اقتصاد آنلاین |
5 روز پیش

این تست خطای دید نشان می دهد که مغز شما زن است یا مرد اقتصاد آنلاین اقتصاد آنلاین اقتصادآنلاین

به گزارش اقتصادآنلاین، این تصویر جذاب از مرد دونده ادعا می‌کند که می‌تواند نوع فرآیند فکری افراد را رمزگشایی کند – و آنچه ابتدا می‌بینید ممکن است به این معنی باشد که برای انجام چند کار تلاش می‌کنید.

تصویر ساده یک چهره تیره را نشان می دهد که در حالت دوی سرعت ژست گرفته است – اما آیا این دونده ای که می بینید در حال دویدن به سمت شما است یا از شما دور می شود؟

مغز ما به دلیل فرآیندهای متفاوتی که هنگام دریافت و پردازش اطلاعات وجود دارد هرکدام از تصاویر مبهم را به روش‌های مختلفی رمزگشایی می‌کند. در این مورد، به این معنی است که برخی از علاقه مندان به خطای دید ممکن است این بازی فکری را به عنوان مردی تعبیر کنند که از شما دور می شود نه این که به سمت شما می آید.

این تست خطای دید نشان می دهد که مغز شما زن است یا مرد!

احتمال اول: دونده نزدیک می شود

حالا اگر دیدید که دونده نزدیک می شود چه معنایی دارد؟

طبق گفته Fact Factories، این بدان معناست که شما مغز مردانه تری دارید.

شما سعی می کنید مشکلات خود را حل و موانع دشوار زندگی را با استفاده از مهارت های تحلیلی و دلیل خوب خود برطرف کنید. وقتی در مورد چیزی کنجکاو می شوید خیلی سریع یاد می گیرید. آن وقت است که تمام انرژی خود را روی آن متمرکز می کنید تا زمانی که ایده ای در مورد نحوه برخورد با آن پیدا کنید.

اما انجام چندین شغل به طور همزمان نقطه قوت شما نیست. شما فرد خوبی برای انجام چندکار همزمان نیستید و ترجیح می دهید در یک زمان روی یک چیز تمرکز کنید.

هنگامی که به ایده ای رسیدید یا درباره چیزی نظر قوی داشتید، آماده هستید که آن را با استدلال های قانع کننده پشتیبانی کنید زیرا از خود، تمرکز و مهارت های توجه خود مطمئن هستید.

احتمال دوم: دونده دور می شود

برای کسانی که این شکل را در حال دویدن و دور شدن از خود می بینند، به این معنی است که آنها مغز زنانه‌تری دارند.

در واقع، این تصویر نشان می‌دهد که مهارت‌های تحلیلی و استدلال شما به حداکثر خود رسیده است. شما به حواس و استدلال خود تکیه می کنید و در تصمیم گیری عجله نمی کنید.

مغز شما زمانی در بهترین حالت خود قرار می گیرد که در چیزی خلاقانه غوطه ور شوید یا چیزی را از ابتدا خلق کنید.

شما فردی هستید که در انجام چند وظیفه همزمان  عالی عمل می کنید و حافظه شگفت انگیزی دارید. چیزی که همیشه می توانید روی آن حساب کنید شهود و حواس عالی شماست.

نتایج شما هر چه که باشد، مفهوم خطای دید خارق‌العاده بسیار عمیق‌تر از ویژگی‌های شخصیتی است – زیرا در یک ماموریت اسطوره‌زدایی است.

کارشناسان در تلاش برای از بین بردن کلیشه‌های جنسیتی، تفاوت‌های مغز مردان و زنان را برای دهه‌ها مطالعه کرده‌اند.

دافنا جوئل، عصب شناس برجسته، دوره ای را در سال ۲۰۰۹ با این موضوع داغ راه اندازی کرد. تحقیقات پیشگامانه او با هدف از بین بردن کلیشه ها بود – این که مردان رقابتی تر هستند و زنان در برقراری ارتباط بهتر!

اما این بحث همچنان ادامه دارد. برخی از دانشمندان معتقدند که در واقع هیچ فایده ای در طبقه بندی بخش هایی از مغز به جنبه های زنانه و مردانه وجود ندارد.

برخی دیگر بر این باورند که اعمال ما در واقع توسط ساختار مغز ما تعیین می شود. سپس با اجتماعی شدن ما نیرو می گیرد.

منبع:رزیاتو


#‌اخبار منبع: اقتصاد آنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

۵ سال پیش امیر حسین مقصودلو (تتلو) به تعریف و تمجید از الهام چرخنده بازیگر زن معروف پرداخت و وی را بانوی واقعی قلمداد کرد.

4 ساعت پیش

مَثَلی هست با این مضمون که به فال اعتقاد نداشته باش ولی نیم نگاهی بهش داشته باش! برای آگاهی از اتفاقات مهم پیش روی خود فال روزانه را بخوانید.

5 ساعت پیش

فرمانده انتظامی شهرستان خمینی‌شهر از بازداشت صاحب باغ وحش غیرمجاز خمینی‌شهر خبر داد.

4 ساعت پیش

جلد روزنامه گل چهارشنبه ۸ تیر را می‌بینید.

3 ساعت پیش

آیین رونمایی عکس دیده‌نشده از شهید مظلوم «دکتر بهشتی» در نگاه خانه حوزه هنری با حضور چهره های فرهنگی و مدیران این مرکز امروز برگزار شد.

5 ساعت پیش

گل ها و پاس گل های محمدحسین حسین زاده، وینگر تیم فوتبال استقلال در لیگ بیست و یکم را ببینید.

3 ساعت پیش

از نگاه روانشناسان رویا‌ها محصول عملکرد بخش ناخودآگاه ذهن ما هستند و می‌توانند انعکاسی از عمیق‌ترین نیازها، ترس‌ها و خواسته‌های ما باشند؛ احساساتی که شاید ما در حالت هشیاری چندان توجه و آگاهی‌ای نسبت به آن‌ها نداشته باشیم یا حتی آن‌ها را انکار کنیم.

2 ساعت پیش

​صندوق توسعه ملی از واریز ۱۰۰۰ میلیارد دیگر به صندوق تثبیت بازار سرمایه خبر داده است که مجموع این پرداخت را به ۵۰۰۰ میلیارد تومان می‌رساند.

3 ساعت پیش

پس از ۳۰ سال زندگی مشترک دیگر تحمل رفتارهای خیانت بار همسرم را ندارم و می خواهم از او طلاق بگیرم چرا که دیگر امیدی به آینده این زندگی مشترک نیست و ...

4 ساعت پیش

بیشتر...