خبرگزاری رضوی |
۳ هفته پیش

ثبت نام حج تمتع سال آینده از 10 اسفند رضوی

آغاز می شود:
ثبت نام حج تمتع سال آینده از 10 اسفند
به گزارش سرویس دین و زندگیخبرگزاری رضوی، در نشست شورای برنامه‌ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت که به ریاست حجت الاسلام سید عبدالفتاح نواب نماینده، ولی فقیه درامور حج و زیارت و حضورآقای سید عباس حسینی رئیس سازمان حج و زیارت تشکیل شد، ضمن اعلام این مطلب از متقاضیان ثبت نام در حج ۱۴۰۲ خواسته شد که از روز چهارشنبه (دهم اسفند ماه) با ورود به سامانه‌ای که اعلام خواهد شد فرآیند نام نویسی خود را تکمیل کنند.

در این جلسه، «اکبر رضایی» معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت با بیان اینکه از تاریخ دهم اسفندماه نام‌نویسی از متقاضیان براساس اولویت‌های تعیین شده انجام خواهد شد، اظهار داشت: اولویت اول مشمولین تشرف، افرادی هستند که در کاروان‌های حج سال ۱۳۹۹ نام‌نویسی و وجوه مربوطه را واریز کرده‌اند و تاکنون نیز انصراف نداده‌اند.

وی گفت: اولویت دوم برای ثبت‌نام در حج ۱۴۰۲ تمامی دارندگان قبوض ودیعه‌گذاری حج تمتع تا تاریخ ۲۹ اسفندماه ۱۳۸۵ هستند که لازم است این افراد قبل از نام‌نویسی، با مراجعه به سامانه Reserve.haj.ir نسبت به تکمیل اطلاعات فردی و دریافت کد رهگیری اقدام کنند.

وی با بیان اینکه دستورالعمل ثبت نام اطلاع رسانی خواهد شد، افزود: اولویت بعدی دارندگان قبوض ودیعه‌گذاری حج تمتع تا تاریخ پایان اردیبهشت ۱۳۸۶ هستند وصرفاً تا تکمیل ظرفیت کاروان‌ها نام نویسی صورت خواهد گرفت.

در ادامه این جلسه، سرپرست حجاج ایرانی خواستار اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت در خصوص نحوه دریافت هزینه اعزام به حج آینده شد و نشست مشترک وزیران فرهنگ و ارشاد اسلامی و راه و شهرسازی و روسای سازمان حج و زیارت و هواپیمایی کشوری را برای تعیین تکلیف نهایی پرواز‌های حج مهم دانست.

این جلسه با گزارش آقای حمید رضا رهبری فر معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان حج و زیارت از پیگیری‌های صورت گرفته برای انتقال ارز مورد نیازحج به عربستان و اختصاص ارز تا پایان سال ۱۴۰۲ برای سفر‌های زیارتی تحت نظارت سازمان حج و زیارت به اعتاب مقدسه در هیئت دولت ادامه یافت.

وی گفت: قیمت حج سال آینده برای افرادی که در سال ۹۹ دو مرحله و یا یک مرحله برای خرید ارز پرداخت داشته اند و همچنین زائرانی که امسال نسبت به انتخاب کاروان مبادرت می‌ورزند محاسبه شده و اعلام خواهد شد.

وی با اشاره به افزایش هزینه سفر حج نسبت به سال‌های پیش، افزود: با توجه به وضعیت قیمت ارز، هزینه ارائه خدمات توسط کشور میزبان و بررسی‌های انجام شده قیمت برای هرگروه تعیین و اطلاع رسانی می‌شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان حج همچنین از کاهش نزدیک به هزار نفر از کارگزاران در حج ۱۴۰۲ نسبت به حج‌های گذشته خبر داد وگفت: با تلاش‌های صورت گرفته در مجموعه حج و زیارت این تعداد امسال به زائران حج پیش رو افزوده و زمینه تشرف شان به سرزمین وحی فراهم خواهد شد.

نماینده، ولی فقیه در امور حج و زیارت هم تاکید کرد: ساختار و شرح وظایف برای مجموعه عوامل اعزامی تهیه و به نحوی برنامه ریزی شود که ارائه خدمات به زائران با کیفیت مطلوب صورت گیرد.

حجت الاسلام نواب در مورد اعزام کاروان‌ها تحت نظارت سازمان حج و زیارت به اعتاب مقدسه باردیگر تاکید کرد: با توجه به تسهیلات فراهم شده از شرکت‌هایی که توانایی ارائه خدمات در شان زائر ایرانی در سفر‌های زیارتی به عراق و سوریه را دارند حمایت و مجریان ضعیف در شرکت‌های توانا ادغام شوند.

بر اساس این گزارش، در پایان جلسه آقای دکتر سید صادق حسینی رئیس سابق سازمان حج و زیارت در جمع اعضای این شورا حضور یافت و نماینده، ولی فقیه در امور حج و زیارت با اهدای هدایایی ضمن گرامیداشت و تقدیر از خدمات وی در یک سال گذشته در حوزه حج و زیارت، برای وی آرزوی موفقیت کرد.


#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

متاسفانه وزیر ورزش و جوانان کشور امروز در حادثه سقوط بالگرد در شهر بافت کرمان از ناحیه مغز آسیب دید.

۳ هفته پیش

یحیی گل محمدی، برای دومین بار در پند ماه اخیر مورد تمسخر مجریان صدا و سیما قرار گرفت.

۳ هفته پیش

برترین و زیباترین پاس گل‌های هفته بیست و دوم لالیگا را ببینید.

۳ هفته پیش

تنیسورهای زن عربستانی برای اولین بار حضور در یک رویداد جهانی را تجربه خواهند کرد.

۳ هفته پیش

مولودی ولادت امام حسین (ع) با نوای محمود کریمی در اینجا قابل مشاهده است.

۳ هفته پیش

تیری آنری، اسطوره توپچی‌های لندنی به سوال یک مجری ورزشی پاسخی جالب داد.

۳ هفته پیش

خلاصه دیدار الدحیل و الشباب در چارچوب مرحله ۱/۴ نهایی رقابتهای لیگ قهرمانان آسیا

۳ هفته پیش

خلاصه دیدار الدحیل و الشباب در مرحله یک‌چهارم نهایی رقابتهای لیگ قهرمانان آسیا را ببینید.

۳ هفته پیش

باشگاه اتحاد کلبا اعلام کرد؛ در مورد تمدید قرارداد فرهاد مجیدی در پایان فصل تصیم گیری خواهد کرد.

۳ هفته پیش

بیشتر...