5 روز پیش
2 بازدید

حواشی جنجالی ماجرای موتوربگیری در مشهد | شهرآرانیوز

حواشی جنجالی ماجرای موتوربگیری در مشهد
مسئولان ناجا از تهران برای بروز یک حاشیه در مشهد توضیحاتی ارائه کردند
محمد جواد ابوعطا | شهرآرانیوز؛چندروز پیش ویدئویی در فضای مجازی منتشر شد که در آن مأموران پلیس راهور به فردی که موتورسیکلتش از سوی مأموران توقیف شده، حمله می‌کنند. در ادامه مشخص شد که این ویدئوی کوتاه در مشهد گرفته شده و حتی مکان آن که میدان شهید فهمیده بود نیز شناسایی شد. با وجود بازتاب گسترده این ویدئو در فضای مجازی که موجب جریحه دار شدن افکار عمومی شده بود، هیچ واکنش رسانه‌ای از سوی پلیس راهور یا معاونت اجتماعی پلیس استان که آن را رد یا تأیید کند، صورت نگرفت و همین موضوع به بازار داغ شایعات دامن زد. این ماجرا در نهایت واکنش مسئولان ناجا را در پی داشت و معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا، توضیحاتی را در این باره ارائه کرد.

سرهنگ عین اله جهانی درباره ویدئوی کوتاهی تحت عنوان «ضرب و شتم راکب موتورسیکلت توسط راهور» اعلام کرد که، در راستای اجرای طرح برخورد با موتورسیکلت‌های متخلف در محدوده میدان فهمیده مشهد، عوامل پلیس راهور منطقه ۲ راهور شهر مشهد تعدادی موتورسیکلت متخلف را متوقف و به داخل کفی حمل موتور منتقل کردند.

به گفته این مقام مسئول، درحالی که تقریبا طرح پایان یافته بود، یک نفر از شهروندانی که موتورسیکلتش همان ابتدای طرح به علت ارتکاب تخلفات رانندگی (مشمول انتقال به پارکینگ بوده) توقیف و در بالای کفی حمل موتور قرار گرفته بود، با دو نفر از دوستانش تماس گرفته و آنان را به صحنه فرامی خواند. به محض رسیدن این افراد یکی از آن‌ها که تبعه عراقی بوده، به بالای کفی پریده و ضمن گشودن در آن، ۲ دستگاه از موتورسیکلت‌ها را به کف خیابان پرتاب می‌کند تا به موتورسیکلت خودش که در لابه لای سایر موتور‌های توقیفی بوده، برسد.

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا ادامه داد: از آنجا که موتورسیکلت‌های توقیفی پس از انجام امور قانونی باید سالم تحویل مالکانشان شوند. مأموران راهور برای جلوگیری از تخریب اموال شهروندان و به سرقت رفتن احتمالی موتورسیکلت‌ها وارد عمل می‌شوند تا جلوی این اقدام شرورانه را بگیرند.
جهانی در ادامه اعلام کرد: حمله کنندگان که شاهد دخالت مأموران بودند، ضمن توهین، فحاشی و تهدید با پلیس درگیر می‌شوند و تا زمان رسیدن عوامل انتظامی، کارکنان راهور در آن شرایطی که (با توجه به موقعیت محل) هر لحظه امکان خطرات دیگر متصور بوده، مقاومت می‌کنند و در نهایت این افراد تحویل عوامل گشت انتظامی شده و از آن طریق به دستگاه قضایی انتقال داده می‌شوند.


متهم راهی زندان شد

وی با اشاره به تشکیل پرونده‌ای در شعبه ۲۳۲ بازپرسی مجتمع قضایی شهید رجایی مشهد از رسیدگی به این پرونده خبر داد و گفت: متهمان طبق دستور مقام محترم قضایی به زندان منتقل و پرونده همچنان در حال رسیدگی است.

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا درباره فیلم منتشر شده در فضای مجازی نیز بیان کرد که شخص منتشر کننده ویدئو بدون اعلام واقعیت و به قصد تخریب و زیر سؤال بردن مأموران پلیس راهور، فقط صحنه‌ای که مأموران اقدام به دستگیری فرد می‌کنند را منتشر کرده است، در حالی که در قسمتی دیگر از این درگیری که از طریق دوربین‌های سازمان ترافیک ضبط شده، حمله کنندگان با توسل به زور و درگیری قصد به دست آوردن موتورسیکلت خود را داشته اند که مأموران در راستای وظایف محوله موفق به پیاده کردن آن‌ها نشده و اسپری کردن افشانه به سمت مأموران باعث شده تا ماموران راهور این فرد را به پایین منتقل کنند، در حالی که در فیلم منتشر شده این قسمت برش خورده است.

این حواشی برای توقیف موتورسیکلت‌ها در مشهد در حالی رخ داد که براساس اعلام سردار محمدحسین حمیدی، رئیس پلیس راهور تهران، از این پس در تهران به جای توقیف موتورسیکلت از مجازات‌های جایگزین استفاده می‌شود.


#‌اخبار #‌مشهد
منبع: شهرآرانیوز


مطالب پیشنهادی

پخت خورش خوشمزه | نکات پخت خورش خوشمزه و ترفندهای خوشمزه شدن آن

پخت خورش خوشمزه و نکات پخت خورش خوشمزه و ترفندهای خوشمزه شدن خورش و روش های خوشمزه کردن غذا و چگونه خورشت خوشمزه درست کنیم را در پرشین وی بخوانید

کرونا و رفتارهایی نامتعارف به بهانه دین‌دار بودن

هر روز که می گذرد دامنه شیوع ویروس کرونا گسترده‌تر می‌شود، تفاوتی هم بین فقیر و غنی، چپ و راست و ...نمی‌گذارد و همه را درگیر کرده است.

به روغن انداختن خورش | نکات به روغن انداختن خورش و ترفندهای آشپزی

به روغن انداختن خورش و نکات به روغن انداختن خورش و ترفندهای آشپزی و جا انداختن خورشت فسنجان و روش سرخ کردن سیب زمینی رستورانی را در پرشین وی بخوانید

تاسیس جمهوری اسلامی در ایران، آرمان‌ها و دغدغه‌ها

ضمن عرض تبریک چهل و یکمین سالروز تأسیس جمهوری اسلامی در ایران به محضر هموطنان عزیز، لازم می دانم به همین مناسبت مطالبی را در خصوص نحوه تحقق آرمانهای نظام و نگرانیها و دغدغه های پیش رو باستحضار برسانم:

لطفا کرونا را بهانه تسویه حساب سیاسی نکنید

این روزها شاهد برخی تسویه حساب‌های سیاسی با بهره‌گیری از فضای ملتهب ناشی از گسترش ویروس کرونا هستیم.

انتقاد توئیتری آقای نماینده از عدم رعایت پروتکل ضدکرونایی در صحن مجلس /صحنه هایی خلاف موازین بهداشتی به دنیا مخابره شد

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از نحوه برگزاری جلسات علنی مجلس و رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی ستاد مقابله با کرونا انتقاد کرد.

سرنوشت دخل و خرج کشور در سال ۹۹ چه می‌شود؟

لایحه بودجه ۹۹ پس از ماه‌ها بررسی، امروز از سوی نمایندگان رد شد، اما باید دید که قوای مجریه و مقننه چه تصمیمی برای آن خواهند گرفت.

پاسخ‌های کرونایی عباس عبدی به چند سوال اصلاح‌طلبانه و انتخاباتی

عباس عبدی تحلیلگر سیاسی اصلاح طلب می گوید: کنشگری در فرایندهای سیاسی موجود را حتی پیش از کرونا ناممکن و نامفید می‌دانستم.

رهبر انقلاب آمار ارائه ‌شده در سخنرانی خود را اصلاح کردند

رهبر انقلاب اسلامی فرمایشات امروز خویش درباره آمار تلفات ناشی از شیوع بیماری کرونا در سطح جهان را تصحیح کردند.

چگونه پوست مغز بادام را جدا کنیم | چگونه پوست مغز بادام را جدا کنیم و مصرف کنیم

چگونه پوست مغز بادام را جدا کنیم و چگونه پوست مغز بادام را جدا کنیم و بو بدهیم و نکات درست کردن بادام و عسلی کردن بادام را در پرشین وی بخوانید

خداحافظی با مردِ «شماره یک» مجلس / روزگار پساپارلمانی لاریجانی

روزگار پسا پارلمانی علی لاریجانی چگونه خواهد گذشت؟ آیا او رخت سیاست را از تن بدر خواهد کرد و به گوشه دنج سیاست می رود یا استراحتی کوتاه کرده و برای ۱۴۰۰ آماده می شود یا...

موفقیت حقوقی و مهم ایران در از بین بردن توقیف ۱.۶ میلیارد دلار /رسیدگی روند درخواست از صندوق بین‌المللی پول از سوی رئیس جمهور

رئیس جمهور درگفت وگو با رئیس کل بانک مرکزی به بررسی روند درخواست وام از صندوق بین المللی پول، پرداخت.

غفوری‌فرد: پیروز انتخابات ۱۴۰۰ یک‌ اصولگراست /قالیباف رئیس‌ مجلس می‌شود

غفوری فرد، عضو شاخص جبهه پیروان و نماینده ادوار مجلس می گوید: به احتمال خیلی خیلی زیاد در انتخابات ریاست جمهوری با رای بسیار بالایی نامزد اصولگرایان رای خواهد آورد.

ویدیو - سعید حدادیان : به احترام اقلا ده میلیون خانواده مذهبی ، بهتاش فریبا نباید می‌رقصید آقای تنابنده

سعید حدادیان درباره سریال پایتخت صحبت‌هایی کرد و نسبت به بعضی صحنه‌ها انتقاد کرد.

روحانی به مردم: از روز شنبه مرحله سخت مبارزه با کرونا شروع می‌شود /آن روز که فهمیدیم کرونا در قم نشر یافته، همان روز از قم هم خارج شده بود - خبرآنلای

روحانی گفت: آن روزی که به ما اعلام شد اول فقط در قم بود و روز بعد اراک را هم اعلام کردند که متوجه شدیم. آن روز که ما فهمیدیم هم در قم شیوع یافته و هم از قم عبور یافته است.

پیوند سیاسی-فراکسیونی احمدی‌نژادی‌ها و پایداری‌ها در مجلس یازدهم؟

قبضه مجلس یازدهم در دست اصولگرایان اما و اگرها را درباره آرایش سیاسی و فراکسیونی این مجلس بیشتر کرد و این سوال مطرح می‌شود که آیا قرار است تنها یک فراکسیون سیاسی و اکثریت میدان‌دار باشد؟!

روش نرم شدن خلال بادام | روش نرم شدن خلال بادام و خلال پسته در غذاها

روش نرم شدن خلال بادام و روش نرم شدن خلال بادام و خلال پسته در غذاها و نکات درست کردن خلال بادام و خلال پسته درمنزل را در پرشین وی بخوانید

تبریزی: نگاه بازرگان با انقلاب همراه نبود /امام مخالف ترورهای موتلفه بود

پژوهشگر تاریخ معاصر ایران می‌گوید: در ماجرای ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ رژیم شاه قصد اعدام امام خمینی (ره) را داشت.

از بین بردن چربی چای ساز | نکات درست کردن و از بین بردن چربی چای ساز

از بین بردن چربی چای ساز ونکات درست کردن چای و روش از بین بردن چربی چای ساز و روش های دم کردن چای و چگونه چای را دم کنیم را در پرشین وی بخوانید

کف کردن روغن | دلایل و از بین بردن کف کردن روغن در مواقع سرخ کردن کوکو

کف کردن روغن و رفع کف کردن روغن در مواقع سرخ کردن کوکو و نکات استفاده از روغن سرخ کردنی و نکات روغن سالم را در پرشین وی بخوانید

مطالب مرتبط