۱ هفته پیش
2 بازدید

آشنای با کابل شبکه و انواع کابل شبکه ایرانی رویان کابل

کابل شبکهبه تعدادی از سیم های انتقال دهنده اطلاعات از یک سیستم به سیستم دیگر گفته می شود. کابل شبکه از انواع متفاوتی در سرعت انتقال داده برخوردار است

کابل شبکه به تعدادی از سیم های مسی، تلقی و یا شیشه ای شکل گفته می شود که به منظور انتقال اطلاعات مورد نظر از یک سیستم به سیستم دیگر مورد استفاده قرار خواهند گرفت. کابل های شبکه انواع متنوعی داشته و با توجه به پارامترهای مختلف از جمله جنس، سرعت انتقال اطلاعات، نوع شبکه مورد نظر و عملکرد، در گروه های متفاوت تقسیم بندی خواهند شد.

 

 کابل شبکه چیست؟

  کابل های شبکه به مجموعه و تعدادی از سیم های انتقال دهنده اطلاعات و داده از یک سیستم به سیستم دیگر مانند سیستم های کامپیوتری، سوئیچ ها و انواع مختلف شبکه های کامپیوتری گفته می شود. به شکل کلی می‌توان گفت کابل های شبکه وظیفه انتقال داده و اتصال شبکه های مختلف به یکدیگر را برعهده داشته با توجه به ویژگی های متفاوت، در انواع متنوعی تهیه و مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

آشنای با کابل شبکه و انواع کابل شبکه ایرانی رویان کابل

اهمیت کاربردکابل شبکه ایرانی

 همانطور که پیشتر نیز گفته شد کابل های شبکه انواع بسیار متفاوتی داشته و به منظور بهبود کیفیت راه اندازی و تاسیس شبکه های مختلف کامپیوتری در پروژه های دولتی، نیمه خصوصی و شخصی مورد استفاده قرار خواهند گرفت. شناخت از انواع مختلف کابل های مورد استفاده در راه اندازی شبکه های کامپیوتری و انتخاب مناسب ترین آنها، کمک شایان ذکری به ایجاد یک مجموعه هدفمند و کارآمد نموده و تاثیر بسیار زیادی در کاهش هدر رفت زمان مورد نیاز به منظور شناسایی و عیب یابی سیستم های راه اندازی شده خواهد داشت.

 انواع مختلف کابل های شبکه

 گستردگی و تنوع کابل های مورد استفاده در ارتباطات شبکه ای، در ۴۰ سال اخیر پیشرفت بسیار زیادی داشته بعد توانسته است سرعت اتصال و داد و ستد های بین شبکه‌های را به حداکثر ممکن افزایش دهد.  با توجه به کاربرد گسترده شبکه های محلی و یا اصطلاحاً LAN، انواع مختلف کابل های این شبکه عبارتند از

آشنای با کابل شبکه و انواع کابل شبکه ایرانی رویان کابل

 کابل زوج به هم تابیده Twisted Pair

 یکی از انواع رایج و پرطرفدار کابل های شبکه، کابل زوج به هم تابیده است بیشتر شبکه های اترنت از قبیل شبکه های محلی دفاتر، فروشگاه ها، شرکت های کوچک و سازمان های خصوصی مورد استفاده قرار خواهد گرفت. این نوع از کابل شبکه تشکیل شده از ۴ جفت سیم نازک بوده و هر جفت از سیم های آن با نظم مشخصی به دور یکدیگر پیچیده خواهند شد. طراحی ساختار کابل های زوج به هم تابیده، ریسک تداخلات سیگنالی و کاهش سرعت انتقال اطلاعات را به حداقل ممکن کاهش داده است. کابل UTP و کابل STP از انواع اصلی کابل های شبکه ای زوج به هم تابیده به شمار می‌آیند.

 کابل کواکسیالCoaxial

 یکی دیگر از انواع کابل های شبکه ای، کابل شبکه کواکسیال با ساختار کانال فیزیکی است. این نوع از کابل شبکه دارای یک لایه مرکزی عایق بندی شده با قدرت هدایت جریانات الکتریکی به منظور کاهش تداخلات سیگنالی و افزایش سرعت انتقال اطلاعات در سیستم مورد نظر است.

 

کابل شبکه فیبر نوری

 این نوع از کابل های شبکه قدرت انتقال اطلاعات از طریق امواج نوری را داشته و معمولاً در پروژه و  اتصالات ببین شبکه‌ای در سرعت های بسیار بالا مورد استفاده قرار خواهد گرفت. مراکز درمانی بزرگ مانند بیمارستان ها، کتاب سازمان های دولتی و بانک‌ها از مهم‌ترین مراکز درخواست کننده کابل شبکه فیبر نوری هستند. Single Mode و MultiMode ، از انواع پرکاربرد کابل های فیبر نوری به منظور انتقال داده و اطلاعات در حجم بالا به شمار می‌آیند.

 

تولید کابل شبکه ایرانی با کیفیت بالا و قیمت مناسب

شرکت رویان کابل تولید کننده انواع کابل های برق و شبکه ، اقدام به تولید کابل شبکه ایرانی نموده است ، تولید کابل شبکه ایرانی با مواد اولیه کیفیت بالا و دستگاه های پیشرفته روز اروپا تولید می شود.

 

کارخانه سیم و کابل رویان :  سمنان – شهرک صنعتی شرق سمنان – میدان رسالت – خیابان کارفرما – نبش رقابت 1

تلفن دفتر مرکزی : 02166344390

فکس دفتر مرکزی: 02166349445#‌اخبار
منبع: عصر ایران


مطالب پیشنهادی

اگر خورش شور شد چکار کنیم | اگر خورش شور شد چکار کنیم تا شوری آن از بین برده شود

اگر خورش شور شد چکار کنیم و اگر خورش شور شد چکار کنیم تا شوری آن از بین برده شود و چند روش کاربردی برای رفع شوری غذا را در پرشین وی بخوانید

لایحه حذف چهار صفر از پول ملی در دستور کار پارلمان

ایسنا نوشت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسات علنی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه هفته آینده لوایح مالیات بر ارزش افزوده، اصلاح قانون پولی و بانکی کشور (حذف چهار صفر از پول ملی) و اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز را در دستور کار دارند.

توئیت دبیر شورای‌عالی امنیت ملی با هشتگ اجتماع قلب‌ها

دبیر شورای‌عالی امنیت ملی در توییتر نوشت: نیمه شعبان نماد انتظار امیدآفرین و پیش‌برنده برای نسل ما بوده است.

کف کردن روغن | دلایل و از بین بردن کف کردن روغن در مواقع سرخ کردن کوکو

کف کردن روغن و رفع کف کردن روغن در مواقع سرخ کردن کوکو و نکات استفاده از روغن سرخ کردنی و نکات روغن سالم را در پرشین وی بخوانید

گرفتن بوی گوشت | روش های کاربردی برای گرفتن بوی گوشت مرغ و گوشت قرمز

گرفتن بوی گوشت و روش های کاربردی برای گرفتن بوی گوشت مرغ و رفع بوی گوشت قرمز و نکات مزه دار کردن انواع گوشت قرمز و سفید را در پرشین وی بخوانید

به یاد دو دیپلمات و سیاستمدار امین نظام

هیچگاه فکرش را هم نمی‌کردم روزی اتفاقی بیفتد و سر و کله بیماری‌ای به نام کرونا در این کشور پیدا شود که دو تن از همکاران خوبم را که خاطرات خوبی را با آنها داشتم از من بگیرد و کشور از وجود خدمات آنها محروم شود.

چگونه پوست مغز بادام را جدا کنیم | چگونه پوست مغز بادام را جدا کنیم و مصرف کنیم

چگونه پوست مغز بادام را جدا کنیم و چگونه پوست مغز بادام را جدا کنیم و بو بدهیم و نکات درست کردن بادام و عسلی کردن بادام را در پرشین وی بخوانید

ساختار شورای نگهبان قابل بازنگری و اصلاح است؟ / پاسخ دو حقوقدان

آیا قانون اساسی بعد از ۳ دهه از آخرین بازنگری نیازمند اصلاحی دیگر است؟ آیا با وجود انتقادات به عملکرد شورای نگهبان به مرحله بازنگری در ساختار این شورا رسیده‌ایم؟ چرا به اصل رفراندوم نگاه منفی وجود دارد؟ و ...سوالاتی که در میزگردی که به مناسب سالگرد تصویب قانون اساسی در کافه خبر خبرگزاری خبرآنلاین برگزار شد به آن ها پاسخ داده شد.

روش نرم شدن خلال بادام | روش نرم شدن خلال بادام و خلال پسته در غذاها

روش نرم شدن خلال بادام و روش نرم شدن خلال بادام و خلال پسته در غذاها و نکات درست کردن خلال بادام و خلال پسته درمنزل را در پرشین وی بخوانید

تاکید وزیر دفاع بر وحدت، برادری و تعامل میان ارتش و سپاه/نقش شهید صیادشیرازی در فرماندهی عملیات‌های بزرگ جنگ بی‌بدیل است

تسنیم نوشت: وزیر دفاع در پیامی عنوان کرد: حماسه‌آفرینی‌ها و نقش بی‌بدیل و بارز شهید پرافتخار صیادشیرازی در طراحی و فرماندهی عملیات‌های بزرگ در دوران هشت سال دفاع مقدس و خلق پیروزی‌های بی‌شمار از او خورشیدی بی‌بدیل ساخت.

سرنوشت نامعلوم ۲ خواسته سیاسی روحانی؛ افزایش اختیارات و همه‌پرسی

بارها از اختیاراتی ویژه برای ریاست جمهور حرف زده، اختیاراتی که معتقد است اصل ۱۱۳ قانون اساسی به آن اشاره دارد اما تفسیرها اشتباه است، حتی معتقد به رفراندوم و رجوع به آراء مردمی در آن مسائلی که بن بست ایجاد می شود، است اما هیچکدام از دو خواسته سیاسی روحانی طی ۶ سال گذشته راه به جایی نبرده است.

انکار یک خبرسازی درباره دولت و حسن روحانی

ایسنا نوشت:معاون پارلمانی رئیس جمهور با تکذیب ارتباط ویدیویی رئیس جمهور با نمایندگان مجلس برای رای اعتماد به وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی گفت: در جلسه امروز، معاون اول رئیس جمهور به جای رئیس جمهور حاضر خواهد شد.

سخنان مهم رهبر انقلاب: کرونا ما را از توطئه دشمنان غافل نکند

رهبر معظم انقلاب فرمودند: بشر با این همه پیشرفت های علمی حیرت آور که به کلی وضع زندگی را در جهان تغییر داده احساس خوشبختی نمی کند. بشریت دچار فقر و بیماری است، دچار فحشا و گناه است، دچار بی عدالتی است، دچار نابرابری است، دچار شکاف طبقاتی بسیار وسیع است.

تاسیس جمهوری اسلامی در ایران، آرمان‌ها و دغدغه‌ها

ضمن عرض تبریک چهل و یکمین سالروز تأسیس جمهوری اسلامی در ایران به محضر هموطنان عزیز، لازم می دانم به همین مناسبت مطالبی را در خصوص نحوه تحقق آرمانهای نظام و نگرانیها و دغدغه های پیش رو باستحضار برسانم:

نحوه دم کردن قهوه با قهوه جوش | نکات مهم و نحوه دم کردن قهوه با قهوه جوش

نحوه دم كردن قهوه با قهوه جوش و نکاتی پیرامون نحوه دم كردن قهوه با قهوه جوش و نحوه دم کردن انواع قهوه و روش دم کردن قهوه را در پرشین وی بخوانید

نامه نماینده اصولگرا به آیت الله جنتی

تسنیم نوشت: رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از آیت الله جنتی خواست نماینده شورای نگهبان در نشست آتی این کمیسیون حاضر شده تا استفساریه استخدام معلمان حق التدریس بررسی شود.

سلیمی‌نمین:هوچی‌گری،هم در جریان اصولگرا هست هم اصلاح‌طلب

عباس سلیمی‌نمین می‌گوید: آن چیزی که امروز جامعه را نسبت به عملکردها سرخورده و بی اعتماد کرده سیاست‌ورزی بیمار است. در سیاست ورزی بیمار، افراد و گروه‌ها به جای اینکه خودشان را اثبات کنند، نیروی مقابل را تخریب می‌کنند، هوچی‌گری می‌کنند و تهمت می‌زنند.

لطفا کرونا را بهانه تسویه حساب سیاسی نکنید

این روزها شاهد برخی تسویه حساب‌های سیاسی با بهره‌گیری از فضای ملتهب ناشی از گسترش ویروس کرونا هستیم.

رییس مجلس ترکیه جویای حال علی لاریجانی بعد از ابتلا به کرونا

ایسنا نوشت: مصطفی شنتوپ، رئیس مجلس ملی ترکیه طی تماس تلفنی با علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی، ضمن آرزوی بهبودی برای وی درباره اقدامات مشترک دو کشور برای مهار کرونا گفت وگو کرد.

وا نرفتن کوفته تبریزی | نکات مهم وا نرفتن کوفته تبریزی که باید بدانید

وا نرفتن کوفته تبریزی و نکات مهم وا نرفتن کوفته تبریزی که باید بدانید و طرز تهیه کوفته تبریزی و چگونه کوفته خوشمزه ای درست کنیم را در پرشین وی بخوانید

مطالب مرتبط