ورزش سه‌ |
۱ هفته پیش

کارلسن شطرنج باز ایران را غافلگیر کرد ورزش سه

کد خبر : 1866815 |06 بهمن 1401 ساعت 09:45 |596 بازدید |0دیدگاه

فدراسیون جهانی شطرنج:

کارلسن شطرنج‌باز ایران را غافلگیر کرد

فدراسیون جهانی شطرنج معتقد است که کارلسن پس از شکست مقصودلو به صعود در جدول رده بندی مسابقات تاتا استیل ادامه می‌دهد.

کارلسن شطرنج‌باز ایران را غافلگیر کرد

به گزارش"ورزش سه"و به نقل از ایسنا، در دور دهم هشتادوپنجمین دوره مسابقات شطرنج تاتا استیل، پرهام مقصودلو مرد شماره یک شطرنج ایران، در جدول مسترز این مسابقات به مصاف مگنوس کارلسن قهرمان شطرنج جهان رفت و شکست خورد. مقصودلو که دارای ریتینگ۲۷۱۹ است، در حالی در این بازی باخت که کارلسن دارای ریتینگ ۲۸۵۹ بود.

کارلسن با این پیروزی ۶ امتیازی شد و در رده سوم مسابقات ایستاد. ملی‌پوش شطرنج ایران نیز با ۴ امتیاز در رده ۱۱ این رقابت‌ها قرار دارد.

فدراسیون جهانی شطرنج پس از برد کارلسن نوشت: کارلسن به صعود در جدول رده بندی ادامه می دهد. قهرمان جهان، حریف خود را در بازی با معرفی یک ایده جدید غافلگیر کرد؛ حرکتی که قبلا هرگز در سطح بالا دیده نشده بود. کارلسن با تکنیک گامبی وزیر تعویضی (Queen's Gambit Decline) مقصودلو را غافلگیر کرد. در این بازی همه چیز بسیار پیچیده شد. مقصودلو در حرکت ۲۲ این شانس را داشت که بازی را با مساوی به پایان برساند اما مگنوس یک بار دیگر تکنیک آخر بازی خود را نشان داد و یک امتیاز کامل به دست آورد.

در مصاحبه بعد از بازی، کارلسن از بازی خود اظهار رضایت کرد.علیرضا فیروزجا در این مسابقات دست به مهره نشده و غایب بزرگ این رقابت‌ها به شمار می‌آید. هشتادوپنجمین دوره مسابقات تاتا استیل یک بازی رفت و برگشتی ۱۴ نفره است که از ۱۴ تا ۲۹ ژانویه در هلند برگزار می‌شود. پرهام مقصودلو به جای "دودا" در این مسابقات دست به مهره شده است.

پرهام مقصودلو
مگنوس کارلسن
شطرنج
گزارش خطاگزارش خطا
گزارش خطا

کاربر گرامی ،
به منظور بررسی بهتر و دقیق تر مشکل مورد نظر، فرم زیر را تکمیل نمایید.#‌اخبار_ورزشی منبع: ورزش سه‌

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بیشتر...