راهبرد معاصر |
۲ هفته پیش

قاضی زاده هاشمی نحوه توزیع یارانه در کشور ما اشکال اساسی دارد راهبرد معاصر

قاضی زاده هاشمی با بیان این که نحوه توزیع یارانه در کشور ما اشکال اساسی دارد افزود: این نحوه بر مبنای تعدیل قیمت ها تولید پول و یارانه را توزیع می کند به عبارتی بهتر، گرانی را خلق می کند و هزینه های عمومی را بالا می برد و از این محل ، منابعی را ایجاد و سپس توزیع می کند.

به گزارش راهبرد معاصرنامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان این که « نظام جامع بیمه ، مالیات و حمایت » را طراحی کردیم، گفت: این نظامی را که در حال طراحی آن هستیم ، هوشمند است و همه مجموعه خدمات یارانه و بیمه حمایت به این سامانه وصل می شوند.

آقای سید امیر حسین قاضی زاده هاشمی با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما در پاسخ به این پرسش که برنامه دولت شما برای ساماندهی یارانه ها چیست؟ افزود: یارانه زمانی مورد نیاز است و وظیفه دولت هاست که آن را بپردازند که شکاف طبقاتی ایجاد شده باشد؛ وقتی قدرت خرید در یک جامعه مانند کشور ما فاصله زیادی گرفته باشد که بنا بر گزارش هایی براساس نسبت درآمد دهک بالاتر به پایین ترین دهک، حدود 15 و نیم برابر است.
وی ادامه داد: زمانی که شکاف طبقاتی زیاد می شود و توزیع اقتصاد، ناعادلانه و ساختارها استضعاف گر است و زمانی که تفاوت میان طبقات مختلف اجتماعی بین مناطق مختلف کشور داریم و مجبوریم جبران کنیم که راه آن ، یارانه است.
آقای قاضی زاده هاشمی با بیان این که نحوه توزیع یارانه در کشور ما اشکال اساسی دارد افزود: این نحوه بر مبنای تعدیل قیمت ها تولید پول و یارانه را توزیع می کند به عبارتی بهتر، گرانی را خلق می کند و هزینه های عمومی را بالا می برد و از این محل ، منابعی را ایجاد و سپس توزیع می کند.
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان این که من مخالف هدفمند کردن یارانه های پنهان عجیب و غریب نیستم ، گفت : ما چند ده برابر یارانه مستقیمی که پرداخت می کنیم یارانه پنهان می پردازیم و هر میزان پول ملی کاهش می یابد، شکاف قیمتی در حال افزایش است.
آقای قاضی زاده هاشمی افزود: زمانی در گاز ، 600 هزار میلیارد تومان یارانه پنهان می پرداختیم که اکنون تا دو برابر آن را ذکر می کنند.
وی با بیان این که نظام جامعی را به عنوان « نظام جامع بیمه ، مالیات و حمایت » طراحی کردیم گفت: این سامانه برای تک تک خانوارهای ایرانی شناسنامه ای را در نظر می گیرد و مردم به سه گروه تقسیم می شوند؛ آن هایی که درآمدشان بیش از هزینه ماهیانه شان است ؛ آن هایی که درآمدشان کمتر از هزینه های شان است و آن هایی که سر به سر هستند.
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اضافه کرد: نظامی که در حال طراحی آن هستیم ، هوشمند است و همه مجموعه خدمات یارانه و بیمه حمایت به این سامانه وصل می شوند.
 
 
پایه دولت سلامت بر اساس شفافیت است 

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: هر حوزه ای سامانه هوشمند الکترونیک دارد و پایه دولت سلامت بر اساس شفافیت است.
قای قاضی زاده هاشمی در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما افزود: من چون یک پزشک جراح بودم قبلا مالیات می دادم اما بیعانه دریافت نمی کردم امروز نیاز دارم یا خیر؟ شماممکن است یک پدر و مادر سالمند و یا فرزندی معلول داشته باشید دولت باید به شما کمک کند وقتی خدای نکرده آدم یک بیماری مثل سرطان می گیرد و نیاز به کمک دارد یعنی حال افراد و هزینه های آنها تغییر پیدا می کند و درآمدهای آنها هم تغییر پیدا می کند.
وی گفت: امسال کرونا بسیاری از مشاغل ما که بیش از 60 درصد مشاغل می شود که به ترتیب مشاغل روزمره محسوب می شود درآمدهایشان تغییر پیدا کرده است.
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: بنابراین امسال که کرونا است چون مضرب مالیاتی سال گذشته شان A ریال بوده است امسال باید ضربدر یک عددی کنیم و دوباره از آنها مالیات بگیریم نوع بهره مندی از یارانه هم همین طور است.
آقای قاضی زاده هاشمی گفت: بنابراین بر اساس نیاز خانوار در زمان معین که به صورت سالانه است یارانه هوشمند پرداخت می شود.
وی افزود: هر حوزه ای سامانه هوشمند الکترونیک دارد و پایه دولت سلامت بر اساس شفافیت است وقتی که شما نظام شفاف درست نکنید اینکه ما انتظار نداشته باشیم نقطه زنی کنیم بی معنی است ما اکنون در قضیه دارو مشکلی داریم برای مصرف دارو در کشور جالب است شما بدانید دهک ثروتمند جامعه مصرف بیشتری در دارو نسبت به دهک های فقیرتر دارد .
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اضافه کرد: دارو نیاز اساسی درمانی است درآنجا هم دهک های ثروتمند از یارانه بیشتری استفاده می کنند نقطه زنی یعنی چه، یعنی اینکه من بدانم چه کسی دیابت دارد ، انسولین نیاز دارد به او انسولین برسانم و پوشش ریسک بدهم و هزینه دریافت انسولین را به آن شخص بدهم چگونه؟ یعنی آن کد تامین اجتماعی که دارد پیش من دولت مشخص است و من یارانه دریافت انسولین آن را روی دفترچه بیمه خودش به او می دهم.
آقای قاضی زاده هاشمی گفت: این یک نظام جامع اطلاعاتی کامل می خواهد که باید آن را محقق کنیم من قبل از اینکه یک سیاست مدار و یا یک نماینده مجلس باشم یک پدر، پسر یا پزشک هستم و فرزندانی دارم که وقتی به آنها نگاه می کنم احساس می کنم آنها نیاز به امیدی برای آینده شان دارند برای همه فرزندان ایران باید این اتفاق بیفتد.
وی افزود: وقتی که به پدر و مادرم نگاه می کنم و هزینه هایی که در دوره سالمندی آنها دارند خیلی بیشتر از هزینه های در دوره فعالیت است آنها اکنون عروس، داماد و نوه دارند و بیماری هم به آن اضافه شده است بستری در افراد بالای 60 سال 10 برابر میزان بستری در افراد بین 20 تا 30 است و هزینه هایشان بیشتر است.
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: درست ما در نظام تامین اجتماعی که داریم حقوق آنها نصف می شود و خدمات کمتری به آنها می دهیم من به عنوان یک پزشک وقتی که بیماران به من مراجعه می کنند درگیر مسائل خانوادگی شده و می بینم که سرطان برای آنها فقر می آورد چون اموال آنها را می خورد سالی یک درصد از افراد جامعه به خاطر بیماری های صعب العلاج دچار فقر می شوند./خبرگزاری صدا و سیما


#‌اخبار منبع: راهبرد معاصر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

هواداران تیم فوتبال استقلال در تمرینات آبی پوشان علیه مدیریت باشگاه شعار سر دادند.

7 دقیقه پیش

حیدر میرزایی گفت: ۱۷۰ تن برنج احتکار شده قاچاق در انبار یک واحد مسکونی در یکی از خیابانهای اصلی زاهدان کشف شد.

8 دقیقه پیش

یکی از ناراحت‌کننده‌ترین اتفاقاتی که می‌تواند بعد از بیرون رفتن از خانه برایمان رخ بدهد، تمام شدن شارژ تلفن همراه است.

یک ربع پیش

گمانه‌زنی‌ها از واردات خودروهای الکلی و برقی حکایت دارد. دبیر انجمن واردکنندگان خودرو با اعلام این خبر گفت: در دولت سیزدهم نگاه‌ها به واردات خودرو با انرژی‌های نو است. یعنی قرار است خودرو برقی، هیبریدی و خودروهایی که با سوخت الکل کار می‌کنند، وارد شود.

نیم ساعت پیش

۳ نفر از منافقان که ناجوانمردانه به رای دهندگان ایرانی در بیرمنگهام حمله کردند، بازداشت شدند.

نیم ساعت پیش

در حالی‌که وزارت خارجه روسیه به سفیر انگلیس هشدار داد ، در صورت تکرار نقض مرزهای این کشور، مسئولیت عواقب آن برعهده لندن است، مقامات انگلیسی اظهارات ضدونقیضی در رابطه با حادثه رخ داده در آب‌های دریای سیاه ارائه داده‌اند.

1 ساعت پیش

هواداران می‌توانند بازی‌های فصل 22-2021 لالیگا را از نزدیک تماشا کنند.

1 ساعت پیش

سیستم عامل ارتقاء یافته مایکروسافت با قابلیتهای جدید برای گیمرها مانند اپلیکیشن ایکس باکس و عملکرد بازی بهتر، ممکن است همچنین برای کاربران عادی جذاب باشد.

1 ساعت پیش

رئیس رژیم صهیونیستی مدعی شد که این رژیم از نزدیک تحولات و تحرکات لبنان را زیر نظر دارد. وزیر جنگ این رژیم نیز ادعا کرد که ارتش صهیونیستی می‌تواند همزمان در چندین جبهه درگیر شود.

1 ساعت پیش

همه داوطلبان افتخاری المپیک توکیو شانسی برای واکسینه شدن برابر ویروس کرونا نخواهند داشت.

1 ساعت پیش

این جمهوری خواه همچنین دموکرات‌ها را "مقصر دردسرهای حقوقی فزاینده" خود از جمله بر معاملاتش در اوکراین دانسته و گفت ده‌ها شاهد می‌توانند از ادعاهای او درباره تقلب در انتخابات حمایت کنند.

1 ساعت پیش

استقلال و گل گهر در حالی برابر هم به میدان می‌روند که خیلی‌ها از گل گهر به عنوان تیم دوم استقلال یاد می‌کنند.

1 ساعت پیش

طرح نظام راهبری ساماندهی شبکه توزیع مرغ در استان ها، کلید خورد.

1 ساعت پیش

مشاور ریاست سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: تاکنون تعداد ۲۷۰۵ دستگاه کامیون زیر سه سال ساخت برای واردات، درخواست ثبت سفارش کرده‌اند که از این میان تعداد ۴۳ دستگاه کامیون تا هفته گذشته شماره‌گذاری شده است.

1 ساعت پیش

عضو سابق هیات مدیره باشگاه استقلال درباره برخی اقدامات و مصوبات هیات مدیره پیشین این باشگاه، توضیحاتی را ارائه کرده است.

1 ساعت پیش

بیشتر...