خبرگزاری رضوی |
1 ماه پیش

آزادی خرمشهر از نمادهای نصرت الهی به ملت ایران است رضوی

تولیت آستان قدس؛
آزادی خرمشهر از نمادهای نصرت الهی به ملت ایران است
به گزارشخبرگزاری رضوی، حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی در «همایش خرمشهرها در پیش است» که ویژه طلاب و مبلغان جهادی حوزه علمیه خراسان در مدرسه علمیه سلیمانه مشهد برگزار شد، ضمن تبریک فرارسیدن سالروز آزادسازی خرمشهر و گرامیداشت یاد و خاطره حماسه آفرینان عملیات بیت المقدس، اظهار کرد: آزادسازی خرمشهر یکی از نماد‌های نصرت الهی و مصادیق بارز «اِن تَنصُرُوا اللهَ یَنصُرکُم» است، لذا باید همیشه سالروز این آزادسازی و یاد خرمشهر آفرینان را گرامی داشت.
وی طلاب و مبلغان را جهادگران بی‌ادعا عرصه دفاع و تبلیغ دین خواند و با اشاره به تأکیدات اسلام در خصوص کمک به نیازمندان و محرومان و نقل داستان‌هایی از توجه علمای بزرگ اسلام به رفع مشکلات مردم، ابراز کرد: از منظر اسلام نمی‌توان متوجه عرصه های معرفتی و عبادی بود اما از مسائل خدماتی و توجه به درد و نیازهای جامعه بی اطلاع بود.
تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به توجهات رهبر معظم انقلاب به خدمات اجتماعی چه پیش از انقلاب اسلامی و چه پس از پیروزی انقلاب، عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب چه در بلایای طبیعی که جمعیتی از مردم را درگیر می‌کند و چه موضوعات موردی، هیچگاه نسبت به زندگی و معیشت مردم بی تفاوتی نبوده و مشکلات مردم را مسئله خودشان می‌‌دانند، حتی در مواردی برخی از مشکلات موردی افراد را که ایشان مطلع می‌شوند، شخصا آنها را پیگیری می‌کنند.
وی با اشاره به سال‎ها خدمت خود در دفتر رهبری معظم، اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب علاوه بر توجه به مسائل کلان کشور نسبت به گرفتاری ها و مشکلات تک تک مردم دغدغه مند و پیگیر هستند و این امر سیر علمای بزرگ اسلام بوده است.
حجت الاسلام والمسلمین مروی در ادامه با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران به عنوان یک حرکت اجتماعی، انقلابی و دینی بی‌نظیر توسط امام خمینی(ره) به عنوان یک عالم دینی شکل گرفته است، اظهار کرد: انقلاب اسلامی از طریق اقتصاد و منابع طبیعی، آمریکا و همپیمانانش را به چالش نکشید، بلکه انقلاب ما ریشه فرهنگ لیبرالی که دارای سبقه 200 ساله حکومت در غرب است را نشانه گرفته و در طول این 43 سال در برابر فرهنگ لیبرالی که تلاش دارد خدا و دین را از زندگی مردم کنار بگذارد، ایستاده است.
وی به انقلاب‌های شکست خورده در سطح جهان همچون قیام اخوان المسلمین مصر اشاره و تصریح کرد: ملت ایران با گذشت 4 دهه از پیروزی انقلاب اسلامی با نصرت الهی و رهبری حکیمانه امام راحل و هدایت‌های عالمانه رهبر معظم انقلاب، با وجود همه توطئه‌های دشمنان همچنان با قدرت و عزت بر اصول و ارزش‌های انقلابی و اسلامی خویش ایستاده‌ و همچنان با عزت به راه نورانی خود ادامه می‎دهد. تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به پیشرفت‌های کشور در حوزه‎های مختلف علمی، اضافه کرد: ایران اسلامی بدون عدول از ارزش ها و علی رغم همه تحریم های دشمن در حوزه های مختلف علمی از جمله پزشکی و دانش بنیان پیشرفت های قابل توجهی داشته و با عزت و اقتدار در برابر مستکبران ایستاده است.


#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

​فرماندار خلخال از اهالی روستای اندبیل خواست تا زمان شناسایی این گرگ و یا حیوان شبیه گرگ توسط مامورین حفاظت محیط زیست خلخال مراقبت بیشتری از خود و خانواده خود داشته باشند.

5 ساعت پیش

پسر جوان در جریان اختلاف خانوادگی، پدر زن میانسالش را با ضربه‌های چاقو به قتل رساند.

5 ساعت پیش

وضعیت اصلاح مصوبه افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی همچنان نامعلوم است، با وجود اعلام نظر منفی کمیسیون تطبیق مقررات مجلس، هنوز خبری از احتمال اصلاح این مصوبه در هیات دولت نیست.

5 ساعت پیش

وزیر امور خارجه کشورمان در محل وزارت امور خارجه ترکیه با همتای ترکیه‌ای خود دو دور دیدار و در خصوص موضوعات مورد علاقه دوکشور به گفتگو و تبادل نظر پرداخت.

4 ساعت پیش

در شرایطی که رژیم صهیونیستی خود را ناتوان از مقابله با نفوذ ایران در منطقه می‌بیند و قادر به جلوگیری از پیشرفت پروژه هسته‌ای‌ تهران نیست، تشکیل یک ائتلاف ضد ایرانی را ضروری‌تر از هر زمانی می‌داند.

5 ساعت پیش

تصاویر منتشر شده در فضای مجازی از مرز میلک زابل، شیوه جدید قاچاق بنزین با بطری برای انتقال از بالای دیوار مرزی را نشان میدهد

4 ساعت پیش

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران گفت: به زودی ناو شهید حاج قاسم سلیمانی که حامل بالگرد است به ناوگان نیروی دریایی سپاه اضافه می‌شود.

5 ساعت پیش

ایلنا نوشت : نمایندگان مجلس با تقاضای تحقیق و تفحص از نحوه عملکرد وزارت نیرو در خصوص انتقال آب بین حوضه‌ای و تحقیق و تفحص از شرکت شستا طی سال ۱۳۹۲ الی ۱۳۹۹ موافقت کردند.

4 ساعت پیش

سعید عزت‌اللهی هافبک تیم ملی به مدیران باشگاه استقلال اعلام کرده است اگر در خارج از کشور به فوتبالش ادامه ندهد پیراهن استقلال را خواهد پوشید.

5 ساعت پیش

بیشتر...