خبرگزاری ایسنا |
3 ماه پیش

تاثیر چاقی بر آناتومی قلب کودکان ایسنا

تاثیر چاقی بر آناتومی قلب کودکان

متخصصان هلندی در مطالعه ای تازه به بررسی تاثیر چاقی بر قلب کودکان چاق و دارای اضافه وزن پرداختند.

به گزارش ایسنا، بر اساس مطالعات و آزمایشات این گروه از متخصصان چاقی می تواند تاثیر شدیدی بر آناتومی قلب کودکان چاق داشته باشد.

در این مطالعه بطن چپ که یکی از چهار حفره قلب به حساب می آید مورد بررسی قرار گرفت. متخصصان دریافتند که در کودکان دارای اضافه وزن، بطن چپ یک سطح مقطع دایره‌ای شکل پیدا می‌کند و از تقارن عمودی طبیعی منحرف می‌شود - این مشخصه دوم پیش از این در بیماران مبتلا به تنگی آئورت مشاهده شده است.

در این مطالعه داده‌های گسترده‌ای از مرحله اولیه قبل از تولد تا دوران کودکی به منظور بررسی رشد سیستم قلبی-عروقی و عوامل خطر اولیه بیماری قلبی-عروقی جمع‌آوری شده است.

به گفته متخصصان هلندی، داده‌های جمع آوری شده شامل اسکن‌ بود که قلب ۲۶۳۱ کودک ۱۰ ساله را مورد مطالعه قرار داد.

چاقی یکی از مهمترین معضلات در حوزه سلامت جهانی است.

طبق اعلام سازمان جهانی بهداشت (WHO)، تقریبا ۶۰ درصد از بزرگسالان و حدود یک سوم از کودکان ۱۱ ساله در اتحادیه اروپا دارای اضافه وزن یا چاقی هستند و بیماریهای مرتبط با چاقی علت اصلی مرگ و میرهای قابل پیشگیری است.

به گفته متخصصان یافته های بدست آمده به پزشکان اجازه می دهد تا به بیماران در کاهش خطرات بیماریهای قلبی-عروقی در آینده در افرادی که بیشتر مستعد ابتلا به آن هستند، کمک کنند زیرا قلب به روشی مشخص و مشهود به عارضه چاقی واکنش نشان می دهد.

به گزارش ایسنا به نقل از هندوستان تایمز، محققان تاکید کردند: چاقی در کودکان یک نگرانی جدی است زیرا ممکن است بر روند سالم رشد تاثیر بگذارد. با وجود اطلاعات بالینی بیشتر در مورد این تاثیر، پزشکان می توانند بهتر به بیماران توصیه کنند که سبک زندگی سالم تری را در سنین پایین تر دنبال کنند.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بر اساس بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی وضعیت جوی استان تهران، آسمان صاف تا کمی ابری و گاهی وزش باد شدید برای استان تهران پیش‌بینی می‌شود.

7 ساعت پیش

فرمانده انتظامی قم از کشف احتکار ۲۰۰۰ تخته پتو به ارزش ۱۰ میلیارد ریال در بازرسی از پارکینگ ۲ منزل مسکونی در این استان خبر داد.

7 ساعت پیش

امام جمعه موقت ارومیه گفت: توسعه زیرساختهای آذربایجان غربی مورد توجه رییس جمهور و هیات دولت قرار گیرد.

7 ساعت پیش

استاندار همدان با اشاره به اهمیت بهره‌وری و تأکیدان رهبر انقلاب در این موضوع، گفت: تولید خودرو ملی از مواردی است که بهره‌وری در آن رعایت نمی‌شود چون هوا را آلوده می‌کند، ایمنی ندارد و هزینه گزافی روی دست مردم می‌گذارد.

6 ساعت پیش

توسعه مشاغل خانگی یکی از برنامه های مهم وزارت کار به شمار می رود و وزیر کار از سه برابر شدن منابع مالی مشاغل خانگی و افزایش تسهیلات آن تا سقف ۲۰۰ درصد در سال‌ جاری خبر داده است.

7 ساعت پیش

دبیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات قم گفت: در دوران بیماری کرونا، مصرف پهنای باند استان با ارتقای زیرساخت‌های دسترسی اینترنت و شبکه ملی اطلاعات ۲.۵ برابر شد و در خدمت کسب و کارها قرار گرفت.

7 ساعت پیش

رئیس فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران در پی درگذشت استاد عثمان محمدپرست، دوتارنواز خراسانی، پیام تسلیتی منتشر کرد.

7 ساعت پیش

با تصمیم کمیسیون بودجه پارلمان آلمان، صدراعظم اسبق گرهارد شرودر از برخی حقوق خود محروم می‌شود. شرودر متهم است، حتی پس از تهاجم روسیه به اوکراین هم حاضر نشده مناسبات تنگاتنگ خود را با روسیه و گازپروم را معلق کند.

6 ساعت پیش

معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی از ابلاغ اجرایی شدن قانون حمایتی تعرفه مصرف گاز طبیعی تاسیسات گردشگری، آب‌درمانی و هتل‌ها از ابتدای سال خبر داد.

6 ساعت پیش

بیشتر...