خبرآنلاین |
۱ هفته پیش

مهاجران افغانستانی می توانند برای خرید اقامت اقدام کنند خبرآنلاین

به گزارشخبرآنلاین، با یک جست‌وجوی ساده در فضای مجازی می‌توان دریافت که بیش از یک سال از اجرای "طرح جذب سپرده‌های خرد اتباع خارجی" می‌گذرد؛ طرحی که در جهت جلوگیری از پولشویی، انتقال سرمایه به خارج از کشور و ایجاد شفافیت مالی فعالیت‌های اقتصادی اتباع و مهاجرین خارجی مجاز در کشور در حال اجراست.

تسنیم نوشت: در این طرح ضمن اینکه اتباع قانونی اجازه داشتن حساب بانکی و بیمه دارند به‌جای اینکه باری بر اقتصاد کشور باشند، باری از دوش اقتصاد کشور برمی‌دارند.

سؤال اینجاست؛ با اجرای این‌گونه طرح‌ها، منافع چه‌کسانی به خطر می‌افتد که با دروغ‌سازی و روایت‌های ساختگی حقیقت را جعل می‌کنند؟!

دولت در سال‌های اخیر، به‌منظور ساماندهی و نیز تکریم مهاجرین قانونی در ایران، طرح‌ها و برنامه‌های مختلفی را اجرایی کرده است که از جمله آن می‌توان به کارت هوشمند اتباع، طرح سرمایه‌گذاری اتباع و مهاجرین خارجی در زنجیره تولید و... اشاره کرد.

درباره اینکه چه افرادی می‌توانند در این طرح مشارکت کنند، باید گفت که تمام اتباع خارجی که دارای مدارک شناسایی معتبر و مقیم استان محل سکونت خود هستند، می‌توانند در طرح جذب مدیریت منابع مالی و سپرده‌گذاری ویژه شرکت کنند و در زنجیره تولید کشور سهیم شوند.

طرح مذکور، در راستای مقابله با پولشویی تهیه و تدوین شده است و مبالغ سرمایه‌گذاری‌شده در هر استان با توجه به اصول و قوانین و مقررات بانکی و سرمایه‌گذاری، به سیستم تولید همان استان وارد می‌شود.

در انتها مجدداً تأکید می‌شود این طرح برای مهاجرین مجاز مقیم ساکن ایران است و کسانی که به‌صورت غیرقانونی وارد ایران شده‌اند یا در آینده به‌صورت قانونی (ویزای گردشگری، زیارتی و درمانی) و غیرقانونی وارد ایران می‌شوند، مشمولین این طرح نیستند.#‌اخبار_جامعه #‌اخبار_اجتماعی منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

زن جوان چینی که فقط ۲۵ کیلوگرم وزن دارد، تصویری از خود در رسانه‌های اجتماعی گذاشته است و می‌گوید قصد دارد بیشتر از این لاغر شود.

دیروز

از منتقدان جدی عملکرد زاکانی در شورای شهر تهران علی‌اصغر قائمی است. او در تشریح ماجرای پیش‌آمده در جریان شورا به نطق نرجس سلیمانی اشاره می‌کند و می‌گوید آقامیری یکی از اعضای شورا به سخنان سلیمانی معترض شد و از عبارت ناشایستی استفاده کرد. «دوستان ما نسبت به اعتراض واردشده از سوی آقای آقامیری معترض بودند که اساسا حق آزادی رای اعضای شورا باید حفظ شود و نباید دچار خودسانسوری شوند یا از بیان مطالب پرهیز کنند یا بترسند یا فضا را به شکلی مهندسی کنند که افراد حرف‌شان را بیان نکنند.»

1 ساعت پیش

رئیس ادارۀ حفاظت و مدیریت حیات وحش، موزۀ تاریخ طبیعی و ذخائر ژنتیکی استان اصفهان با ذکر این نکته که پناهگاه حیات وحش عباس‌آباد نایین «بهشت گربه‌سانان» است، گفت: برای اولین بار موفق شده‌ایم که تصویر ۴ قلاده پلنگ ایرانی را در یک قاب به ثبت برسانیم.

1 روز پیش

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران گفت: دولت و وزارت بهداشت باید نسبت به ایمنی بیمارستان‌ها توجه جدی داشته باشند.

22 ساعت پیش

با ورود داستانی قشم به منظور ساماندهی و نظارت بر وضعیت فعالیت اتباع خارجی ، ۲۵ واحد صنفی که در اجاره اتباع غیرمجاز بود، پلمب شد.

23 ساعت پیش

در روز ۱۳ محرم حال و هوای خاصی در مسجد ملااسماعیل یزد برگزار می‌شود.

13 ساعت پیش

زیبا زنی ۳۵ ساله است که قصد دارد از همسرش جدا شود. او می‌گوید کارهایی که شوهرش کرده راهی برای ادامه دادن به این زندگی برای او نگذاشته است.

14 ساعت پیش

کمبود اتوبوس در مرز مهران سبب شد کرایه تاکسی به ۲ میلیون تومان برسد.

14 ساعت پیش

رییس پلیس راه کندوان گفت: تردد وسایل نقلیه از کرج و آزادراه تهران - شمال به سمت چالوس از دقایقی پیش ممنوع شد.

21 ساعت پیش

بیشتر...