حذف سردیس چرچیل از اتاق بیضی کاخ سفید

مقامات دولت بایدن از حذف سردیس چرچیل از اتاق بیضی کاخ سفید استقبال کردند.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوانبه نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دولت جدید آمریکا در راستای اجرای برخی تغییرات از تصمیم جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا برای حذف سردیس وینستون چرچیل، نخست وزیر پیشین انگلیس از داخل اتاق بیضی [دفتر مخصوص رئیس جمهور آمریکا]استقبال کرد.

بایدن در اقدامی سریع که ساعاتی پس از مراسم تحلیفش انجام داد، سردیس چرچیل را از دفترش برداشت و سردیس سزار چاوز، رهبر کارگران و فعال حقوق مدنی اهل آمریکا را جایگزین کرد. او با این اقدام سعی داشت حین امضای دستورات اجرایی جدید، خبرنگاران شاهد این تغییر باشند.

سفارت آمریکا در لندن در پی این ماجرا ویدئویی از سردیس چرچیل در کاخ سفید منتشر کرد و تاکید کرد رابطه ویژه بین دو کشور بر اساس ارزش‌ها و اعتماد است.

در سال ۲۰۰۱ جرج دابلیو بوش مجسمه جیکوب اپستین از جنگاوران انگلیسی را از تونی بلر قرض گرفت و آن را تا سال ۲۰۰۹ در دفتر بیضی گذاشت. اما با روی کار آمدن باراک اوباما، این مجسمه جای خود را به نیم تنه مارتین لوتر کینگ از فعالان مدنی آمریکا داد که منتقدان آن را لغو اتحاد آمریکا و انگلیس تلقی کردند.

برخی از مقامات انگلیسی از جمله بوریس جانسون، شهردار آن زمان لندن این حرکت را تقبیح کرد.

در همین حال، برخی مقامات انگلیسی از جمله نایجل فراژ، رهبر حزب برگزیت انگلیس این اقدام دولت بایدن را سیلی بر صورت انگلیس و روابط دو کشور توصیف کرد.

کاخ سفید تاکنون هیچ اظهار نظری در این زمینه نکرده است، اما طرف انگلیسی مشتاقانه خواستار نادیده گرفته شدن این جنجال است.

انتهای پیام/#‌اخبار_بین_الملل منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...

تبلیغات


تبلیغات

مطالب مرتبط

رونمایی از کتاب تاریخ آب و فاضلاب اصفهان

2 ساعت پیش

تصویب بودجه 9570 میلیارد تومانی شهرداری اصفهان برای سال 1400,اخبار شهرداری اصفهان

2 ساعت پیش

پیش بینی دقیق رمز های دیجیتال در پایان اسفند 99,سیگنال های مثبت از تحلیل های ارزهای دیجیتال در هفته های آینده,تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل,تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال,تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین,تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت چین لینک,تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت استلار,تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت‌ کوین کش,مقایسه سود دوج کوین و بیت کوین

2 ساعت پیش

بانک توسعه تعاون,تقدیر روابط عمومی بانک توسعه تعاون در جشنواره برترین‌های روابط عمومی ایران

5 ساعت پیش

پیش بینی دلار 20 هزار تومانی در سال 1400,کاهش قیمت دلار در پایان دولت روحانی,پیش بینی جدید دلار,دلار چند هزار می شود,نرخ دلار در سال جدید,دلار 1400,افزایش دلار

8 ساعت پیش

تعویض کامل تیوب های کوره واحد کاهش گرانروی شرکت پالایش نفت اصفهان

8 ساعت پیش

پیش بینی قیمت طلا در روزهای پایانی سال 99,قیمت طلا چقدر کاهش می یابد,قیمت سکه​ به زیر خط 11 میلیون می رسد,,,

8 ساعت پیش

مشخصات سریع ترین خودرو جهان 5 آر,بررسی خودرو سریع بلادهوند Bloodhound,آئوسی اینویدر,قیمت خودرو آئوسی اینویدر,عکس خودرو 5 آر

8 ساعت پیش

نگذاریم یک شرکت توانمند تولیدی مانند فولاد مبارکه قربانی مسائل سیاسی شود,اخبار فولاد مبارکه

8 ساعت پیش

حداقل حقوق کارمندان در سال 1400,یارانه 2 میلیونی بازنشستگان,تایید نهایی همسان سازی حقوق بازنشستگان,جزئیات واریز حقوق بازنشستگان در اسفند 99,زمان واریز حقوق های اسفند 99

8 ساعت پیش

شورای عالی بورس و اوراق بهادار به منظور ایجاد زمینه مشارکت حداکثری سهامداران عدالت در برگزاری مجامع شرکت های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت تصمیمات جدید اتخاذ کرد.

8 ساعت پیش

دکتر محمد علی دهقان دهنوی، سخنگوی شورای عالی بورس، امروز ۱۲ اسفند ماه در دویست و ششمین جلسه شورای عالی بورس یکی از موضوعات مهم مطرح شده در این جلسه را تصویب پیشنهادی عنوان کرد که حاصل ارزیابی و پیشنهاد سازمان بورس در قالب فعالیت صندوق توسعه بازار است.

8 ساعت پیش

محمد عطایی: «مراجع نظارتی الزامی برای تسویه اعتبارات کارگزاری‌های فعال در بازارسرمایه در پایان سال مالی شرکت‌های کارگزاری ندارند.»

14 ساعت پیش

نمایندگان مجلس برای طرح‌های مهم کشاورزی و امنیت غذایی، به شرکت‌های وابسته و تابعه وزارتخانه‌های جهادکشاورزی و نیرو مجوز انتشار تا سقف دویست و هفتاد هزار میلیارد ریال اوراق مالی - اسلامی از طریق بانک کشاورزی را دادند.

14 ساعت پیش

شرکت سرمایه‌گذاری دارویی تامین در گزارش ۶ ماهه خود از رشد ۲۳۰هزار و ۱۴۶ میلیارد و ۲۶۲ میلیون ریالی پرتفوی بورسی خبر داد.

14 ساعت پیش

بیشتر...