خبرگزاری ایسنا |
۱ هفته پیش

شروع کوچ پاییزه عشایر استان تهران از نیمه دوم شهریور برداشت ۱۸ تن گیاه دارویی در مراتع عشایری ایسنا

آغاز کوچ پاییزه عشایر استان تهران از نیمه دوم شهریور/برداشت ۱۸ تن گیاه دارویی در مراتع عشایری

مدیر امور عشایر استان تهران از آغاز کوچ پاییزه عشایر استان تهران از نیمه دوم شهریور به سمت مناطق گرمسیر خبر داد.

فرشید ذبیحی در گفت‌وگو با ایسنا،در تشریح کوچ پاییزه عشایر این استان به سمت مناطق گرمسیر و مهمترین نیازهای این جامعه تولید کننده در زمان کوچ، گفت: با سردشدن هوا در ارتفاعات کوچ پاییزه عشایر استان تهران از نیمه دوم شهریورماه به سمت مناطق گرمسیر آغاز شده است. با توجه به کمبود بارندگی و خشکسالی در مراتع، تأمین آب و علوفه یکی از نیازهای جدی عشایر در زمان کوچ است.

تأمین علوفه های دستی نیازهای جدی عشایر در زمان کوچ

وی افزود: طرح آبرسانی سیار توسط تانکرهای آبرسان با شدت بیشتری در حال انجام است و همچنین تأمین علوفه های دستی نیز با همکاری اتحادیه تعاونی های عشایری استان در حال انجام است.

کوچ پاییزه عشایر استان تهران حدود ۲ ماه ادامه دارد

مدیر امور عشایر استان تهران ادامه داد: کوچ پاییزه عشایر استان تهران حدود ۲ ماه ادامه دارد و خدمات انجام شده به عشایر توسط یک شرکت مرکزی بصورت استانی و هشت شرکت تعاونی بصورت شهرستانی انجام می شود.

برداشت ۱۸ تن از انواع گیاه دارویی در مراتع عشایری

وی تاکید کرد: از ابتدای امسال با تلاش جامعه عشایری ۱۸ تن از انواع گیاه دارویی در مراتع عشایری برداشت شد که تلاش می کنیم کشت گیاهان دارویی توسط عشایر توسعه پیدا کند.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

تیم شمشیربازی ایران به مدال برنز بازی‌های آسیایی هانگژو دست یافت.

یک ربع پیش

ورزشگاه آزادی احتمالا فقط یک بازی دیگر را میزبان لیگ قهرمانان آسیا باشد.

نیم ساعت پیش

ملی‌پوش تنیس روی میز ایران از بازی‌های آسیایی هانگژو حذف شد.

نیم ساعت پیش

گاهی گفته می‌شود که هوای سرد باتری تلفن همراه شما را از کار می‌اندازد اما هوا باید چقدر سرد باشد که روی ابزار تکنولوژی شما تاثیر منفی بگذارد و مشکل ایجاد کند؟

نیم ساعت پیش

فرآیند صدور مجوز عبور گمرکی خودرو‌های زائران و گردشگران عراقی به منظور کاهش تشریفات و تسهیل تردد بین ایران و دیگر کشورها اجرایی شد.

یک ربع پیش

طرز درست کردن پیاز پلو اردبیلی خوشمزه در ادامه این آموزش خوشمزهرا از دست ندهید.

یک ربع پیش

رهبر کره شمالی ضمن تاکید بر اهمیت تسریع در نوسازی تسلیحات اتمی این کشور، تقویت روابط با کشورهای مخالف سلطه آمریکا را ضروری توصیف کرد.

یک ربع پیش

قیمت سکه و قیمت طلا امروز پنجشنبه ۶ مهر ۱۴۰۲ را در جدول زیر مشاهده کنید. علاوه بر قیمت سکه امامی، بهار آزادی، گرمی، نیم سکه و ربع سکه می‌توانید قیمت مثقال و انس جهانی طلا، طلای آبشده و دست دوم را نیز مشاهده فرمایید.

نیم ساعت پیش

رئیس جمهور آمریکا ضمن ابراز نگرانی درباره راه جلوگیری از تعطیلی دولت این کشور، هشدار داد که در صورت رخ دادن آن، حجم زیادی از مشاغل حیاتی تحت تأثیر قرار می‌گیرند.

یک ربع پیش

بیشتر...