خبرگزاری ایسنا |
۱ هفته پیش

شانزدهمین دوره مسابقه جهانی ریاضی Lympiad در اصفهان ایسنا

شانزدهمین دوره مسابقه جهانی ریاضی A-Lympiad در اصفهان

ایسنا/اصفهانخانه ریاضیات اصفهان با همکاری موسسه تحقیقاتی فرودنتال و گروه رستا، شانزدهمین دوره مسابقه تیمی A-Lympiad را در یازدهم آذرماه سال جاری برگزار می‌کند.

ای-لیمپیاد (A-Lympiad)، یک مسابقه جهانی ریاضی است که با هدف آشنایی با تفکر ریاضی، افزایش قدرت تفکر، یادگیری تکنیک‌های مدل‌سازی ریاضی و نیز تقویت مهارت کار گروهی، در کشور هلند و نیز کشورهایی که با موسسه تحقیقاتی فرودنتال هلند، تفاهم نامه همکاری منعقد کرده‌اند، برگزار می‌شود.

کارشناس آموزش ریاضی خانه ریاضیات، در رابطه با چگونگی برگزاری مسابقه ای-لیمپیاد، در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: مسابقه ای-لیمپیاد، با همیاری تیم‌های سه نفره از دانش‌آموزان سطح متوسطه، پایه‌های نهم، دهم و یازدهم، در یازدهم آذرماه برگزار می‌شود.

شراره دستجردی، با تاکید بر اهمیت علم ریاضی در زندگی افراد، خاطر نشان کرد: شرکت در این مسابقه، باعث می‌شود، شرکت کنندگان با تفکر و زبان ریاضی آشنا شوند و کاربرد ریاضی را در زندگی واقعی خود ببینند.

وی همچنین افزود: در این مسابقه، شرکت کنندگان سعی می‌کنند با همفکری، به سوالات پاسخ دهند و این نوع از همیاری، باعث تقویت ارتباط و افزایش مهارت کار گروهی در میان دانش‌آموزان می‌شود.

علاقمندان به شرکت در این مسابقه می‌توانند، تا امروز چهارم آذرماه، به دو صورت حضوری و غیرحضوری، برای ثبت‌نام خود اقدام و برای آگاهی از اطلاعات بیشتر، به سایت خانه ریاضیات، به نشانی www.mathhouse.org مراجعه کنند.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

روسای جمهور آمریکا و فرانسه بعد از دیدار با یکدیگر بیانیه مشترکی مشترک کرده و در بخشی از آن درباره تحولات ایران اظهارنظر کردند.

10 ساعت پیش

آخرین باری که یک اسپانیایی موفق شده بود در هر سه بازی مرحله گروهی جام جهانی برای اسپانیا گلزنی کند به جام جهانی ۱۹۵۰ برمی‌گردد؛ زمانی که تلمو زارا موفق شد برای لاروخا در هر بازی مرحله گروهی یک گل به ثمر برساند.

10 ساعت پیش

اعتمادآنلاین : وحید مظلومین معروف به سلطان سکه یک بازاری اهل ایران بود که بیش از سه دهه در بازار تهران به دادوستد ارز و سکه و طلا مشغول بود.

8 ساعت پیش

با گذشت یک ماه از آغاز ثبت‌سفارش واردات خودرو هنوز هیچ خودرویی به کشور وارد نشده و گمانه‌زنی درباره برند و مدل خودروهای وارداتی احتمالی به ایران همچنان ادامه دارد. تویوتا، میتسوبیشی، داتسون، هیوندای، کیا و چانگان برندهایی هستند که احتمال قطعی‌شدن ورودشان به بازار ایران زیاد است

8 ساعت پیش

هنر ساختن و نواختن عود به‌عنوان هجدهمین عنصر میراث‌فرهنگی ناملموس کشورمان در هفدهمین نشست کمیته بین‌الدولی پاسداری از میراث‌فرهنگی ناملموس یونسکو ثبت جهانی شد.

8 ساعت پیش

عضو تیم اعزامی به جام جهانی آمریکا تأکید کرد در یک سال اخیر در چندین میدان بین‌المللی محک خورده و حالا دیگر وقت نتیجه گرفتن اوست.

9 ساعت پیش

در گزارش زیر به بررسی خودروهایی پرداختیم که با ۳۰۰ میلیون تومان می‌توان خرید.

8 ساعت پیش

 بی.‌بی.سی، رسانه وابسته به دستگاه سلطنتی انگلیس گزارش داده مردم در بخش‌هایی از شهر کاردیف، پایتخت ولز مجبور شده‌اند برای مدیریت هزینه‌ها به خوردن غذای حیوانات خانگی رو بیاورند.

10 ساعت پیش

فرمانده انتظامی فارس گفت:۶۷۱ کیلوگرم تریاک در بیابان‌های لارستان کشف و ضبط شد.

9 ساعت پیش

بیشتر...