3 روز پیش
2 بازدید

تنور سوء مدیریت نان بی‌کیفیت به دست کرمانشاهی‌ها می‌دهد/ مردم گلایه دارند- اخبار کرمانشاه تسنیم


تنور سوء مدیریت نان بی‌کیفیت به دست کرمانشاهی‌ها می‌دهد/ مردم گلایه دارند

گروه استان‌ها- کیفیت نان در استان کرمانشاه سبب نارضایتی مردم شده و در این میان کارشناسان معتقدند تا زمانی که دست دولت در زمینه توزیع آرد کوتاه نشود کیفیت نان همین است.

- اخبار استانها -

به گزارشخبرگزاری تسنیمازکرمانشاه، نان به عنوان غذای اصلی بیشتر مردم نقش مهمی در سبد غذایی دارد و اکنون براساس گزارشات میدانی کیفیت نامطلوب نان در برخی نانوایی‌ها، کاهش اندازه نان و افزایش قیمت آن سبب گله‌مندی مردم شده است.

از طرف دیگر نانوایان نسبت به کیفیت آرد دریافتی انتقاداتی دارند و اعتقاد دارند بر کیفیت نان تأثیر می‌گذارد به طوری که برخی آردها سست هستند و کیفیت نان تولیدی را کاهش می‌دهد.

در این میان برخی نانوایان بدون هیچ مجوزی اندازه نان را کوچک کرده و با قیمت بالاتری عرضه می‌کنند و این موضوع در حالی است که به تازگی قیمت نان در استان افزایش یافته است و مردم انتظار افزایش کیفیت را دارند.

یک شهروندان سالخورده کرمانشاهی با بیان اینکه کیفیت نان در گذشته قابل مقایسه با اکنون نیست گفت: در گذشته شب خمیر می‌زدند و ساعت 6 صبح پخت می‌کردند اما اکنون ساعت هفت یا هشت صبح هم خمیر می‌زنند و هم پخت می‌کنند پس در این صورت قطعا کیفیت نان کاهش می‌یابد.

وی با انتقاد از ساعت محدود فعالیت نانوایان عنوان کرد: بیشتر نانوایان ساعت پنج یا 6 عصر تعطیل می‌شوند در حالی که در گذشته اینچنین نبود.

س. صادقی از بانوان کرمانشاهی با انتقاد از کیفیت نان گفت: با وجود اینکه قیمت نان افزایش یافته و مردم انتظار افزایش کیفیت را داشتند اما همیشه خلاف این موضوع اتفاق می‌افتد و کیفیت نان کاهش می‌یابد.

وی با بیان اینکه مدت زمان نگهداری نان بسیار کاهش یافته افزود: هرچند تمام نکات لازم برای نگهداری نان رعایت می‌شود اما نانهایی همچون سنگک بعد از یک یا دو روز غیرقابل مصرف می‌شود.

س. مرادی یکی دیگر از شهروندان کرمانشاهی بیان کرد: کارکنان نانوایی تخصص و تبحر کافی را ندارند و این موضوع بر کیفیت نان تأثیرگذار است.

وی گفت: وقتی به نانوایان نسبت به کیفیت پایین نان انتقاد می‌کنیم آن‌ها پایین بودن کیفیت آرد را بهانه می‌کنند.

مرادی افزود: علاوه بر این برخی نانوایان با وجود شیوع کرونا هنوز پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند و مسئولان نظارتی باید بر این موضوع نظارت جدی‌تری داشته باشند.

م. سهیلی از دیگر شهروندان کرمانشاهی گفت: با وجود افزایش قیمت نه‌تنها کیفیت نان افزایش نیافته بلکه اندازه و وزن نان کاهش یافته در حالی که برای هر نوع نان وزن استانداردی تعیین شده است.

وی عنوان کرد: از طرف دیگر با توجه به اینکه هیچ قیمتی مصوبی برای نان کنجدی وجود ندارد اما نانوایان به بهانه اضافه کردن کنجد به نان هزینه زیادی از مردم دریافت می‌کنند.

سهیلی افزود: نان مواد غذایی مشترک بین تمام اقشار جامعه و خانواده‌های ایرانی است بنابراین مسئولان باید نظارت بیشتری روی کیفیت و اندازه آن داشته باشند.

178 شهرستان در وضعیت قرمز و هشدار کرونا/ پاساژها و نانوایی‌‌ها در قعر جدول رعایت پروتکل‌‌های بهداشتی
1209 واحد نانوایی متخلف به تعریزات حکومتی مازندران معرفی شدند

قطع سهمیه آرد نانوایان متخلف

اعتضاد علیزاده؛ رئیس اتحادیه نانوایان کرمانشاه در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، اظهار داشت: تمام نانوایان در طول هفته بازرسی می‌شوند اما چون در ساعات مختلف انجام می‌شود ممکن است برای مردم ملموس نباشد.

وی عنوان کرد: فصل تابستان روی کیفیت نان تأثیر می‌گذارد اما با تعاملی که با کارگروه نان وجود دارد نان استان از نظر کیفیت جزو چهار استان ابتدای کشور است.

علیزاده با بیان اینکه به صورت محدود ممکن است مشکلاتی در کیفیت نان نانوایان وجود داشته باشد گفت: از مزرعه تا سفره یک زنجیره وجود دارد و چنانچه این زنجیره اصلاح شود کیفیت نان بهبود می‌یابد.

وی با اشاره به اینکه گندم گرمسیری استان مناسب اما گندم سردسیری کیفیت پایینتری دارد افزود: آرد، ابزار و نیروی ماهر در کیفیت نان تأثیر گذار هستند و حتی اگر یک مورد مناسب نباشد کیفیت نان کاهش می‌یابد.

علیزاده با بیان اینکه با نانوایان متخلف به شدت و قاطعانه برخورد می‌شود افزود: این افراد جریمه یا قطع سهمیه می‌شوند اما بهترین جریمه برای نانوایان متخلف نخریدن نان از آن‌ها است.

وی با ابراز گله‌مندی از دولت به دلیل کاهش وزن نان برای ثابت نگهداشتن قیمت گفت: قیمت واقعی نان دو برابر قیمت کنونی است اما باید به وضعیت اقتصادی مردم نیز توجه داشت و تا قبل از افزایش قیمت نان در هفته‌های اخیر نانوایان متضرر شده بودند.

رئیس اتحادیه نانوایان کرمانشاه بیان کرد: چنانچه دولت تدبیری به کار ببرد که هر سال درصدی به قیمت نان افزوده شود اندازه نان کوچک نمی‌شود.

وی گفت: چنانچه نظارت دولت بر آرد حذف و توزیع آرد آزاد شود فعالیت نانوایان نیز رقابتی می‌شود و به طور قطع کیفیت نان افزایش می‌یابد اما تا وقتی دولت در نظارت بر آرد دخالت داشته باشد همین روال ادامه دارد.

ارجاع 341 نانوایی متخلف به تعزیرات حکومتی

مسعود بیگلری معاون بازرسی و حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان سازمان صمت استان کرمانشاه اظهار داشت: عامه مردم ظاهر نان را می‌بینند در حالی که برای کیفیت نان تعریف خاصی وجود دارد که گاهی با دیدگاه عامه مردم یکسان نیست.

وی با اشاره به اینکه اداره کل استاندارد از ابتدای شروع تولید آرد آزمایشات مختلف را انجام می‌دهد و بعد تأیید می‌‌شود گفت: هر کدام از نان‌ها وزن استانداردی دارند.

بیگلری با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون 4500 بازرسی از نانواها انجام شده که 341 واحد صنفی در قالب 380 تخلف به تعزیرات حکومتی ارجاع داده شدند افزود: واحد‌های متخلف سه میلیارد و 200 میلیون ریال جریمه شدند.

وی با اشاره به اینکه از تعداد تخلفات 68 پرونده گرانفروشی و 116 مورد کم‌فروشی بوده است عنوان کرد: در سال گذشته 12 هزار و 500 مورد بازرسی و 1100 واحد صنفی در قالب 1300 تخلف به تعزیرات ارجاع داده شدند.

بیگلری با بیان اینکه بیش از 2000 نانوایی در استان وجود دارد اما به این تعداد بازرس وجود ندارد گفت: از مردم درخواست می‌شود در صورت مشاهده تخلف با تلفن 124 تماس بگیرند.

انتهای پیام/832/ی#‌اخبار
منبع: خبرگزاری تسنیم


مطالب پیشنهادی

به یاد دو دیپلمات و سیاستمدار امین نظام

هیچگاه فکرش را هم نمی‌کردم روزی اتفاقی بیفتد و سر و کله بیماری‌ای به نام کرونا در این کشور پیدا شود که دو تن از همکاران خوبم را که خاطرات خوبی را با آنها داشتم از من بگیرد و کشور از وجود خدمات آنها محروم شود.

صادق خرازی: رهبری نمی‌گذارند دولت سقوط کند /سردار سلیمانی میلی به ریاست جمهوری ندارد

صادق خرازی، دبیرکل حزب ندای ایرانیان می گوید: رهبری انقلاب نمی‌گذارند که دولت سقوط کند. من احتمال این موضوع را یک در هزار هم نمی‌بینم که رهبری اجازه دهند مجلس وارد استیضاح رئیس‌جمهوری شود مگر این‌که شرایط کشور به گونه‌ای شود که آقای روحانی بخواهد در مقابل همه‌چیز بایستد.

وا نرفتن کوفته تبریزی | نکات مهم وا نرفتن کوفته تبریزی که باید بدانید

وا نرفتن کوفته تبریزی و نکات مهم وا نرفتن کوفته تبریزی که باید بدانید و طرز تهیه کوفته تبریزی و چگونه کوفته خوشمزه ای درست کنیم را در پرشین وی بخوانید

به روغن انداختن خورش | نکات به روغن انداختن خورش و ترفندهای آشپزی

به روغن انداختن خورش و نکات به روغن انداختن خورش و ترفندهای آشپزی و جا انداختن خورشت فسنجان و روش سرخ کردن سیب زمینی رستورانی را در پرشین وی بخوانید

علت تیره شدن خورش قیمه | علت تیره شدن خورش قیمه چه می تواند باشد

علت تیره شدن خورش قیمه و علت تیره شدن خورش قیمه چه می تواند باشد و خوشرنگ شدن خورشت و چگونه خورشت قیمه خوشرنگ طبخ کنیم را در پرشین وی بخوانید

چگونه شیره بادام را بگیریم | چگونه شیره بادام را بگیریم و خواص شیره بادام

چگونه شیره بادام را بگیریم و آیا می دانید چگونه شیره بادام را بگیریم و خواص شیره بادام و خواص شیره بادام در بارداری و خواص شیره بادام برای استخوان ها را در پرشین وی بخوانید

معین: اصولگرایان و اصلاح‌طلبان پایگاه اجتماعی‌شان را از دست داده‌اند

مصطفی معین می گوید: از نظر جامعه بویژه جوانان، موضوع رقابت اصلاح طلب و اصولگرا در عرصه های سیاسی و انتخاباتی در این مقطع زمانی، ماجرای تمام شده ای است.

نماز جمعه تهران همچنان برگزار نخواهد شد

فارس نوشت:مسئول دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان تهران، از لغو نماز جمعه بیست و دوم فروردین‌ماه سال ۹۹ در تمام شهرهای استان تهران خبر داد.

چمران: رای اصولگراها کاهش یافته/انتخابات ۱۴۰۰ قابل پیش‌بینی نیست

مهدی چمران با بیان اینکه رای اصولگرایان کاهش داشته است گفت: من نمی خواهم به تقسیم بندی ها تاکید داشته باشم ولی به طور کلی مشارکت در این دور از انتخابات کمتر از دفعات قبل بود، ما پیش از این وقتی به مساجد و مجالسی که عموما می رفتیم شاهد شور و هیجان بیشتری بودیم اما اینبار شور و هیجان کمتری را دیدیم .

سرنوشت دخل و خرج کشور در سال ۹۹ چه می‌شود؟

لایحه بودجه ۹۹ پس از ماه‌ها بررسی، امروز از سوی نمایندگان رد شد، اما باید دید که قوای مجریه و مقننه چه تصمیمی برای آن خواهند گرفت.

توئیت دبیر شورای‌عالی امنیت ملی با هشتگ اجتماع قلب‌ها

دبیر شورای‌عالی امنیت ملی در توییتر نوشت: نیمه شعبان نماد انتظار امیدآفرین و پیش‌برنده برای نسل ما بوده است.

۳ اولویت مهم پارلمان یازدهم و یک نگرانی

این روزها با اعلام نتایج انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، این پرسش در اذهان عمومی مطرح است که نمایندگان این دوره می‌بایست بر چه موضوعاتی متمرکز باشند و چه اولویت‌هایی را برای تصمیم‌گیری مدنظر داشته باشند.

لایحه حذف چهار صفر از پول ملی در دستور کار پارلمان

ایسنا نوشت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسات علنی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه هفته آینده لوایح مالیات بر ارزش افزوده، اصلاح قانون پولی و بانکی کشور (حذف چهار صفر از پول ملی) و اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز را در دستور کار دارند.

نامه نماینده اصولگرا به آیت الله جنتی

تسنیم نوشت: رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از آیت الله جنتی خواست نماینده شورای نگهبان در نشست آتی این کمیسیون حاضر شده تا استفساریه استخدام معلمان حق التدریس بررسی شود.

مجلس یازدهم به تصرف اصولگرایان درآمد/ سهم ناچیز اصلاح‌طلبان

اعلام نتایج انتخابات مجلس یازدهم بصورت رسمی نشان داد اصولگرایان در این ماراتن پیشتاز رقابت شدند و اکثریت مجلس یازدهم را در دست گرفتند.

انتقاد توئیتری آقای نماینده از عدم رعایت پروتکل ضدکرونایی در صحن مجلس /صحنه هایی خلاف موازین بهداشتی به دنیا مخابره شد

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از نحوه برگزاری جلسات علنی مجلس و رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی ستاد مقابله با کرونا انتقاد کرد.

از بین بردن چربی خورشت | راه کاری موثر برای از بین بردن چربی خورشت

از بین بردن چربی خورشت و راه از بین بردن چربی خورشت و چگونه چربی خورشت را از بین ببریم و چرب شدن زیاد خورشت را در پرشین وی بخوانید

لطفا کرونا را بهانه تسویه حساب سیاسی نکنید

این روزها شاهد برخی تسویه حساب‌های سیاسی با بهره‌گیری از فضای ملتهب ناشی از گسترش ویروس کرونا هستیم.

روحانی به مردم: از روز شنبه مرحله سخت مبارزه با کرونا شروع می‌شود /آن روز که فهمیدیم کرونا در قم نشر یافته، همان روز از قم هم خارج شده بود - خبرآنلای

روحانی گفت: آن روزی که به ما اعلام شد اول فقط در قم بود و روز بعد اراک را هم اعلام کردند که متوجه شدیم. آن روز که ما فهمیدیم هم در قم شیوع یافته و هم از قم عبور یافته است.

طلایی: در انتخابات ۱۴۰۰ کاندیدای اصولگراها ۲۵ میلیون رای دارد

مرتضی طلایی می‌گوید: اصولگرایان هر کاری می‌خواهند بکنند از الان انجام دهند که سال ۱۴۰۰ با یک چهره پا به عرصه انتخابات بگذارند. اگر این اتفاق رقم بخورد من تضمین می کنم که کاندیدای اصولگرایان ۲۵ میلیون رای خواهد داشت.

مطالب مرتبط