خبرآنلاین |
1 ماه پیش

جایگاه های ویژه شهرداری برای عرضه دام زنده بهداشتی است خبرآنلاین

جایگاه‌های ویژه شهرداری برای عرضه‌ دام زنده بهداشتی است؟

سرپرست اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با تاکید بر اینکه راه زیادی تا ایجاد محل کاملاً محیط زیستی و منطبق با استانداردها برای عرضه دام زنده وجود دارد افزود: نظر ما این است که هزینه‌های مربوط به ایجاد جایگاه‌های موقت عرضه دام زنده که هر ساله در ایام روز عرفه و عید قربان انجام می‌شود صرف ایجاد یک جایگاه سالم بهداشتی قابل کنترل منطبق بر همه استانداردها شود .

به گزارشخبرآنلاین،اصغر عطایی در حاشیه بازدید از جایگاه‌های عرضه دام زنده شهرداری تهران ویژه عید قربان در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به اینکه جایگاه‌های عرضه دام زنده به صورت مقطعی و ویژه عید قربان و روز عرفه برپا می‌شوند شاید برخی موضوعات محیط زیستی در آنها به صورت کامل رعایت نشود به شکلی که برای مثال خونابه ناشی از ذبح دام زنده نباید به چاه‌های جذبی وارد شود بلکه باید فرایند دیگری را برای این موضوع با توجه به مسائل محیط زیستی طی کرد که چنین موردی در این جایگاه‌ها دیده نمی‌شود.

ایلنا در خبری نوشت:وی افزود: بی تردید برای برخی از جایگاه‌ها باید تمهیدات بهتری اندیشیده شود که برای مثال جایگاهی که شهروندان حضور پیدا می‌کنند باید به گونه‌ای جانمایی انجام شود که گرد و غبار در جایگاه وجود نداشته باشد.

وی ادامه داد: قطعاً برپایی جایگاه‌های عرضه دام زنده خدمات خوبی را به شهروندان ارائه می‌کند. در مجموع خدماتی که از مسیرهای دیگری که قطعاً غیر بهداشتی هستند و مسائل محیط زیستی نیز در آنها به هیچ عنوان رعایت نمی‌شود این جایگاه ها بسیار مناسب تر هستند.

وی تاکید کرد: در این جایگاه‌ها با توجه به حضور دامپزشک از ورود دام بیمار و عرضه آن جلوگیری می‌شود اما در مراکزی که خارج از این فرایند فعالیت می‌کنند چنین مواردی رعایت نمی‌شود و ممکن است دام بیمار به شهروندان فروخته شود. در جایگاه‌های عرضه دام زنده شهرداری تهران دام پس از تایید دامپزشک و ارزیابی‌های بهداشتی وارد جایگاه می‌شود.

سرپرست اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود با تاکید بر اینکه راه زیادی تا ایجاد محل کاملاً محیط زیستی و منطبق با استانداردها برای عرضه دام زنده وجود دارد افزود: نظر ما این است که هزینه‌های مربوط به ایجاد جایگاه‌های موقت عرضه دام زنده که هر ساله در ایام روز عرفه و عید قربان انجام می‌شود صرف ایجاد یک جایگاه سالم بهداشتی قابل کنترل منطبق بر همه استانداردها شود در حقیقت توصیه ما ایجاد یک جایگاه مناسب با نگاه محیط زیستی است.

۲۳۳۲۱۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهاناپلیکیشن خبرآنلاینرا نصب کنید.


#‌اخبار_جامعه #‌اخبار_اجتماعی منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

سازمان مدیریت بحران شهر تهران نقشه‌ای برای «تعیین مسیرهای ویژه تردد اضطراری» در شبکه معابر اصلی و فرعی تهیه کرده است.

12 ساعت پیش

اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشداری ضمن اشاره به ماندگاری هوای گرم در استان تا جمعه (۵ مرداد)، نسبت به لزوم مدیریت مصرف برق و آب تاکید کرد.

دیروز

یک فوریت لایحه احداث آرامستان های جدید تهران با ۱۰ رأی مخالف تصویب نشد.

9 ساعت پیش

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان از تعطیلی پنج شنبه ها تا ۱۵ شهریور ماه در این استان خبر داد.

11 ساعت پیش

ادارات استان سمنان پنجشنبه‌ها تعطیل شد.

22 ساعت پیش

سازمان هواشناسی از فعالیت سامانه بارشی در برخی استان‌های کشور خبر داد که خطر خسارت به محصولات کشاورزی را در پی دارد و شدت این بارش‌ها در حد هشدار هواشناسی زرد خواهد بود.

دیروز

فرمانده انتظامی استان از کشف ۱۰۲ کیلو و ۵۰۰ گرم مواد مخدر از نوع تریاک در بازرسی از سواری پژو پارس در شهرستان فیروزآباد خبر داد.

دیروز

دو روز پیش سوسماری خانگی ۹۱ سانتی‌متری با نام «اوگی بوگی»  بعد از اینکه از خانه صاحب خود در  میدلتون گریخت، از آپارتمانی در این شهر سر درآورد.

22 ساعت پیش

سازمان هواشناسی از فعالیت سامانه بارشی در برخی استان‌های کشور خبر داد که خطر خسارت به محصولات کشاورزی را در پی دارد و شدت این بارش‌ها در حد هشدار هواشناسی زرد خواهد بود.

دیروز

بیشتر...