خبرگزاری تسنیم |
۱ هفته پیش

سرلشکر جعفری: جبهه مقاومت سوریه به همت سردار همدانی شکل گرفت شهید همدانی برای نابودی داعش سر از پا نمی شناخت اخبار همدان اخبار استانها تسنیم Tas


سرلشکر جعفری: جبهه مقاومت سوریه به همت سردار همدانی شکل گرفت/ شهید همدانی برای نابودی داعش سر از پا نمی‌شناخت

گروه استان‌ها ـ فرمانده قرارگاه فرهنگی و اجتماعی حضرت بقیةالله الاعظم(عج) با بیان اینکه جبهه مقاومت سوریه به همت سردار همدانی شکل گرفت، گفت: حاج حسین برای نابودی داعش سر از پا نمی‌شناخت.

- اخبار استانها -

به گزارشخبرگزاری تسنیمازهمدان٬ سرلشکر محمدعلی جعفری ظهر امروز در آیین پایانی جشنواره سراسری حبیب حرم با این توضیح که  شهید همدانی روحیه‌ای بسیجی داشتند که این روحیه مقدم بر سایر روحیات او بود اظهار داشت: در همه پاسداران و شهدای ما روحیه مردمی و بسیحی مقدم بر روحیه نظامی و نظامی‌گری بود.

وی با بیان اینکه کار همه پاسداران ابتدا فرهنگی و سپس نظامی است و این روحیه است که آنها را به عرصه حماسه‌آفرینی رسانده است گفت: دغدغه همه بسیجیان و پاسداران و همه آنهایی که در عرصه دفاع مقدس مجاهدت و تلاش می‌کنند، انگیزه و روحیه آنهاست.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه  همه بسیجیان برجستگی‌های بالای عرفانی و اعتقادی در وجود خود دارند که آنها را به مراتب بالا می‌رساند مطرح کرد:شهید همدانی از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی در عرصه‌های امنیتی و بعد با شروع جنگ تحمیلی در جبهه دفاع مقدس حضوز فعال داشت٬ همچنین در تشکیل تیپ محمدرسول‌الله نیز از نیروهای تاثیرگذار بود.

جعفری عنوان کرد: سردار همدانی در اواسط جنگ مسئولیت‌های زیادی را برعهده گرفت اما نکته مهم اینکه بعد از دفاع مقدس گرایش اصلی خود را در کارهای فرهنگی و اجتماعی نشان داد به همین دلیل علاقه‌ای که به هنرمندان و اعتقاد به فعالیت در این عرصه داشت، برجسته بود.

فرمانده قرارگاه فرهنگی و اجتماعی بقیةالله‌الاعظم  ادامه داد: بعد از اینکه موضوع مقاومت و مبارزه با داعش پیش آمد، شهید همدانی سر از پا نشناخت و اصرار به رفتن به سوریه داشت.

وی توضیح داد: از افتخارات شهید همدانی، مسلح شدن مردم سوریه و تشکیل جبهه مقاومت در این کشور بود حرکتی که آغازی شد برای از بین رفتن داعش از سوی ایشان.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه  انعکاس ویژگی و پیام شهدا از سوی هنرمندان ریشه در ابعاد دینی و اعتقادی آنها دارد گفت: هنرمندان با ورود به این عرصه شهدا آنها را به اوج عرفان می‌رساند و انتقال این ابعاد خیلی تعیین‌کننده است.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی که امروز به این صورت به دست ما رسیده حاصل عزت و اقتدار شهدا در ظلم‌ستیزی است افزود: این ویژگی‌ها در شهید همدانی هم بود و حاصل مجموعه این فداکاری‌ها نیز کسب دستاوردهای بسیار بزرگی برای اسلام بود.

فرمانده سابق کل سپاه ادامه داد: هدف انقلاب اسلامی فقط از بین بردن رژیم منحوس پهلوی نبود بلکه انقلاب به دنبال  پیاده‌سازی احکام الهی در جامعه بود که هنوز محقق نشده است.

«شهید همدانی»؛ از شهادت در غربت تا بصیرت در قدرت
شباهت رزمندگان دفاع مقدس با یاران امام حسین(ع) از لسان شهید همدانی+ فیلم
شهید همدانی: برای سپاه و شهر نمی‌جنگیم + فیلم
وقتی‌که شهید صیاد بر روی نیروهای شهید همدانی آتش گشود

وی اظهار داشت:اگرچه با گذشت 40 سال از انقلاب اسلامی دستاوردهای زیادی داشتیم اما چشم‌انداز انقلاب ساختن جامعه اسلامی عدالت‌محور، فرهنگ محور و اخلاق محور است  که هنوز به آن نرسیده‌ایم.

جعفری بیان کرد: رهبر انقلاب در گام دوم انقلاب از همه مردم به ویژه جوانان می‌خواهند که اهداف والای شهیدان را محقق کرده و در میدان و در صحنه انقلاب و مجاهدت باشند که عمدتا این جهاد از نوع فرهنگی و جهاد اجتماعی است.

وی دفع تهدیدات داخلی و خارجی را از دستاوردهای بزرگ انقلاب دانست و افزود: هیچ کشوری از قدرت‌های بزرگ٬ توطئه‌های موفقیت‌آمیزی علیه کشورمان نداشته است که البته در این حوزه خون پاک شهدا بی‌تاثیر نبوده است.

فرمانده قرارگاه فرهنگی و اجتماعی بقیةالله الاعظم با بیان اینکه هدف اصلی استقرار آمریکایی‌ها در منطقه٬ تهدید٬ ارعاب و سرانجام حمله به کشور ما بود گفت: با اقتداری که در ایران اسلامی شکل گرفت، سرانجام آمریکا مجبور به ترک منطقه شد و نتیجه این شد که در سال‌های اخیر هواپیمای آمریکایی را ساقط می‌کنیم و آنها نمی‌توانند کاری بکنند، کشتی انگلیسی متوقف می‌شود و کاری از پیش نمی‌برند و این حاصل اقتداری است که در طول 40 سال شکل گرفته است.

وی عنوان کرد: این اقتدار جمهوری اسلامی با مجاهدت و تلاش مجاهدین مومن انقلابی و الهی که به دنبال یاری دین خداوند هستند، ایجاد شده است.

این مقام مسئول تصریح کرد: اینکه صرفا ادعای ایمان داشته باشیم، کفایت نمی‌کند بلکه عمل صالح جهادگونه انتظار خداوند از بندگان است و همه اینها زمینه برای اقدام است تا ادعای ایمان خود را ثابت کنیم.

وی مجاهدت و تلاش فرهنگی در راستای پیام‌رسانی شهدا را حرکتی زینبی دانست و گفت: اگر کار هنرمندان انتقال پیام خون شهیدان است همان کار زینبی است و نیاز امروز جامعه نیز نمایش فداکاری و از خودگذشتگی است.

فرمانده قرارگاه فرهنگی و اجتماعی بقیةالله الاعظم با تاکید بر اینکه جهاد و تلاش باید خالص برای خدا و همراه با سخت‌کوشی باشد عنوان کرد: اگر در این راه مخالفت و مشکلی بود افراد باید صبر و پایداری داشته باشند که این همان عمل جهادگونه است.

انتهای پیام/742/ش#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

وی معتقد است که گرچه «قتل زنان» کمترین میزان خشونت را در کل به خود اختصاص داده است اما در واقع آخرین مرحله خشونت علیه زنان محسوب می شود.

5 روز پیش

در پی اعلام شیوع سویه جدید ویروس کرونا، بورس‌های اروپایی با سقوط شدید مواجه شدند.

5 روز پیش

هوشنگ شجری، کارشناس مسائل اقتصادی کاهش نرخ تورم را یکی از اولویت‌های دولت و از مطالبات اصلی مردم دانست و با تاکید بر ضرورت اصلاحات ساختاری در اقتصاد کشور، برنامه‌ریزی برای کاهش هزینه‌های تولید و عدم قیمت گذاری دستوری را دو مولفه اصلی کاهش نرخ تورم عنوان کرد.

5 روز پیش

وزیر اقتصاد در حالی از حل و فصل اتصال سامانه گمرک و سامانه جامع تجارت پس از هشت سال و در آینده نزدیک خبر داده که طبق گزارش تحقیق و تفحص مجلس، ۹۵ درصد قاچاق از مبادی رسمی انجام می‌شود!

5 روز پیش

پس از چندین بار خلف وعده دولت قبل در راه‌اندازی کامل سامانه جامع تجارت، اکنون دولت سیزدهم یک گام بزرگ در این زمینه برداشته و زمینه اتصال گمرک را به سامانه مذکور فراهم کرده است.

5 روز پیش

وزیر راه‌وشهرسازی از مذاکره با وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تثبیت قیمت سیمان و فولاد تا پایان اجرای نهضت ملی مسکن خبر داد و گفت: به‌دنبال وارد کردن مواد، مصالح، کارگر و مهندس به کشور نیستیم، اما قصد داریم توسعه فناوری در صنعت ساختمان ایران را ارتقاء بدهیم.

5 روز پیش

جلسه هم‌اندیشی اعضای کانون سراسری انجمن‌های صنفی کارفرمایی انبوه‌سازان مسکن و ساختمان ایران با وزیر راه و شهرسازی در این وزارتخانه برگزار شد.

5 روز پیش

هرچند تاکنون وعده‌های قبلی سایپا برای عرضه خودرو نیم‌شاسی اطلس محقق نشده است، اما آخرین گمانه‌زنی‌ها حاکی از رونمایی این خودرو در بهمن ماه امسال است. احتمالا پس از آن فروش این خودرو آغاز خواهد شد.

5 روز پیش

پیش از شروع مذاکرات وین در تاریخ ۲۹ نوامبر، به نظر می‌رسد ایران و ایالات متحده همچنان در دو موضع متناقض قرار دارند. ایران با قاطعیت می‌گوید تنها با هدف رفع تحریم‌های غیر قانونی به مذاکرات باز می‌گردد و قصد دارد به ضمانت‌های قانونی دست یابد که براساس آن، هیچ دولتی در آمریکا نتواند از توافق هسته‌ای خارج شود.

5 روز پیش

وزیر راه و شهرسازی ضمن موافقت با ورود فناوری نوین ساخت مسکن به کشور توسط بخش خصوصی، گفت: برای نهضت ملی مسکن زمین رایگان واگذار می‌کنیم.

5 روز پیش

یک اقتصاددان عرضه بدون نظارت و بی حساب کتاب ارز سهمیه‌ای به عامه مردم، با استفاده از کارت ملی را اقدامی در جهت تباهی منابع ارزی کشور دانست.

5 روز پیش

در روز ششم آذر ماه ارزش هر بیت کوین در بازار جهانی به ۵۴ هزار دلار و ارز هر اتریوم به ۴۱۵۰ دلار رسید.

5 روز پیش

محققان در ابتدا توانستند مدل‌های سلولی آزمایشگاهی را در شرایط آزمایشگاهی تولید کنند که عفونت را در گوش داخلی نشان می‌دهد تا مکانیسمی را ایجاد کنند که توسط آن کووید-۱۹ برای گوش و مجرای شنوایی مسری و مضر است.

5 روز پیش

سیاستمداران گمان کردند «عدالت» یعنی مصرف رایگان یا ارزان دولتی. این راهبرد غلط که منجر به عرضه مجانی یا بسیار ارزان آب شده، در کنار سیاست‌هایی که مصرف بالای انرژی را به دنبال دارد، «ابرچالش آب و محیط زیست» را به وجود آورد.

5 روز پیش

در حال حاضر در ۲۲۴ پایگاه اورژانس ۱۷۸۰ نیرو فعالیت می کنند؛ یعنی هر پایگاه حدودا دو نفر تکنسین اورژانس کم دارد که با این شرایط در حال حاضر حدود ۵۰۰ نیرو کم داریم و فقط سعی می کنیم که پایگاه ها را سرپا نگه داریم.

5 روز پیش

بیشتر...