ورزش سه‌ |
2 ماه پیش

لوتون تاون گربه سیاه لیگ برتری منچسترسیتی ورزش سه

یک یادگاری از سال ۱۹۵۹؛

لوتون تاون گربه سیاه لیگ برتری منچسترسیتی!

آخرین برد منچسترسیتی مقابل لوتون تاون در لیگ، مربوط به سال ۱۹۵۹ می‌شود.

لوتون تاون گربه سیاه لیگ برتری منچسترسیتی!

به گزارش "ورزش سه"،لوتونتاون ومنچسترسیتیفرداش برای اولین بار در این قرن در روز یکشنبه به مصاف یکدیگر خواهند رفت. فاصله منابع مالی بین دو باشگاه بسیار زیاد است؛ جایی که ارزش تیم تازه صعود کرده به لیگ برتر 75 میلیون پوند یا بهتر است اینگونه گفت که سه چهارم جک گریلیش!

با این حال دلایلی وجود دارد که سیتی از این بازی هراس داشته باشد. منچسترسیتی در یک رکورد نادر هست؛ بدون برد در چهار بازی و حدفاصل این تیم با آرسنال و لیورپول بسیار خطرناک ارزیابی می‌شود.
هواداران سیتی باید این جدال را قویا از لحاظ تاریخی ارزیابی کنند چرا که در دل این بازی یک واقعیت چهل ساله نهفته است؛ در آخرین روز از فصل 1982/83 بود که رادی آنتیچ ستاره لوتون تاون در دقیقه 86 با یک شوت دروازه سیتی را باز کرد و نه تنها شکست دیرهنگام منچسترسیتی را بلکه نامه سقوط منچسترسیتی را به سطح دوم این کشور امضا کرد.

1964708

این بازی نقطه عطفی بزرگ در تاریخ دو باشگاه بود سیتی پس از آن دو دهه آشفتگی را تحمل کند و لوتون تاون در سال 1988 با شکست سه بر دوی آرسنال موفق به قهرمانی در جام اتحادیه شد. منچسترسیتی دوباره به لیگ برتر برگشت اما این ثبات دوام نداشت و لوتون تاون درست یک فصل قبل از آغاز این رقابت به سطح پایین‌تر سقوط کرد. آخرین سفر منچسترسیتی به جاده کنلیورث با تساوی 1-1 همراه بود و پس از آن با 2 گل این تیم را در ورزشگاه خانگی خود شکست داد.

1964709

آن‌ها در این مدت هیچوقت به یکدیگر نزدیک نشدند و هرزمان که این احتمال برخورد به وجود می‌آمد، اتفاقی رخ می‌داد که یا لوتون صعود نکند یا منچسترسیتی سقوط نکند؛ با گذشت این زمان رقابت این دو تیم در سال 2008، تبدیل به یک شکاف عمیق شد. جایی که گروهی از ابوظبی از هواپیمای خود در فرودگاه شهر منچستر خارج شدند و این باشگاه را تبدیل به دارایی خود کردند و درست در همان فصل، لوتون در لیگ دو فصل را با -30 امتیاز شروع کرد.

لوتون در سخت‌ترین روزهای خود در دنیای متفاوتی گم شد و منچسترسیتی شکار جام ها را آغاز کرد. در حالی که سرخیو آگوئرو نامش را در جهان فوتبال با قهرمانی منچسترسیتی در لیگ برتر طنین‌انداز می‌کرد اما لوتون تاون باید تلاش می‌کرد در پلی آف نبازد که به لیگ‌های محلی برود؛ لوتون تاون سال بعد قهرمانی خود را در سطح پنجم انگلیس جشن می‌گرفت و منچسترسیتی دومین قهرمانی خود را در لیگ برتر جشن می‎گرفت. 10 سال تجربه صعود و سقوط در نهایت به این تیم ثبات داد و با وجود اینکه ربع قرن از آخرین تقابل دو تیم می‌گذرد،آخرین برد سیتی مقابل لوتون در لیگ سال 1959 بوده و حالا منچسترسیتی با دلی پر از کینه به جاده کلینمورث برمی‌گردد تا در جدال با دشمن قدیمی خود، به وضع خود در رقابت با رقبای مدرن خود سر و سامان پیدا کند.#‌اخبار_ورزشی منبع: ورزش سه‌

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

دنی کارواخال، کاپیتان رئال مادرید، با یک اشتباه وحشتناک باعث شد تا تیمش مقابل والنسیا گل دوم را هم دریافت کند.

یک ربع پیش

وینیسیوس جونیور، ستاره رئال مادرید، بعد از گلزنی مقابل والنسیا با ژستی علیه نژادپرستی در ورزشگاه مستایا خوشحالی بعد از گل انجام داد.

یک ربع پیش

رئال مادرید در یک بازی جذاب و پرگل مقابل والنسیا به تساوی ۲-۲ رسید.

یک ربع پیش

گل ثانیه‌های پایانی جود بلینگام، ستاره رئال مادرید، مقابل والنسیا به شکلی عجیب مردود اعلام شد و در نهایت به اخراج این ستاره انگلیسی انجامید.

یک ربع پیش

فابریتزیو رومانو، خبرنگار معروف ایتالیایی، توسط رسانه‌های دانمارک به دلالی و سواستفاده از باشگاه کپنهاگن متهم شد!

یک ربع پیش

محمد قاسمی‌نژاد با امضای قرارداد رسمی به دریا بابل پیوست.

یک ربع پیش

دیدار والنسیا و رئال مادرید در لالیگا در شامگاه شنبه با مصدومیت وحشتناکی برای مدافع میانی میزبان همراه بود.

یک ربع پیش

جان استونز می‌گوید منچستر سیتی هر کاری که در توان دارد انجام خواهد داد تا مانع از رسیدن لیورپول به ۴ جام در این فصل شود.

2 ساعت پیش

گل دوم رئال مادرید در ورزشگاه مستایا مقابل والنسیا، توسط وینیسیوس روی صحنه‌ای مشکوک به آفساید به ثمر رسید.

یک ربع پیش

بیشتر...