خبرگزاری ایسنا |
5 روز پیش

تسریع در عملیات احداث بیمارستان یا مرکز درمانی دیهوک طبس ایسنا

تسریع در عملیات احداث بیمارستان یا مرکز درمانی دیهوک طبس

ایسنا/خراسان جنوبیمعاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی گفت: یکی از خواسته های اهالی دیهوک در سفر استاندار به این بخش، ساخت بیمارستان محلی سلامت محور بود که مقرر شد جلسه‌ای با حضور رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان در این خصوص گرفته شود که در این خصوص مشکلی وجود ندارد.

سید محمدرضا طالبی، امروز شنبه ۱۵ مرداد در نشست بررسی مشکلات بخش دیهوک شهرستان طبس افزود: ساخت بیمارستان ۳۲ تختخوابی یا مرکز درمان بستر محلی، درخواست مردم بخش دیهوک است که در سفر یک ماه پیش استاندار خراسان جنوبی به این بخش مطالبه شد؛ طبق آخرین پیگیری‌های صورت گرفته و جذب خیر، اقدامات لازم برای آغاز عملیات اجرایی به‌زودی تعیین تکلیف خواهد شد.

به گزارش ایسنا، وی گفت: مشکلات بخش دیهوک در سه محور بهداشت و درمان، ورزش و جوانان و آموزش و پرورش در این جلسه مطرح شد که در بخش بهداشت و درمان صدور مجوز بیمارستان ۳۲ تختخوابی یا مرکز "درمان بستر"، تامین نیرو و ارایه خدمات شبانه‌روزی مرکز خدمات جامع سلامت دیهوک، راه‌اندازی رادیولوژی، تامین کادر درمانی و صدور مجوز فعالیت و نوسازی آمبولانس مورد تاکید قرار گرفت.

در این ارتباط با توجه به تاکید معاون استاندار در نشستی که با حضور روسای دانشگاه علوم پزشکی و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان جنوبی برگزار خواهد شد، آغاز عملیات اجرایی بیمارستان یا مرکز درمان تعیین تکلیف می‌شود.

استقرار واحد رادیولوژی با قول رییس دانشگاه علوم پزشکی به نتیجه رسید و در ارتباط با نوسازی آمبولانس مقرر شد با اولویت دوری از مرکز آمبولانس‌های بخش دیهوک در مرکز استان نوسازی و بهسازی شوند.

ورزش و جوانان از دیگر محورهای این نشست بود که احداث سالن و استخر سرپوشیده دیهوک، احداث چمن فوتبال، احداث چمن مصنوعی در اصفهک و دهنو، احداث سالن ورزشی در روستای اسفندیار و احداث گود زورخانه در دیهوک از مهمترین درخواست‌ها عنوان شد.

در ارتباط با سالن ورزشی بخش دیهوک مقرر شد در اعتبار سنواتی سال ۱۴۰۲ ورزش و جوانان مورد بررسی قرار گیرد همچنین یک چمن مصنوعی کوچک مقیاس از دیگر مصوبات بود که مقرر شد ورزش و جوانان نسبت به احداث آن در روستای دهنو اقدام کند.

برای سالن ورزشی درخواستی در روستای اصفهک مقرر شد ورزش و جوانان با توجه به هزینه‌بر بودن این پروژه را در پیشنهادات سفر دوم رئیس جمهور قرار دهد. در زمینه کمبود فضای آموزشی و تجهیز مدرسه شبانه‌روزی با تاکید معاون استاندار مقرر شد از محل اعتبارات استانی نسبت به تامین آن اقدام شود.

در ارتباط با صدور مجوز شبانه‌روزی شدن هنرستان انتظام با توجه به اینکه امکان صدور مجوز جدید از سوی وزارت آموزش و پرورش وجود ندارد مقرر شد نسبت به جابه‌جایی مجوز یکی از مدارس شبانه‌روزی غیرفعال اقدام شود.

در ارتباط با خانه‌های ورزش روستایی هم تاکید شد با توجه به ظرفیت ورزش و جوانان به‌روز رسانی شود. همچنین در حوزه آموزش و پرورش صدور مجوز شبانه‌روزی شدن هنرستان انتظام، کمبود فضای آموزشی دبستان قدس، شهید فلاحی و فاطمی شهر دیهوک و بومی گزینی نیروهای خرید خدمت آموزشی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

محمدامین روستایی بوکسور همدانی تیم ملی بوکس جوانان درحالی در اردوی تیم ملی به خاطر ضایعه مغزی درگذشت که کارشناسان معتقدند زمان و مکان این اردو نامتعارف بوده است. 

5 ساعت پیش

وزیر جهاد کشاورزی خبر داد، در سال گذشته به واسطه اقدامات صورت گرفته 4.5 میلیون تن انواع محصولات سبزی و صیفی صادر شده که این موضوع ارزآوری 1.3 میلیارد دلاری را نیز به دنبال داشته است.

5 ساعت پیش

سوتی عجیب هادی عامل در گزارش فینال کشتی رقابت های همبستگی اسلامی را ببینید.

6 ساعت پیش

دادستان عمومی و انقلاب بندر امام خمینی(ره) گفت: قاتل فراری که در حمله مسلحانه به علت اختلاف با مالک ساختمان، پدر و کودک همسایه را به قتل رسانده بود، دستگیر شد.

5 ساعت پیش

استاندار سمنان  با بیان اینکه پسته دامغان را همه می شناسند گفت: فرآوری پسته دامغان مورد توجه قرار گیرد.

5 ساعت پیش

آبی‌پوشان پایتخت با فهرستی تهاجمی مهیای حضور در فصل جدید لیگ برتر فوتبال ایران هستند و همچنان امکان جذب بازیکن برای آن‌ها وجود دارد.

6 ساعت پیش

معاون اجرایی آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س) گفت: موکب آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) از 17 شهریور در مسیر نجف -کربلا برپا می شود، 120 خادم حرم مطهر بانوی کرامت از 14 شهریور به کشور عراق اعزام می شوند.

5 ساعت پیش

از روز گذشته خبری مبنی بر فوت مهران غفوریان دست به دست می شود این خبر صحت ندارد و مهران غفوریان با انتشار یک استوری در اینستاگرام از مردم خواست به شایعات دامن نزنند.

6 ساعت پیش

ریاست هواشناسی افغانستان هشدار داد احتمال بارش باران همراه با جاری شدن سیل در 25 ولایت این کشور وجود دارد.

5 ساعت پیش

بیشتر...