ورزش سه‌ |
1 ماه پیش

ساپینتو خطاب به آبی ها تکرار قهرمانی سخت است ورزش سه

کد خبر : 1838377 |24 مرداد 1401 ساعت 09:55 |14.5K بازدید |19دیدگاه

چالش 3-4-3 در استقلال

ساپینتو خطاب به آبی‌ها؛ تکرار قهرمانی سخت است

سرمربی استقلال بعد از حضور در جمع آبی‌ها در یک عمل انجام شده قرار گرفت. بازی با سیستم 3-4-3 به سبب اینکه آبی‌ها فصل گذشته با سیستم سه دفاعه قهرمان شدند.

به گزارش "ورزش سه"،  از همه مهم‌تر اینکه آنها با شیوه سه دفاع خطی عنوان بهترین خط دفاعی لیگ برتر را هم از آن خود کردند. شاید اگر ساپینتو شیوه بازی آبی‌ها را تغییر می‌داد و با سیستم جدید به سپاهان می‌باخت امروز مورد نقد بیشتری قرار می‌گرفت و به احتمال قوی باخت استقلال را با تغییر شیوه بازی تحلیل می‌کردند.

باخت استقلال در بازی با سپاهان از جایی آغاز شد که در میانه میدان آبی‌ها در بازی‌سازی توپ را از دست دادند و در ادامه برای گرفتن توپ سخت‌گیری از سوی شاگردان ساپینتو دیده نشد. یاسین سلمانی با پاس محمد علی‌نژاد در موقعیت خوب گلزنی قرار گرفت و همان کاری را کرد که باید می‌کرد. ضربه آرام به ضلع مخالف؛ به واقع یاسین سلمانی توپ را به تور پاس داد.

عکس‌های تمرین تیم استقلال بعد از بازی با سپاهان نشان می‌دهد ساپینتو استقلالی ها را دوانده و احتمالا از آنها می‌خواهد در ادامه بازی‌ها دوندگی بیشتری داشته باشند و در گرفتن توپ از حریف سخت‌گیری بیشتری کنند. در سیستم 3 دفاعه تیم در حمله پرتعداد است اما اگر دوندگی نداشته باشد و سخت‌گیری نکند به طور حتم در خط دفاعی آسیب پذیرتر از تیمی است که با 4 دفاع بازی می کند. این مسئله در مصاف با سپاهان در شیوه بازی استقلال هویدا بود. شاید به همین دلیل است که خیلی از تیم‌ها از بازی با این سیستم طفره می‌روند، به این خاطر که در سیستم 4 دفاعه شعاع حرکتی بازیکنان مشخص‌تر است و راحت‌تر از سیستم سه دفاعه می‌توان بازیکن مقصر را تشخیص داد.

استقلال در مصاف با سپاهان خیلی زود به صخره سخت خورد و حالا متوجه شده است که تکرار قهرمانی خیلی دشوار است. ساپینتو به خوبی و در تمرین به دنبال القای این تفکر به آبی‌پوشان است. اینکه تکرار قهرمانی سخت است و برای رسیدن به آن باید خیلی زحمت کشید.

گزارش خطا
گزارش خطا

کاربر گرامی ،
به منظور بررسی بهتر و دقیق تر مشکل مورد نظر، فرم زیر را تکمیل نمایید.

لیگ برتر
استقلال
ریکاردو ساپینتو
فوتبال


#‌اخبار_ورزشی منبع: ورزش سه‌

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

استقلال ملاثانی فرصت برتری در آخرین بازی هفته و صدرنشینی را از دست داد.

3 ساعت پیش

کریم بنزما دقایقی قبل در مراسم جوایز بهترین‌های فصل نشریه مارکا، سه جایزه دریافت کرد.

14 ساعت پیش

راند سوم مسابقات سرعت در پیست آزادی با معرفى نفرات برتر به پايان رسيد.

3 ساعت پیش

هفته نخست لیگ برتر مردان با پیروزی تیم‌های پاس گرگان، پیکان تهران، راه‌یاب ملل مریوان و هورسان رامسر برابر حریفان پیگیری شد.

14 ساعت پیش

خواهر کریستیانو رونالدو بعد از شکست دیشب پرتغال از اسپانیا هواداران پرتغالی را به قدرناشناس بودن متهم کرد و انتقادهای تندی خطاب به آنها مطرح کرد.

3 ساعت پیش

آخرین اردوی تدارکاتی تیم ملی به پایان رسید.

12 ساعت پیش

تیم ملی آرژانتین با شکست جامائیکا به رکوردی حیرت انگیز رسید.

12 ساعت پیش

نیمار با گلزنی مقابل تونس آماری شگفت انگیز از خود در فصل جاری به ثبت رساند.

8 ساعت پیش

بازیکن راس تیم ملی فوتسال در نخستین بازی جام ملت‌ها دو گل به ثمر رساند.

3 ساعت پیش

بیشتر...