خبرآنلاین |
12 ماه پیش

شولتس جواب جانسون را داد خبرآنلاین

شولتس جواب جانسون را داد

ایسنا نوشت: صدراعظم آلمان بعد از سخنان تند و تیز بوریس جانسون، به این نخست‌وزیر پیشین انگلیس تاخت و گفت برداشت این سیاستمدار از تحولات را زیر سوال برد.

سخنگوی اولاف شولتس، صدراعظم آلمان به نشریه دیلی تلگراف گفت: می‌دانیم که این نخست‌وزیر سابق و بسیار سرگرم‌کننده انگلیس، همیشه تفسیر خودش را از حقیقت دارد و در این مورد هم فرقی نمی‌کند.

بوریس جانسون، نخست‌وزیر پیشین انگلیس در جریان مصاحبه‌ با سی‌ان‌ان مطالبی را مطرح کرد که با اعتراضاتی مواجه شده است. جانسون گفت که آلمان دلش می‌خواست که جنگ اوکراین طولانی نشود و در همان روزهای ابتدایی جنگ، کی‌یف تسلیم روسیه شود. او همچنین واکنش اولیه به حمله روسیه را "فاجعه‌بار" خواند.

به گفته جانسون، دیدگاه آلمان در وهله نخست این بود که اگر این اتفاق یعنی حمله به اوکراین اتفاق بیفتد، یک فاجعه خواهد بود اما به سرعت این نظر تغییر کرد و جایش را به این باور داد که اگر اوکراین تسلیم شود، بهتر است. این رویکرد از جانب دلایل اقتصادی حمایت می‌شد.

نخست وزیر سابق انگلیس همچنین گفت، رئیس جمهوری فرانسه تا آخرین لحظه برنامه‌های روسیه برای اعزام نیرو به اوکراین را انکار می‌کرد، در حالیکه مقام‌های ایتالیایی می‌گفتند که نمی‌توانند از موضع دیگر کشورهای غربی به دلیل وابستگی شدیدشان به انرژی روسیه حمایت کنند.

از سوی دیگر یک منبع نزدیک به ماریو دراگی، نخست‌وزیر پیشین ایتالیا گفت که جانسون نظرش را در مورد مداخله رم تغییر داده است.

این منبع گفت: بوریس جانسون در گذشته از ایفای نقش ایتالیا و حمایت از اوکراین در مقابل حمله روسیه بسیار سپاسگزار بود. جانسون کشورهای اروپایی را ستایش می‌کرد و روی تحریم‌های سفت و سخت این بلوک علیه روسیه تاکید داشت.

۳۱۰۳۱۰#‌اخبار_بین‌الملل منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

سرپرست دبیری فدراسیون والیبال از مسئولان وزارت ورزش خواست هر چه زودتر تکلیف این فدراسیون را مشخص کنند.

2 ساعت پیش

درگذشت دو بازیگر زن، اعلام سینماهای پرفروش کشور، حذف فیلم کارگردان ایرانی از اسکار، خداحافظی پژمان بازغی، «بگو بخند» جدید با علیرضا خمسه و شهاب عباسی، ماجرای مجوز کتاب محسن امیریوسفی، سند «خیلی محرمانه» درباره اسلامی ندوشن، دستور رییس‌جمهور برای رفع مشکلات معیشتی کتابداران، واگذاری عواید ناشی از وصول مالیات‌ها به صندوق هنر، معرفی برنده جایزه «بوکر» و کتاب سال واتراستونز ۲۰۲۳، یک جایزه جهانی برای موسیقی ایرانی، راه‌اندازی انجمن خیرین میراث فرهنگی و گله ضرغامی، شناسایی میراث ایرانی‌های مهاجر در روسیه، دو کشف خاص و شناسایی گنجینه‌ای در گاراژ یک خانه از اخبار فرهنگی هنری این هفته بود.

2 ساعت پیش

ارائه باتری برای خودروهای برقی با ۳۰۰ درصد چگالی انرژی بالاتر و ۱۵ دقیقه شارژ فوق‌العاده سریع یک شگفت انگیز در بازار خودروهای الکتریکی است.

1 ساعت پیش

دانشمندان برای اولین بار یک قرص سیاره‌ساز را فراتر از کهکشان راه شیری پیدا کرده‌اند.

1 ساعت پیش

امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان به منظور قدردانی از حمایت‌های صنعا از مردم فلسطین در محل سفارت یمن در تهران حضور یافت.

1 ساعت پیش

فارس نوشت: گردان‌های عزالدین القسام، امروز (۹ آذر) ویدئوی سخنان یک اسیر اسرائیلی به نام «یردن بیباس» خطاب به بنیامین نتانیاهو را منتشر کرد.

1 ساعت پیش

رئیس مرکز وکلا قوه قضائیه استان فارس گفت: جمعی از حقوقدانان مرکز وکلا قوه قضاییه این استان به مناسبت هفته بسیج با حضور در زندان عادل آباد به زندانیان شهرستان شیراز مشاوره و معاضدت حقوقی رایگان ارائه کردند.

1 ساعت پیش

پنج شنبه گذشته ۲ آذر ماه، پرفورمنسی با هدف هم‌دردی با مردم مظلوم غزه و بازسازی جنایت بیمارستان المعمدانی توسط گروهی از دختران در فضای آزاد تئاتر شهر تهران توسط جمعیت دختران ایران اجرا شد.

2 ساعت پیش

تاکنون هفت مرحله زندانیان فلسطینی و اسرائیلی با یکدیگر و در چارچوب عملیات تبادل اسیر مبادله شده‌اند.

2 ساعت پیش

بیشتر...