خبرآنلاین |
۲ هفته پیش

شولتس جواب جانسون را داد خبرآنلاین

شولتس جواب جانسون را داد

ایسنا نوشت: صدراعظم آلمان بعد از سخنان تند و تیز بوریس جانسون، به این نخست‌وزیر پیشین انگلیس تاخت و گفت برداشت این سیاستمدار از تحولات را زیر سوال برد.

سخنگوی اولاف شولتس، صدراعظم آلمان به نشریه دیلی تلگراف گفت: می‌دانیم که این نخست‌وزیر سابق و بسیار سرگرم‌کننده انگلیس، همیشه تفسیر خودش را از حقیقت دارد و در این مورد هم فرقی نمی‌کند.

بوریس جانسون، نخست‌وزیر پیشین انگلیس در جریان مصاحبه‌ با سی‌ان‌ان مطالبی را مطرح کرد که با اعتراضاتی مواجه شده است. جانسون گفت که آلمان دلش می‌خواست که جنگ اوکراین طولانی نشود و در همان روزهای ابتدایی جنگ، کی‌یف تسلیم روسیه شود. او همچنین واکنش اولیه به حمله روسیه را "فاجعه‌بار" خواند.

به گفته جانسون، دیدگاه آلمان در وهله نخست این بود که اگر این اتفاق یعنی حمله به اوکراین اتفاق بیفتد، یک فاجعه خواهد بود اما به سرعت این نظر تغییر کرد و جایش را به این باور داد که اگر اوکراین تسلیم شود، بهتر است. این رویکرد از جانب دلایل اقتصادی حمایت می‌شد.

نخست وزیر سابق انگلیس همچنین گفت، رئیس جمهوری فرانسه تا آخرین لحظه برنامه‌های روسیه برای اعزام نیرو به اوکراین را انکار می‌کرد، در حالیکه مقام‌های ایتالیایی می‌گفتند که نمی‌توانند از موضع دیگر کشورهای غربی به دلیل وابستگی شدیدشان به انرژی روسیه حمایت کنند.

از سوی دیگر یک منبع نزدیک به ماریو دراگی، نخست‌وزیر پیشین ایتالیا گفت که جانسون نظرش را در مورد مداخله رم تغییر داده است.

این منبع گفت: بوریس جانسون در گذشته از ایفای نقش ایتالیا و حمایت از اوکراین در مقابل حمله روسیه بسیار سپاسگزار بود. جانسون کشورهای اروپایی را ستایش می‌کرد و روی تحریم‌های سفت و سخت این بلوک علیه روسیه تاکید داشت.

۳۱۰۳۱۰#‌اخبار_بین‌الملل منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

دادگاه عالی بلژیک با صدور حکمی تبادل زندانیان با ایران را به حالت تعلیق در آورد.

6 ساعت پیش

کشورهای اروپایی با وضع تحریم‌های ضدایرانی جدید، آخرین تلاش‌های خود را برای روحیه دادن به اغتشاشگران به‌کار می‌گیرند.

6 ساعت پیش

معاون وزیر جهاد گفت: با مشارکت مردم از میزان مرغ مازاد در بازار کاسته و قیمت به هزینه تولید نزدیک شده است.

6 ساعت پیش

وزیر امور خارجه در گفت‌وگوی تلفنی با همتای فنلاندی با تأکید مجدد بر مخالفت ایران با تداوم جنگ از جمله در ا‌وکراین، گفت: ارسال بی‌حد و حصر سلاح‌های آمریکایی و اروپایی به اوکراین شرایط را پیچیده‌تر کرده است.

6 ساعت پیش

رضا رویگری حالِ این روزهایش را خوب توصیف می کند و می گوید که بیشتر اوقات فراغتش با تلویزیون سپری می شود. وقتی از او می پرسیم آقای رویگری بهتر هستید؟ با مکث می گوید: الحمدالله خیلی نسبت به قبل بهترم. به لطف خداوند هنوز نفس می کشم اما دلگیرم.

5 ساعت پیش

عصر امروز 17 آذرماه بازپرس جنایی کشیک تهران در جریان یک مورد فوت یک دانشجو پس از خودکشی در خوابگاه دانشگاه علامه طباطبایی قرار گرفت.

6 ساعت پیش

رئیس جمهور گفت:مردم بدانند بیشترین دغدغه دولت موضوع مسکن است و دولت با تمام توان به دنبال رفع نیاز مردم در این زمینه است.

6 ساعت پیش

برخی رسانه‌ها خبر از فوت رضا رویگری، بازیگر سینما و تلویزیون دادند که توسط این بازیگر تکذیب شد.

6 ساعت پیش

9 کشور از جمله آمریکا و انگلیس در بیانیه ای مداخله جویانه، ایران را به نقض حقوق زنان و دختران متهم کردند.

6 ساعت پیش

بیشتر...