خبرگزاری تسنیم |
۱ هفته پیش

80 درصد سارقان استان قزوین معتادان متجاهر هستند اخبار قزوین اخبار استانها تسنیم Tasnim


80 درصد سارقان استان قزوین معتادان متجاهر هستند

گروه استان‌ها ـ دادستان عمومی و انقلاب استان قزوین گفت:‌ بیش از ۸۰ درصد سارقان ما معتادان متجاهر هستند که عمده سرقت‌های خرد و کوچک را انجام می‌دهند.

- اخبار استانها -

محمد قاسمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم درقزوینبا بیان اینکه به خاطر وجود معتادان متجاهر میزان سرقت خرد در استان قزوین بین 10 تا 15 درصد افزایش یافته است، اظهار داشت: بیش از 80 درصد سارقان ما معتادان متجاهر هستند که عمده سرقت‌های خرد و کوچک را انجام می‌دهند و به همین خاطر باید برای خارج کردن آنها از دایره اعتیاد اقدام جدی انجام شود.

وی اضافه کرد: با توجه به نوسان‌ها و تغییرات اقتصادی موجود هم قیمت‌ها افزایش پیدا کرده و معتاد متجاهری که پیشتر فقط یک‌بار سرقت می‌کرد تا یک وعده از مواد مخدر خود را تأمین کند، امروز باید 5 بار سرقت کند. به همین خاطر آمارهای سرقت خرد به این شکل افزایش پیدا می‌کند و این سرقت‌ها امنیت روانی جامعه را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد.

قاسمی با ذکر اینکه صرف جمع‌آوری معتادین متجاهر مشکلی را حل نمی‌کند و فقط صورت مسأله را خط می‌زند، ادامه داد: بنابراین چرخه و زنجیره دستگیری و بازپروری معتادان باید اصلاح شود که یکی از راه‌های آن ایجاد کمپ ماده 16 است؛ ولی این تصور درست نیست که با ایجاد کمپ ماده 16 همه مشکلات در این حوزه برطرف می‌شود.

وی یادآور شد: قانون‌گذار راه‌های مختلفی را برای پیشگیری و درمان معتادان متجاهر در نظر گرفته که باید از همه این راه‌ها در سر جای خودش استفاده کرد. ضمن اینکه تبلیغات و فرهنگ‌سازی هم نقش مهمی در این حوزه دارد.

معتادان قزوینی بیمه درمانی می‌شوند
نقشه راه مبارزه با اعتیاد در استان قزوین تعریف شود
استاندار قزوین‌: تب آسیب‌های اجتماعی در استان قزوین بالاست‌

جلوی اعتیاد را باید از سرخط گرفت

دادستان قزوین در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه نباید از نیروی انتظامی و دستگاه قضایی توقع بی‌جایی در حوزه مبارزه با اعتیاد داشته باشیم، گفت: ناجا و قوه قضائیه خط آخر مقابله با اعتیاد هستند و به همین خاطر جلوی اعتیاد را باید از سر خط گرفت که در این جا نقش اصلی را دستگاه‌های اجرایی و دولتی دارند.

قاسمی افزود: تا زمانی که درصد جمعیت معتادان را کاهش ندهیم، مقابله در آخر خط فایده ندارد. بنابراین باید با سرمایه‌گذاری در حوزه تبلیغات و فرهنگ‌سازی جلوی اعتیاد را از سرچشمه بگیریم و در این زمینه باید به نقش ارگان‌های مانند ورزش و جوانان بیشتر از گذشته توجه شود.

انتهای پیام/ش#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

وی معتقد است که گرچه «قتل زنان» کمترین میزان خشونت را در کل به خود اختصاص داده است اما در واقع آخرین مرحله خشونت علیه زنان محسوب می شود.

5 روز پیش

در پی اعلام شیوع سویه جدید ویروس کرونا، بورس‌های اروپایی با سقوط شدید مواجه شدند.

5 روز پیش

هوشنگ شجری، کارشناس مسائل اقتصادی کاهش نرخ تورم را یکی از اولویت‌های دولت و از مطالبات اصلی مردم دانست و با تاکید بر ضرورت اصلاحات ساختاری در اقتصاد کشور، برنامه‌ریزی برای کاهش هزینه‌های تولید و عدم قیمت گذاری دستوری را دو مولفه اصلی کاهش نرخ تورم عنوان کرد.

5 روز پیش

وزیر اقتصاد در حالی از حل و فصل اتصال سامانه گمرک و سامانه جامع تجارت پس از هشت سال و در آینده نزدیک خبر داده که طبق گزارش تحقیق و تفحص مجلس، ۹۵ درصد قاچاق از مبادی رسمی انجام می‌شود!

5 روز پیش

پس از چندین بار خلف وعده دولت قبل در راه‌اندازی کامل سامانه جامع تجارت، اکنون دولت سیزدهم یک گام بزرگ در این زمینه برداشته و زمینه اتصال گمرک را به سامانه مذکور فراهم کرده است.

5 روز پیش

وزیر راه‌وشهرسازی از مذاکره با وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تثبیت قیمت سیمان و فولاد تا پایان اجرای نهضت ملی مسکن خبر داد و گفت: به‌دنبال وارد کردن مواد، مصالح، کارگر و مهندس به کشور نیستیم، اما قصد داریم توسعه فناوری در صنعت ساختمان ایران را ارتقاء بدهیم.

5 روز پیش

جلسه هم‌اندیشی اعضای کانون سراسری انجمن‌های صنفی کارفرمایی انبوه‌سازان مسکن و ساختمان ایران با وزیر راه و شهرسازی در این وزارتخانه برگزار شد.

5 روز پیش

هرچند تاکنون وعده‌های قبلی سایپا برای عرضه خودرو نیم‌شاسی اطلس محقق نشده است، اما آخرین گمانه‌زنی‌ها حاکی از رونمایی این خودرو در بهمن ماه امسال است. احتمالا پس از آن فروش این خودرو آغاز خواهد شد.

5 روز پیش

پیش از شروع مذاکرات وین در تاریخ ۲۹ نوامبر، به نظر می‌رسد ایران و ایالات متحده همچنان در دو موضع متناقض قرار دارند. ایران با قاطعیت می‌گوید تنها با هدف رفع تحریم‌های غیر قانونی به مذاکرات باز می‌گردد و قصد دارد به ضمانت‌های قانونی دست یابد که براساس آن، هیچ دولتی در آمریکا نتواند از توافق هسته‌ای خارج شود.

5 روز پیش

وزیر راه و شهرسازی ضمن موافقت با ورود فناوری نوین ساخت مسکن به کشور توسط بخش خصوصی، گفت: برای نهضت ملی مسکن زمین رایگان واگذار می‌کنیم.

5 روز پیش

یک اقتصاددان عرضه بدون نظارت و بی حساب کتاب ارز سهمیه‌ای به عامه مردم، با استفاده از کارت ملی را اقدامی در جهت تباهی منابع ارزی کشور دانست.

5 روز پیش

در روز ششم آذر ماه ارزش هر بیت کوین در بازار جهانی به ۵۴ هزار دلار و ارز هر اتریوم به ۴۱۵۰ دلار رسید.

5 روز پیش

محققان در ابتدا توانستند مدل‌های سلولی آزمایشگاهی را در شرایط آزمایشگاهی تولید کنند که عفونت را در گوش داخلی نشان می‌دهد تا مکانیسمی را ایجاد کنند که توسط آن کووید-۱۹ برای گوش و مجرای شنوایی مسری و مضر است.

5 روز پیش

سیاستمداران گمان کردند «عدالت» یعنی مصرف رایگان یا ارزان دولتی. این راهبرد غلط که منجر به عرضه مجانی یا بسیار ارزان آب شده، در کنار سیاست‌هایی که مصرف بالای انرژی را به دنبال دارد، «ابرچالش آب و محیط زیست» را به وجود آورد.

5 روز پیش

در حال حاضر در ۲۲۴ پایگاه اورژانس ۱۷۸۰ نیرو فعالیت می کنند؛ یعنی هر پایگاه حدودا دو نفر تکنسین اورژانس کم دارد که با این شرایط در حال حاضر حدود ۵۰۰ نیرو کم داریم و فقط سعی می کنیم که پایگاه ها را سرپا نگه داریم.

5 روز پیش

بیشتر...