خبرگزاری تسنیم |
2 ماه پیش

باید نبایدهای مصرف قهوه در دوران بارداری تسنیم


باید و نبایدهای مصرف قهوه در دوران بارداری

در دوران بارداری به دلیل کاهش فعالیت آنزیم کبدی، سرعت سوخت و ساز کافئین به‌ویژه در سه‌ماهه سوم کاهش می‌یابد و بنابراین مادران باردار باید به میزان مصرف قهوه در این دوران توجه کنند.

- اخبار اجتماعی -

به گزارش گروه اجتماعیخبرگزاری تسنیم، قهوه پرمصرف‌ترین نوشیدنی در سراسر جهان است. با مصرف متوسط ​​روزانه بیش از 400 میلی‌گرم کافئین (معادل تقریباً چهار فنجان) قهوه منبع اصلی کافئین به شمار می‌رود. ممکن است این سؤال برای بسیاری از مادران باردار ایجاد شود که آیا مصرف قهوه در دوران بارداری مجاز است؟

چندین تغییر فیزیولوژیکی در طول بارداری رخ می‌دهد که به دلیل کاهش فعالیت آنزیم کبدی، سرعت سوخت و ساز کافئین را به‌ویژه در سه‌ماهه سوم کاهش می‌دهد. از آنجایی که کافئین می‌تواند آزادانه از جفت عبور کند و جنین قادر به متابولیسم و تجزیه مولکول نیست، جنین متناسب با سطوح مصرفی مادر در معرض کافئین و ترکیبات حاصل از سوخت و ساز آن قرار می‌گیرد.

زنان باردار چه قدر قهوه می‌توانند مصرف کنند؟

دستورالعمل‌های فعلی سازمان جهانی بهداشت مصرف کمتر از 300 میلی‌گرم کافئین یا دو تا سه فنجان قهوه در روز را در دوران بارداری توصیه می‌کنند.

خواص قهوه برای "لاغری"/ قهوه به تنهایی باعث کاهش وزن می‌شود؟

آنالیز ژنتیکی نشان می‌دهد مصرف قهوه در دوران بارداری بی‌خطر است؛ با این حال این مطالعه تنها به برخی از پیامدهای نامطلوب بارداری توجه داشته است و ممکن است مصرف کافئین بر دیگر جنبه‌های مهم رشد جنین تاثیر بگذارد بنابراین مصرف زیاد قهوه در دوران بارداری توصیه نمی‌شود بلکه توصیه می‌شود مادران در صورت تمایل، قهوه را به میزان کم تا متوسط مصرف کنند.

البته باید توجه داشت که در بیشتر جمعیت‌ها، نوشیدنی‌های دیگر مانند چای و نوشابه‌ها یا غذاهایی مانند شکلات نیز می‌توانند در دریافت کافئین فرد نقش داشته باشند و بنابراین میزان مصرف کافئین در یک روز توسط مادر باردار را نباید صرفاً‌ محدود به مصرف قهوه دانست.

انتهای پیام/#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: بیش از 10 هزار آسیب‌دیده سیلاب سیستان و بلوچستان امدادرسانی شدند.

1 ساعت پیش

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان‌رضوی گفت: امسال در ۱۱ ماه گذشته، تعداد ۵هزار و ۳۰۰ مددجوی تحت پوشش در استان به خودکفایی رسیدند.

نیم ساعت پیش

فرمانده کل سپاه تأکید کرد: سیاست تحریم یک سیاست ذهنی و غیرواقعی نبود، بلکه یک سیاست عملیاتی، کاملاً عینی، واقعی و ملموس بوده است، ولی از آن عبور کردیم و آن را شکست دادیم، استقلال سیاسی کشور، بازگرداندن اعتماد به نفس ملی و بی نیاز کردن کشور از حضور بیگانگان است.

نیم ساعت پیش

جانشین معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: 15 هزار و 271 واحد مسکونی سپاه در حال ساخت است و تاکنون حدود یک هزار مورد بهره‌برداری شده که امروز در خراسان جنوبی نیز 37 واحد مسکونی سپاه به بهره‌برداری می‌رسد.

1 ساعت پیش

مدیرکل امور زنان و خانواده شهرداری تهران با بیان اینکه هر شهروند تهرانی می‏‌تواند یک موتور محرکه تحول و حرکت به سمت آینده روشن باشد، گفت: معتقدیم اگر شهروندان به ویژه زنان درگیر تولید شوند، فرهنگ مولدگری در کل خانواده و سبک زندگی شان نهادینه خواهد شد

1 ساعت پیش

با توجه به ویژگی‌های فردی سربازان، نخستین اقدام فوری در این زمینه می‌تواند غربالگری دقیق و درست آن‌ها توسط روان شناسانی زبده و ماهر (پیش از آغاز دوره خدمت سربازی) باشد.

یک ربع پیش

همزمان با آغاز حراج سکه در مرکز مبادله از ساعت 12 امروز، سایت حراج سکه با اختلال همراه شده که به گفته سخنگوی مرکز مبادله، علت این اختلال حجم بالای مراجعه مردم برای احراز هویت و ثبت سفارش است.

1 ساعت پیش

وزیر کشور فدرال آلمان اعلام کرد که به منظور تسریع روندهای پناهندگی پرسنل و تجهیزات اداره فدرال مهاجرت و پناهندگان را به طرز چشمگیری تقویت می‌کند.

1 ساعت پیش

با افتتاح نمایندگی تجارت پیشگان زمین در شهر قم تعداد نمایندگی‌های استاندارد لاماری به پانزده رسید.

1 ساعت پیش

بیشتر...