خبرگزاری میزان |
4 روز پیش

شناسائی دستگیری اعضاء گروهک الاحوازیه در وقایع اخیر خوزستان تیر فتنه گران داخلی خارجی این بار نیز به سنگ خورد resize

خبرگزاری میزان - با کاهش بارندگی‌های چند سال اخیر در کشور شاهد بروز مشکلاتی در کشور هستیم. این مشکلات در استان‌های گرمسیر بروز و ظهور بیشتری دارد. طی روزهای گذشته مشکلات ناشی از خشکسالی در استان خوزستان خبرساز شده و مسئولان کشور در صدد حل این معضلات هستند.

«محسن رضایی» دبیر مجمع تشخیص مصلحت برای بررسی و پیگیری میدانی مشکلات مردم خوزستان، سه‌شنبه هفته جاری به خوزستان سفر کرد.

در این سفر ضمن بررسی میدانی مشکلات مردم و برگزاری چند جلسه هماهنگی مدیران با مسئولان محلی درباره اقدامات انجام شده، راهکار‌های سریع رفع دغدغه‌های مردم و حل مشکلات ریشه‌ای استان پیگیری شد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت در گفت‌وگو با مردم شهرستان هویزه، مشکلات کم آبی برای شلتوک‌کاران و گاومیش‌داران حاشیه رود نیسان را بررسی کرد.

چند نکته پیرامون وقایع اخیر خوزستان

وی در این بازدید خطاب به مردم گفت: اطلاع رسانی از تصمیم‌ها در مورد وضعیت آب و نیز برگزاری نشست‌های توجیهی و ترویجی با کشاورزان و دامداران، حق شما مردم تلاشگر است.

در این بازدید میدانی، کشاورزان منطقه هویزه و رود نیسان از رضایی خواستند تا پیام و درخواست‌های آنان را در اهواز و تهران منعکس کند و به مردم ایران بگویند که اهالی خوزستان گله‌مند هستند و معترض، اما اعتراض آن‌ها را به حساب هم‌صدایی با عناصر دشمن ننویسید.

 

  • بیشتر بخوانید:
  • جبران خسارت‌های وارد شده به کشاورزان و دامداران؛ خواسته به حق مردم خوزستان

 

همچنین حجت الاسلام و المسلمین «حسن روحانی» امروز و در آیین بهره‌بردای از طرح‌های ملی وزارت نفت ضمن تاکید بر حل مشکلات مردم خوزستان با تاکید بر اینکه خوزستان قلب تپنده ایران برای همه مهم است گفت: البته برخی مشکلات ناشی از خشکسالی و آب مردم این منطقه را آزار می‌دهد. سد‌ها کم آب بود و برخی نیروگاه‌های برقی نمی‌تواند فعال شود. آب کمتر از معمول رها شده و این موضوع به خاطر کشاورزان برای کشت پاییزی و احتیاط برای پایان شهریور است؛ تا بارندگی فصل مهرماه شروع شود.

رئیس جمهور ادامه داد: هیئتی به خوزستان اعزام و مشکلات بررسی و طرح ارائه شده بلافاصله تایید شد. دیروز به معاون اول دستور دادم جمعه به خوزستان سفر کند و هر تصمیمی لازم است با هماهنگی به انجام برساند.

وی تاکید کرد: مردم خوزستان از برخی افرادی که شعار‌هایی می‌دهند جدا هستند. اعتراض در قالب قانون مشکلی ندارد رفع مشکلات حق مردم است. مردمی که در دمای ۵۰ درجه با کمبود آب و قطعی برق زندگی می‌کنند.

روحانی در پایان گفت: از مردم عزیز خوزستان خواهش می‌کنم اگر مشکلی است از طریق قانونی وارد شوند. به دشمن اجازه ندهیم از اعتراض قانونی شما سوء استفاده کند. دولت نیز با همه توان در خدمت مردم فهیم خوزستان خواهد بود.

 

  • بیشتر بخوانید:
  • رئیس جمهور: رفع مشکلات حق مردم خوزستان است/ هفته آینده شرایط خوبی برای واکسیناسیون ایجاد می‌شود

 

از سویی مشکل کم‌آبی خوزستان بصورت سراسری نیست؛ صرفا برخی از نقاط استان خوزستان دچار کم آبی شدید شده‌اند که با باز شدن چند سد بالادست طی چند روز گذشته مشکل کم‌آبی بخشی از مناطق حل شده و مشکلات مابقی مناطق هم ظرف یک هفته آینده برطرف خواهد شد.

 

چند نکته پیرامون وقایع اخیر خوزستان

 

خوزستان در چند روز اخیر شاهد تجمعات اعتراضی و به حق مردمی بوده که در مواجهه با خشکسالی و بی‌آبی خواهان رسیدگی بیشتر مسئولان به اوضاع نابسامان مدیریت آب و منابع آبی استان هستند.

این اعتراض‌ها که در روز‌های گذشته با همراهی نیرو‌های انتظامی برای جلوگیری از سوءاستفاده عناصر آشوب‌طلب در جریان است در چند نقطه به درگیری‌های محدود میان اشرار و نیرو‌های حافظ امنیت منجر شده است.

تقریبا از آغاز تجمعات مردمی در خورستان، رسانه‌های خارجی خصوصا ایران اینترنشنال که با پول و پشتیبانی سعودی علیه منافع ملی ایران و منطقه غرب آسیا فعال است با اخبار دروغ و استفاده از برخی تصاویر آرشیوی و مربوط به سال‌های گذشته به دنبال متشنج کردن اوضاع و ایجاد انحراف در مطالبه‌گری به حق مردم خورستان هستند.

 

  • بیشتر بخوانید:
  • ماجرای کمبود خون در خوزستان چیست؟!/ اقدام غیراخلاقی شبکه معاند ایران اینترنشنال برای انحراف مردم خوزستان

 

بسیاری از ویدئو‌ها، تصاویر و اخباری که در فضای مجازی در حال انتشار هست مربوط به سال‌های گذشته است و هیچ ربطی به اعتراضات فعلی مردم خوزستان ندارد.

در اکثر اعتراضات و تجمعات مردمی در طول چند روز گذشت اتفاق خاصی امنیتی رخ نداده و در موارد محدودی با ورود اعضاء گروهک تروریستی «الاحوازیه» منجر به تیراندازی و خرابکاری گردیده که به سرعت هم از منطقه متواری شده‌اند.

نیرو‌های امنیتی مستقر در استان خوزستان صرفا برای جلوگیری از اتفاقات تلخی، چون و آشوب و فتنه هستند و هرگز بر روی مردم اسلحه نکشیده‌اند و نخواهند کشید.

در اعتراضات اخیر خوزستان تاکنون دو نفر کشته شده‌اند که به دست اعضاء گروهک تروریستی الاحوازیه بوده است نه نیرو‌های امنیتی کشور.

شهید «ضرغام‌پرست» مامور ناجا هم به دست عناصر گروه الاحوازیه عربستان به ضرب گلوله به شهادت رسید؛ تا ماموران ناجا را مجبور به و اکنش کند و کشته‌سازی و تشدید بحران را موجب شود.

حمایت از مردم خوزستان که به دنبال رفع مشکلات خود هستند همیشه در دستور وظایف مسئولان بوده و هست.

امروز دریابان «علی شمخانی» در این باره و در توییتی نوشت: «‏به نیرو‌های امنیتی دستور داده شد بازداشتی‌های حوادث اخیر ‎خوزستان که عمل مجرمانه‌ای نداشته‌اند به سرعت آزاد شوند.

دبیر شورای عالی امنیت ملی تاکید کرد: اعتراض حق طبیعی و قابل پذیرش در جمهوری اسلامی است. مردم اجازه نمی‌دهند مشکلات داخلی بستر سوء استفاده معاندین شود».

شناسائی و دستگیری اعضاء گروهک الاحوازیه در وقایع اخیر خوزستان/ تیر فتنه‌گران داخلی و خارجی این بار نیز به سنگ خورد


اما برخلاق توطئه طراحی شده رسانه‌های معاند و دشمنان انقلاب طی این مدت اکثریت مجروحان در خوزستان کادر نیروی انتظامی بودند نه مردم عادی؛ آنها تلاش می‌کردند صرفا مردم را به آرامش دعوت کنند حتی به قیمت زخمی شدن خودشان.

با توجه به برطرف شدن مشکل آب استان خوزستان در چند روز آینده و نیز شناسائی و دستگیری اعضاء گروهک الاحوازیه تا چند روز دیگر اعتراضات مردمی فروکش خواهد کرد و بار دیگر تیر فتنه‌گران داخلی و خارجی برای ایجاد بلوا در کشور به سنگ خواهد خورد.

 

  • بیشتر بخوانید:
  • رئیس جمهور: رفع مشکلات حق مردم خوزستان است/ هفته آینده شرایط خوبی برای واکسیناسیون ایجاد می‌شود

 

انتهای پیام/#‌خبر_سیاسی#‌اخبارسیاست منبع: خبرگزاری میزان

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

از آن‌جا که هشدار هرچه زودتر حمله یا سکته قلبی در افراد اهمیت زیادی دارد، محققان پچ پوستی ساخته‌اند که با ارسال پالس‌های فراصوت بروز چنین خطراتی را هشدار می‌دهد.

پریروز

پاسخ رهبر معظم انقلاب به استفتائاتی درباره احکام معاملات، وام، صندوق‌های قرض‌الحسنه خانگی و غسل منتشر شد.

پریروز

فهرست مشاغل مجاز به فعالیت در تهران و البرز از امروز (شنبه) اعلام شد.

پریروز

فروغی به فینال تیراندازی در ماده تپانچه 10 متر بازی های المپیک توکیو 2020 راه یافت.

پریروز

مدیر گروه مطالعات اندیشه‌ورزان در یادداشتی، جشنواره انتخاب کتاب سال دفاع مقدس را عاملی مؤثر برای ورود پژوهش‌محور محققان و اندیشمندان دانشگاهی به این حوزه دانست.

پریروز

با وجود اعلام قبلی معاون گردشگری برای بازگشایی مرزها به روی گردشگران خارجی از نیمه تیرماه، اما نماینده وزارت امور خارجه می‌گوید: ویزای توریستی به دستور ستاد ملی کرونا همچنان صادر نمی‌شود و متوقف است.

پریروز

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان گفت: همزمان با تعطیلات عید سعید قربان 28 گشت ویژه راهداری و ترابری استان به منظور تشدید نظارت ها در شبکه راههای استان خدمات ارائه دادند.

پریروز

لبنان از دستگیری یک تبعه آمریکایی که اقدام به جاسوسی برای رژیم صهیونیستی می‌کرده خبر داد. وی در فرودگاه بیروت دستگیر شده است. 

پریروز

دختر نوجوانی که در جریان یک درگیری دخترانه در یکی از بوستان‌های اصفهان قمه‌کشی کرده بود ضمن تعهد به تکرار نکردن این رفتار باید دوره‌های آموزشی و تربیتی را بگذراند.

پریروز

دسترسی به اینترنت پرسرعت و شبکه ملی اطلاعات این روزها به یک نیاز تبدیل شده و محدود به شهرها نیست، کارنامه دولت تدبیر و امید در توسعه فناوری اطلاعات با پوشش صد درصدی روستاهای بالای ۲۰ خانوار یزد و افزایش ۴۸ برابری پهنای باند اینترنت استان بیانگر اقدامات موثر دولت در این زمینه است.

پریروز

زن جوان که به‌دنبال اختلاف خانوادگی دچار افسردگی و اعتیاد شده بود خودش را از پشت‌بام خانه به پایین پرت کرد. به‌گزارش خبرنگار حوادث «ایران»، چند روز قبل ساکنان یک ساختمان با شنیدن صدای مهیبی به کوچه دویدند و ناگهان با پیکر در هم شکسته و خونین زن جوان همسایه رو به رو شدند که روی زمین افتاده بود. با اعلام ماجرا به امدادگران اورژانس و مأموران پلیس دقایقی بعد تیم جنایی در محل حاضر شد، امدادگران اورژانس مرگ وی را تأیید کردند و بدین ترتیب تحقیقات آغاز شد.

پریروز

طبق زمان‌بندی اعلام شده قاعدتا باید حقوق همه‌ی گروه‌های بازنشستگی واریز شده باشد و تا چند روز آینده نیز باید وام ۱۰ میلیون تومانی برای بیش از ۲۰ هزار بازنشسته پرداخت شود.

پریروز

هر روز بر میزان استفاده از روبات‌ها در جنبه‌های مختلف زندگی بشر افزوده می‌شود. حالا دیگر روبات‌ها در صنایع، کشاورزی، ساخت‌وساز، مراقبت‌های پزشکی، جراحی و... مورد استفاده قرار می گیرند و هرچند تلاش می‌شود تا روبات‌های ساخت بشر ارتباط نزدیکی با انسان‌ها داشته باشند اما هنوز هم به‌نظر می‌رسد تا رسیدن به این مرحله راه درازی در پیش باشد.

پریروز

دو دختر 60 و 65 ساله پدر سرطانی خود را به قتل رساندند.

پریروز

شهید باقری در بحبوحه عملیات رمضان با اشاره به واقعه‌ای منحصربه فرد در تاریخ اسلام گفت: کجا سابقه داشته در یک امتی یا یک شهری ۲۰۰ شهید ببرند و یک روزه تشییع جنازه کنند و ۳۰ کیلومتر طول تشییع‌کننده‌ها باشد.

پریروز

بیشتر...