نکونام، مجیدی قلعه نویی را کنار می زند خبرنامه دانشجویان ایران

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ در حال حاضر استقلال با ۴۶ امتیاز و فاصله ۳ امتیازی با پرسپولیس، صدرنشین لیگ برتر و شانس اصلی قهرمانی در فصل جاری به شمار می رود.

نکته قابل تأمل آن که درصورت قهرمانی استقلال در فصل جاری، یک مربی در اولین سال حضورش در این تیم پرطرفدار جام قهرمانی را بالای سر خواهد برد.

لطفا تعجب نکنید! آخرین بار تیم استقلال درحالی با فرهاد مجیدی به عنوان قهرمانی لیگ برتر ( لیگ بیست و یکم) رسید که او پیش تر نیز به عنوان مربی و سرمربی در این تیم فعالیت کرده بود.

فرهاد مجیدی در دی ماه ۱۳۹۷ به عنوان دستیار شفر به استقلال پیوست. در ادامه فصل و به دنبال نتایج ضعیف شفر وی از کار برکنار شد و فرهاد مجیدی روز نهم اردیبهشت ۱۳۹۸ به عنوان سرمربی موقت تا پایان فصل برگزیده شد. با پایان فصل و شروع رقابت‌های لیگ برتر در فصل ۹۹-۱۳۹۸ و روی کار آمدن استراماچونی به عنوان سرمربی استقلال، مجیدی بار دیگر به عنوان دستیار در سمت خود ابقا شد. با جدایی استراماچونی از استقلال به دلیل مشکلات مالی، مجیدی بار دیگر به عنوان سرمربی استقلال برگزیده شد. بعدها مجیدی از سمت خود استعفا داد و مجدد بعد از محمود محمود فکری در اسفند ۱۳۹۹ با قراردادی ۲ و نیم ساله سرمربی استقلال تهران شد. آجرلو مدیرعامل وقت باشگاه استقلال با سرمربی تیم فوتبال بزرگسالان این باشگاه در جهت تثبیت و حمایت از کادر فنی، درخصوص تمدید مدت قرارداد فرهاد مجیدی تا پایان فصل ۱۴۰۳-۱۴۰۲ توافق کرد ولی فرهاد مجیدی در پایان فصل با کسب عنوان قهرمانی در لیگ بیست و یکم با انتشار نامه ای از باشگاه استقلال جدا شد و با عقد قراردادی رسمی به عنوان سرمربی تیم اتحاد کلباء امارات انتخاب شد.

به عبارت بهتر فرهاد مجیدی پیش از لیگ بیست و یکم و قهرمانی لیگ برتر، سه مرتبه به عنوان مربی و سرمربی در این تیم فعالیت داشته و تجربه لازم را به دست آورده بود.

امیرقلعه نویی که با ۳ قهرمانی همراه با استقلال در لیگ برتر، بیشترین جام را گرفته و پرافتخارترین محسوب می شود، در سال ۱۳۸۳-۱۳۸۲ برای اولین بار درحالی سرمربی استقلال شد که سابقه دستیاری رولند کُخ و مرحوم ناصرحجازی را در این تیم داشت. از آن گذشته به عنوان سرمربی موقت نیز در استقلال فعالیت داشته و در فصول ۱۳۸۳-۱۳۸۲ و ۱۳۸۴-۱۳۸۳ نتوانست به عنوان قهرمانی لیگ برتر برسد.

قلعه نویی دو فصل بعد از برعهده گرفتن سکان هدایت استقلال، درفصل ۱۳۸۵-۱۳۸۴ و به عبارت بهتر سال سوم سرمربیگری خود در این تیم، عنوان قهرمانی لیگ برتر( لیگ پنجم) را کسب کرد.

قلعه نویی البته در لیگ های هشتم و دوازدهم نیز دو مرتبه دیگر استقلال را به عنوان قهرمانی لیگ برتر رساند.

جواد نکونام اما در صورت کسب عنوان قهرمانی لیگ بیست و سوم، رکورد ویژه ای را به نام خود به ثبت خواهد رساند چراکه پیش از این هیچ یک از مربیان استقلال در سال اول سرمربیگری خود نتوانسته اند به عنوان قهرمانی برسند.

ناگفته نماند جواد نکونام در سال اول بازی در استقلال نیز توانست همراه با این تیم به عنوان قهرمانی لیگ دوازدهم برسد.#‌اخبار منبع: خبرنامه دانشجویان ایران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

امام جمعه اردبیل گفت: تعدادی از مجموعه های تولیدی به بهانه بالا رفتن دستمزدها و حقوق کارگران، قیمت‌ها را خیلی بالاتر از معمول افزایش داده‌اند که ضرورت دارد دستگاه‌های نظارتی دخالت کنند.

نیم ساعت پیش

نماینده ولی‌فقیه در استان همدان با بیان اینکه در تمام این مدت جمهوری اسلامی به اندازه کافی خویشتن‌داری کرده بود، گفت: رژیم صهیونیستی در میدان نظامی شکست خورده است اما در عرصه رسانه تلاش می‌کند خود را پیروز میدان نشان دهد.

نیم ساعت پیش

مدیرکل هواشناسی فارس از ورود سامانه بارشی جدیدی از عصر امروز، ۳۱ فروردین به استان خبر داد.

نیم ساعت پیش

امام جمعه اصفهان گفت: عملیات وعده صادق در نوع خود بی‌نظیر بود، زیرا بسیاری از موشک‌های ایرانی به هدف برخورد کرده و این یعنی با عملیات طوفان‌القصی و عملیات وعده صادق  توانستیم از دیوار آهنین صهیونیست‌ها عبور کنیم؛ دیوارهایی که حتی از تار عنکبوت نیز سست‌تر بود.

نیم ساعت پیش

وقتی فرزاد حسنی درباره خوشبختی صحبت میکنند در ادامه مشاهده خواهیدکرد.

نیم ساعت پیش

جزئیات جدید از افزایش حقوق ایثارگران را در این خبر بخوانید. این افزایش حقوق کی و چگونه اعمال می‌شود.

نیم ساعت پیش

قیمت نفت پس از افزایش چشمگیری که در ابتدای معاملات روز جمعه تحت تاثیر نگرانی های بازار نسبت به تنش های ژئوپلیتیکی در خاورمیانه و متاثر شدن عرضه پیدا کرده بود، کاهش یافت.

یک ربع پیش

استقلال ۳ سال قبل در فروردین سال ۱۴۰۰ با نتایج خوب خود هوادارانش را امیدوار کرده بود.

نیم ساعت پیش

سرتیپ میهن دوست توضیحاتی درباره شلیک پدافند هوایی به اشیاء مشکوک در اسفهان ارائه داد.

نیم ساعت پیش

بیشتر...