قوه قضائیه در مسئله معیشت کمک حال دولت است

 قوه قضائیه در مسئله معیشت کمک حال دولت است
رئیس قوه قضائیه گفت: دغدغه امروز دولت مسأله معیشت مردم است و همه توان خود را بکار می برد و قوه قضائیه هم هر جا نیاز باشد کمک حال آنان است.

به گزارشسراج24؛حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه ای رئیس قوه قضائیه در کنگره ملی بزرگداشت شصتمین سالگرد قیام ۱۵ خرداد ۴۲ در جمع نمازگزاران مسجد صاحب الزمان(عج) ورامین، اظهار کرد: شما مردم قیام ۱۵ خرداد دین رسول خدا و امام راحل را یاری کردید و امروز نیز امام خامنه ای را یاری می کنید و این توفیق نصیب هر امتی نمی شود.

وی گفت: تقدیر می‌کنم از کسانی که این کار بی بدلیل ستاد بزرگداشت شهدای ۱۵ خرداد را پایه گذاری کردند و برای آنان توفیق بیش از پیش دارم. امیدوارم این ستاد بزرگداشت استمرار و تقویت پیدا کند زیرا شهدای ۱۵ خرداد متعلق به اسلام و سراسر ایران هستند.

رئیس قوه قضائیه افزود: همه ایام متعلق به خدا است اما برخی از ایام، روز ویژه است و آن را نام می‌بریم بنام یوم الله، روز ۱۵ خرداد یوم الله است و به برکت این روز خداوند عنایت ویژه به انسان داده است.

حجت الاسلام اژه ای بیان کرد: در طول تاریخ ایران نهضت ها و قیام های مختلفی ایجاد شد اما هیچ کدام از آنها به نتیجه مورد نظر نرسید و به دلایلی نافرجام ماند اما قیامی که بر مبنای اسلام ناب و مرجع تقلید مردم شروع شد و از بطن مردم جوشش گرفت این قیام پیروز شد، نهضتی که امام راحل در سال ۴۲ شروع کردند و مردم دین دار به پیروی امامشان به میدان آمدند و به پیروزی رسیدند.

وی ادامه داد: نهضت ۲۵۰۰ ساله شاهنشاهی آن زمان که از همه مستکبرین حمایت می‌شد سرنگون و نابود شد و این قیام منجر به آن شد که در ۲۲ بهمن به آن هدف اولیه خود رسیدند و آن شکستن قدرت عنکبوتی قدرت های استبداد آن زمان بود، قیام این خطه قیام مردمی و دفاع از حق و مرجعیت و ارزش های دینی بود و همین قیام ۱۵ خرداد به قیام یوم الله ۲۲ بهمن سال ۵۷ منجر شد اما همانطور که امام راحل فرمودند آنجا تازه قیام شروع شد و این قدم اول بود و قدم دوم را مردم زمانی برداشتند که آموزه های دینی را جایگزین نظام ستمشاهی کردند.

رئیس قوه قضائیه بیان کرد: وقتی که صهیونیست ها و آمریکا دیدند که با شکنجه و با سرکوب کردن رضاخانی نمی‌شود حکومت را نگه داشت با کار نرم، محمدرضا پهلوی را کمک کردند که ضمن مقابله با عناصر اصلی باید مردم را با اقدامات نرم سر جایشان بنشانند و از آمریکا و صهیونیست ها دستوری آمد که به بهانه های مختلف از مردم حمایت کنید و آن لایحه را در آن زمان تصویب کردند اما امام راحل آن سال را گفتند که ما این سال را عید نداریم و ایشان گفتند می خواهند با این کار عزت مردم را بگیرند.

حجت الاسلام اژه ای عنوان کرد: در ابتدای سال ۴۲ بمناسبت شهادت امام جعفر صادق(ع) مراسمی در مدرسه فیضیه برپا شد، در آنجا صحبت هایی شد و آنها نتوانستند تحمل کنند و مدرسه فیضیه را به خاک و خون کشیدند تا درس عبرتی برای دیگران شود، محرم و عاشورای حسینی فرا رسید و امام راحل این جنایت های آمریکا را افشا کرد و در آنجا فرمودند که برخی از روحانیون را در زندان ساواک بردند و از آنها تعهد گرفتند که حرفی از خود شاه، آمریکا و صهیونیست نگویید و از چیزی که می ترسیدند این بود که نگویید که مخالف آموزه های دینی هستیم و امام این ها را افشا کرد.

وی افزود: این خبر مثل توپ در دیگر شهرها صدا کرد و مردم آمدند به میدان و به حمایت از رهبر و مرجعیت دینی شعار یا مرگ یا خمینی را فریاد زدند اما یک تفاوتی که این قیام با دیگر قیام ها داشت این بود که مردم ورامین و پیشوا به میدان آمدند و بصیرت خودشان را در محرم آن سال نشان دادند، ویژگی دوم مردم قیام ۱۵ خزداد این بود که می‌خواستند به دژخیمان شاه بفهمانند مردم ورامین با آن بصیرت، کفن پوشیدند، مردم ورامین فرقشان با جای دیگر این بود که با این کار پیام دادند که شعار ما لفظی نیست بلکه عملی است و این معنای بسیاری دارد و ارزشمند است و نباید فراموش شود.

رئیس قوه قضائیه اضافه کرد: مردم با بصیر و جان برکف ۱۵ خرداد شجاعانه به میدان آمدند و برخی از شاهدان عینی قیام ۱۵ خرداد هنوز در قید حیات هستند و کمتر سابقه دارد که مردم را بی دفاع را به خاک و خون بکشند و اجازه ندهند که جنازه شهیدشان را بردارند و این مظلومیت شهدای قیام ۱۵ خرداد است.

صف اغتشاشگران از نوجوان و جوانان جدا می‌شود

حجت الاسلام اژه ای با بیان اینکه امروز در گام دوم انقلاب، ما مسؤولان و کارکنان نظام وظیفه سنگینی را بر دوش داریم و باید دِین مان را به شهدا ادا کنیم، تصریح کرد: امروز دشمن نه تنها با جنگ نرم و سخت و دیگر جنگ ها بلکه با جنگ ترکیبی به میدان آمده است و هدف شان لکه دار کردن دین است.

وی افزود: به کمک شما مردم و خدای متعال توطئه های دشمن را یکی پس از دیگری خنثی خواهیم کرد، امروز ممکن است فرصتی برای برخی افراد داده شده تا به فکر بیایند اما صف این ها از صف نوجوان و جوانان جدا می‌شود.

رئیس قوه قضائیه بیان کرد: در نیمه دوم سال گذشته دشمن می خواست با استفاده از برخی ضعف ها بزرگ نمایی کند و آرامش کشور را بر هم بزند اما مردم و مسؤولان هوشیار بودند و با اکثر کسانی که عامل اغتشاشات بودند برخورد شد.

رئیس دستگاه قضا با اشاره به اغتشاشات نیمه دوم سال گذشته و نقشه‌های شوم دشمنان در قالب این اغتشاشات گفت: در اغتشاشات نیمه دوم‌سال گذشته دشمن می‌خواست با بهره‌گیری از برخی ضعف‌ها در داخل، کشور را به هم بریزد و به زعم باطل خود، برخی مناطق کشور را تجزیه کند و فشار امنیتی بر مردم ما وارد آورد، اما با هوشیاری مردم و دستگاه‌های مسئول، توطئه‌های دشمن خنثی و صف‌ها از یکدیگر تفکیک شد.

وی ادامه داد: در همین راستا عناصری که جنایت کرده بودند، طبق موازین قانونی و با رعایت عدل و انصاف، محاکمه و مجازات شدند و آن‌هایی که باید به سبب جنایت‌هایشان مستحق مجازات‌های سنگین بودند، طبق قانون حکمشان اجرا شد و افرادی نیز که احیاناً فریب خورده بودند، رهبری عظیم‌الشأن ما بر آن‌ها منت نهاد و فرصتی دوباره یافتند؛ مطمئن باشید اگر آن‌ها دوباره به دام شیطان بیفتند، مرتبه بعدی، قضیه برایشان سخت خواهد بود.

حجت الاسلام اژه ای با بیان اینکه دغدغه امروز دولت مسأله معیشت مردم است و همه توان خود را بکار می برد و قوه قضائیه هم هر جا نیاز باشد کمک حال آنان است، گفت: رئیس عدلیه با بیان اینکه امروز مسئله اصلی کشور، اقتصاد و معیشت مردم است، گفت: رئیس‌جمهور محترم تمام توان خود را در داخل و خارج به کار بسته تا مسائل و مشکلات اقتصادی را علاج کند؛ قوه قضاییه نیز در این مسیر نهایت تلاش و مساعدت خود را انجام خواهد داد؛ من و آیت‌الله رئیسی بیش از ۴۰ سال است که دوستی و برادری داریم؛ اگر هیچکدام از این‌ها نبود نیز امروز وظیفه خود می‌دانستم تا برای تحقق شعار سال که مهار تورم و رشد تولید است، با تمام توان به دولت و شخص رئیس‌جمهور کمک کنم؛ دشمن می‌خواهد میان قوا و رؤسای قوا، اتحاد و انسجام وجود نداشته باشد که البته کور خوانده‌اند.منبع: سراج۲۴| رسانه جبهه انقلاب اسلامی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

کاندیدای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: ضعف‌ها را در کنار ظرفیت‌ها می‌بینم.

نیم ساعت پیش

معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: آیین بزرگداشت استاد مرید محمدی گهرویی از شاعران نام‌آشنای این استان در قالب قرارگاه شهید آوینی در شهرکرد برگزار می‌شود.

نیم ساعت پیش

جزییات واریز سود سهامداران در هفته سوم خرداد ۱۴۰۳ اعلام شد.

نیم ساعت پیش

دو عضو کنگره آمریکا که پیش‌تر با لایحه ارسال تسلیحات به رژیم صهیونیستی مخالفت کرده بودند، تحت فشار دولت بایدن از تصمیم خود عقب‌نشینی کردند.

نیم ساعت پیش

دادگاهی در فرانسه طی حکمی منع حضور شرکت‌های صهیونیستی در نمایشگاه تسلیحاتی یوروساتری را لغو کرد.

نیم ساعت پیش

اعضای شورای‌عالی انقلاب فرهنگی، کلیات سند ملی هوش مصنوعی و همچنین تأسیس سازمان ملی و تشکیل شورای راهبری هوش مصنوعی را تصویب کردند.

نیم ساعت پیش

فرماندار کرمان گفت: ۶۵ درصد شعب انتخابات ریاست جمهوری در مدارس و ۳۵ درصد در مساجد شهرستان کرمان مستقر خواهد بود .

نیم ساعت پیش

ستاد انتخابات رسانه ملی علت تاخیر در پخش مستند پزشکیان و جلیلی را اعلام کرد.

یک ربع پیش

اربعین شهدای خدمت در تهران و در محل مصلی تهران، پنج شنبه هفتم تیر با حضور همه اقشار مردم برگزار می‌شود.

نیم ساعت پیش

بیشتر...