خبرآنلاین |
1 ماه پیش

فتاح: آثار تاریخی از خانه های درباریان منصوبان دربار جمع آوری شدند خبرآنلاین

فتاح: آثار تاریخی از خانه‌های درباریان و منصوبان دربار جمع‌آوری شدند

مهر نوشت: رئیس بنیاد مستضعفان گفت: آثار تاریخی که در موزه های بنیاد قرار دارد، سرمایه ملی بودند که به ناروا دست سلطنت طلبان افتاده بود و از خانه های درباریان و منصوبان دربار جمع آوری شدند.

مراسم آئین افتتاح ساختمان موزه دفینه و کاخ مرمر با حضور رئیس دفتر مقام معظم رهبری در ساختمان دفینه برگزار شد. در این برنامه پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی گفت: ما برای نامگذاری ساختمان دفینه ساعت‌های زیادی مشورت کردیم و به این نتیجه رسیدیم که نام سردار سلیمانی را بر سر بنای ساختمان دفینه بگذاریم، در این ساختمان اقدامات اساسی زیادی شده است، تخصص من سازه است باید بگویم این ساختمان از نظر سازه‌ای استحکام بخشی شده، نمای آن حفظ و کار بی بدیلی انجام گرفته است. اما اصل هنر اشیا و آثاری است که در اینجا به نمایش درآمده و هر کدام در دنیا و ایران مهم هستند. در این ساختمان ۵ هزار اثر به نمایش گذاشته شد ولی چندین برابر آن در خزانه وجود دارد هر چند وقت یک بار آثار این موزه تغییر می‌کند تا برای بازدیدکنندگان تکراری نباشد و آثار خزانه بنیاد را بتوانیم به مردم نشان دهیم.

وی گفت: سوال اینجاست که این آثار کجا بودند. باید گفت موزه‌ای در کشور مصادره نشده و آثار اینجا از کاخ‌ها نیامده بلکه همه اشیا از خانواده سلطنتی شاه و منصوبان دربار جمع آوری شده است، چه پول‌هایی که صرف این اشیا نشد، این اشیا از خانه‌ها سر درآورده بودند.

وی گفت: تلاش ما این است که رضایت مردم را جلب کنیم، همه آثار تاریخی سرمایه ملی هستند که به ناروا دست سلطنت طلبان افتاده بود. تراز موزه‌های بنیاد نیز بین المللی است و ما این آثار را در چنین موزه‌هایی نگهداری می‌کنیم. آن پادشاهان و افراد رفته‌اند و نامی از آنها نیست ولی آثار و هنر مردم به جا مانده است. این هنرها برای اشراف زادگان نیست بلکه هنر مردم این دیدار است که ما به رخ دنیا می‌کشانیم.

فتاح گفت: جامعه، بنیاد مستضعفان را به عنوان موزه دار نمی‌شناخت اما الان دو موزه فاخر داریم.

۲۳۷۲۳۷#‌اخبار_جامعه #‌اخبار_اجتماعی منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

ایسنا نوشت: رییس شورای شهر تهران تاکید کرد: واکسیناسیون پرسنل صف مقدم شهرداری تهران باید در اولویت باشد.

1 ساعت پیش

میزان نوشت: سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا آمار قربانیان هفته گذشته در کشور را ۱۸۰۰ تن و شمار بستری شدگان را ۲۰ هزار نفر اعلام کرد و گفت : هم اکنون نیز ۴۳ هزار تن در بیمارستان های سراسر کشور بستری هستند که پیش بینی می شود این رقم به ۶۰ هزار نفر افزایش یابد.

1 ساعت پیش

ایسنا نوشت: یک رژیم درمانگر و مشاور تغذیه می‌گوید بر اساس گزارش اخیر سازمان جهانی بهداشت، هیچ مطالعه‌ای مبنی بر خطر روزه‌داری و افزایش بیماری کووید-۱۹ وجود ندارد، لذا کلیه افراد سالم کمتر از ۶۵ سال با رعایت موارد بهداشتی- تغذیه ای می‌توانند روزه بگیرند.

1 ساعت پیش

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: تست کرونا (PCR) در دانشگاه شهید بهشتی به منظور تسریع غربالگری، در خودرو مراجعین انجام می‌شود.

1 ساعت پیش

ایسنا نوشت: رییس کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا آخرین اقدامات و دستاوردهای دسترسی به واکسن کرونا تولید داخلی را تشریح کرد.

1 ساعت پیش

ایران نوشت:اوایل فروردین مرد جوانی ناپدید شدن همسرش را به پلیس گزارش کرد و گفت همسرم روز گذشته برای خرید از خانه خارج شد، اما دیگر برنگشت. با اینکه می‌دانستم بدون اطلاع من جایی نمی‌رود با این حال با دوست و فامیل و آشنا تماس گرفتم ولی خبری از او نبود تا صبح منتظرش ماندم و بعد به سراغ بیمارستان‌ها و درمانگاه‌ها رفتم اما بی‌نتیجه بود.حالا از شما می‌خواهم همسرم را پیدا کنید.

4 ساعت پیش

ایسنا نوشت: مدیر کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان بهزیستی کشور، از ابتلای رییس این سازمان به بیماری کرونا خبر داد.

16 ساعت پیش

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: رئیس مرکز اطلاع رسانی ستاد اجرایی فرمان امام شایعات پیرامون ساخت واکسن کووایران برکت را تکذیب کرد.

16 ساعت پیش

ایسنا نوشت: یک عضو شورای شهر تهران در درخواستی خطاب به وزیر بهداشت بر لزوم انتشار فهرست دریافت کنندگان واکسن کرونا در مجموعه مدیریت شهری کشور تاکید کرد.

16 ساعت پیش

ایرنا نوشت: سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: نمودار موارد ابتلا و بستری روزانه به علت کووید ۱۹ در کشور همچنان شیب تند صعودی دارد و همه استان‌ها با افزایش جدی بیماران بستری و موارد سرپایی مواجه هستند.

17 ساعت پیش

ایسنا نوشت: اپلیکیشن ماسک که هفته گذشته ازسیاه شدن ۶٣ شهرستان کشور خبر داده بود، پس از تکذیب سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا و تغییر در نقشه منتشر شده، توضیحاتی داد.

17 ساعت پیش

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اعلام شناسایی هزار و ۸۷۲ مورد جدید ابتلا به کرونا، نسبت به فاجعه وضعیت کرونا در استان اصفهان ابراز نگرانی کرد.

18 ساعت پیش

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات تهران بزرگ درباره ترفند سودجویان برای کلاهبرداری از شهروندان با ارسال پیامک شرکت در طرح کمک معیشتی ماه رمضان هشدار داد.

19 ساعت پیش

ایسنا نوشت: سخنگوی جمعیت هلال احمر اعلام کرد که این جمعیت به محض صدور مجوز تهیه واکسن‌کرونا از سوی وزارت بهداشت پیگیری‌ها و رایزنی‌های خود برای تامین واکسن را آغاز کرده است.

19 ساعت پیش

ایسنا نوشت: سازمان هواشناسی نسبت به وقوع رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی در شش استان هشدار داد.

20 ساعت پیش

بیشتر...