خبرآنلاین |
1 ماه پیش

گوگل به کمک درمان سرطان سینه آمد خبرآنلاین

گوگل به کمک درمان سرطان سینه آمد!

دیجیاتو نوشت: گوگل مجوز استفاده از هوش مصنوعی خود را به شرکت فناوری پزشکی iCAD داد.

گوگل برای اولین بار مجوز استفاده از مدل تحقیقاتیهوش مصنوعیخود را به شرکت فناوری پزشکی iCAD داده تا بتواند روی توسعه ابزارهای غربالگریسرطان سینهبا هوش مصنوعی کار کند.

شرکت فناوری پزشکی iCAD امیدوار است بتواند با استفاده از هوش مصنوعی گوگل، راهکارهایی برای تشخیص زودهنگام و دقیق‌ترسرطان سینهارائه دهد. ابزارهای غربالگری سرطان سینه مبتنی بر هوش مصنوعی به رادیولوژیست‌ها کمک می‌کند با دقت بالاتری سرطان سینه را تشخیص بدهند.

گوگل برای اولین بار به یک شرکت پزشکی مجوز استفاده از هوش مصنوعی داد

«نیکول لینتون»، مدیر ارتباطات گوگل می‌گوید این دو شرکت قصد دارند در نهایت از ابزارهایغربالگری سرطانسینه در دنیای واقعی استفاده کنند. اگر این پروژه با موفقیت به نتیجه برسد، می‌تواند به تشخیص زودهنگام سرطان سینه کمک کند. لینتون می‌گوید در این مسیر همه چیز را با جزئیات مورد بررسی قرار می‌دهند و هر دو شرکت امیدوارند به نتایج ارزشمندی در این زمینه دست پیدا کنند.

تشخیص زودهنگام سرطان سینه دیگر رویا نیست!

گوگل پیشتر نیز تلاش‌هایی در زمینه تشخیص سرطان سینه انجام داده بود و این همکاری در راستای فعالیت‌های قبلی شکل گرفته است. در سال ۲۰۲۰، محققانگوگلمقاله‌ای در نشریه Nature منتشر کردند که نشان می‌داد هوش مصنوعی گوگل می‌تواند حتی دقیق‌تر از برخی رادیولوژیست‌ها، علائم سرطان سینه را تشخیص دهد. این مدل در آن مقطع زمانی توانسته بود تشخیص منفی کاذب سرطان سینه را تا حدود ۹.۴ درصد و تشخیص مثبت کاذب را تا ۵.۷ درصد در بین هزاران ماموگرافی انجام شده در این مطالعه کاهش دهد.

شرکت iCAD قصد دارد مدل تحقیقاتی هوش مصنوعی ماموگرافی گوگل را در ابزارهای موجود این شرکت فناوری مورد استفاده قرار دهد. اولین ابزار «ProFound AI» است که در آن تصاویر حاصل از توموسنتز دیجیتال سینه (DBT) تجزیه و تحلیل می‌شود. این تکنیک تصویربرداری پیشرفته که گاهی اوقات ماموگرافی سه‌بعدی نامیده می‌شود، می‌تواند به هوش مصنوعی مجهز شود. در واقع این ابزار، تصاویر DBT را اسکن می‌کند تا تراکم و کلسیفیکاسیون بدخیم بافت را تشخیص دهد.

همچنین شرکت iCAD قصد دارد از مدل هوش مصنوعیگوگلو ابزارهای خود، ارزیابی از میزان ریسک ابتلا به این بیماری ارائه دهد.

۲۲۷۲۲۷#‌اخبار_جامعه #‌اخبار_اجتماعی منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بیشتر...