بیتوته |
3 ماه پیش

بیوگرافی نوشین تبریزی بازیگر نویسندهبیوگرافی و عکس های نوشین تبریزی

نوشین تبریزیبازیگر و نویسنده توانا متولد متولد ۴ اردیبهشت دهه ۵۰ است. این بازیگر توانمند فعالیت حرفه ای خود را با سینما شروع کرده است. نوشین تبریزی بازیگر نقش مادر تلما در سریال حرفه ای است. این سریال به کارگردانی مصطفی تقی زاده و تهیه کنندگی سعید خانی تولید شده است.

چکیده ای از بیوگرافی نوشین تبریزی

نام: نوشین تبریزی

تاریخ تولد: ۴ اردیبهشت دهه ۵۰

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر و نویسنده

بیوگرافی نوشین تبریزی

نوشین تبریزیبازیگر متولد دهه ۵۰ در تهران، بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون ، نویسنده و کارگردان تئاتر ایرانی است که با بازی در سریال های حرفه ای و روزی روزگاری مریخ در نقش مهگل و جوجه تیغی معروف شد.

سوابق هنری نوشین تبریزی

نوشین تبریزی فعالیت هنری را از تئاتر شروع نمود و آنگاه وارد عرصه کارگردانی و نویسندگی شد. وی در مجموعه های روزی روزگاری مریخ در نقش مهگل ، ساخت ایران ۳ ، فیلم جوجه تیغی و مهمانی از کارائیب اجرای نقش کرده است. تبریزی فیلمنامه نویسی سریال قهر و آشتی و نمایش خانه پدری را هم برعهده داشته است.

نوشین تبریزی در سال 1394 دوره‌ی پرتلاشی را در عرصه سینما و تلویزیون گذراند و در نقش مهمی بازی کرده است. اثر مهم نوشین تبریزی در این سال، بازیگری در فیلم رگ خواب به کارگردانی حمید نعمت‌الله بود.همکاری در کنار بازیگرانی مانند لیلا حاتمی، کوروش تهامی، الهام کردا و لیلا موسوی بر تجارب او اضافه کرد.

او با بازی در سریال هیولا و سریال حرفه ای در نقش مادر تلما بر سر زبان ها بیافتد. او نویسنده ای توانمند است کتاب قهر و آشتی به قلم او نوشته شده است.

ازدواج نوشین تبریزی

نوشین تبریزی با افشین سلیمان پور ازدواج کرد. همسرش افشین سلیمان پور بازیگر تئاتر و سینما در سال 1400 درگذشت.

فعالیت های نوشین تبریزی

سریال حرفه ای

- سریال ساخت ایران – فصل سوم

- سریال روزی روزگاری مریخ

- سریال هیولا

فیلم

- رگ خواب

- مهمانی از کارائیب

- جوجه تیغی

نویسنده

- کتاب قهر و آشتی

تصاویرنوشین تبریزی

گردآوری:بخش سرگرمی بیتوته#‌بازیگران منبع: بیتوته

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بیشتر...