خبرگزاری تسنیم |
۱ هفته پیش

پاکستان: برای حل درگیری های مرزی با طالبان مشغول گفتگو هستیم اخبار افغانستان اخبار بین الملل تسنیم Tasnim


پاکستان: برای حل درگیری‌های مرزی با طالبان مشغول گفتگو هستیم

سخنگوی وزارت خارجه پاکستان اظهارداشت این کشور برای حل درگیری‌های مرزی با مقامات دولت موقت طالبان در حال گفتگو است.

- اخبار بین الملل -

به گزارش دفتر منطقه‌ایخبرگزاری تسنیم، همزمان با افزایش درگیری‌های مرزی بین افغانستان و پاکستان، «ممتاز زهرا بلوچ» سخنگوی وزارت خارجه پاکستان در یک نشست خبری اعلام کرد دو طرف برای حل این مشکل در حال گفتگو هستند.

بلوچ با اظهار اینکه دو طرف در سطوح مختلف مشغول برگزاری جلسات منظم مرزی هستند، افزود بازگشایی گذرگاه مرزی «چمن-سپین بولدک» نیز در پی این گفتگوها صورت گرفت.

سخنگوی وزارت خارجه پاکستان با اظهار اینکه افغانستان «تأسف جدی» خود را نسبت به کشته شدن یک نیروی مرزی پاکستان توسط مهاجمان ناشناس ابراز کرده است، خاطرنشان کرد دولت موقت طالبان برای بررسی این رویداد یک کمیته بلندپایه از مقامات وزارت خارجه، وزارت مرزها و امور قبایلی، اتاق بازرگانی و بزرگان قبایل ایجاد کرده است.

وی همچنین تصریح کرد پاکستان از طریق سفارت خود در کابل و سفارت افغانستان در اسلام‌آباد به تعامل با هیئت حاکمه افغانستان ادامه خواهد داد.

تشکیل کمیته مشترک راه حل مناقشات مرزی افغانستان و پاکستان
درخواست پاکستان برای ایجاد سازوکار مشترک مرزی با افغانستان
گذرگاه «اسپین بولدک، چمن» امروز بازگشایی می‌شود

انتهای پیام/#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

روزنامه آبولا مدعی شد که ریو فردیناند در تلاش است تا مهدی طارمی را به یکی از تیم های لیگ جزیره ببرد.

6 ساعت پیش

معاون انتظامی و امنیتی وزارت کشور در مورد ارسال پیامک هشدار زلزله گفت:‌ این موضوع نه هک بوده و نه مسأله خاص امنیتی، بلکه اشتباه فنی بوده است.

6 ساعت پیش

روند امروز بازار طلا، سکه و دلار، از روند کاهشی قیمت‌ها حکایت دارد.

6 ساعت پیش

روز آرام بازار خودرو دوامی نداشت و دوباره معاملات امروز با افزایش قیمت آغاز به کار کرد. قیمت خودروهای سایپا و ایران خودرو به طور میانگین ۵ میلیون تومان نسبت به روز گذشته بالا رفته است. در این میان افزایش قیمت پراید بیشتر از همه متقاضیان بازار خودرو را شوکه کرد، ارزان ترین خودرو سایپا درحال حاضر ۲۱۸ میلیون تومانی شده است.

7 ساعت پیش

وزیر اقتصاد گفت: سهم بانک‌ها در تامین مالی بالا است که در این بین استفاده از تسهیلات قرض الحسنه یک ویژگی ممتاز است.

4 ساعت پیش

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از پیگیری برای اجاره واگن به منظور حل مشکل کمبود قطارهای خطوط مترو شهر تهران خبر داد.

5 ساعت پیش

مدیر مرکز سامانه اورژانس اجتماعی استان تهران اعلام کرد که بیشترین تماس با اورژانس اجتماعی به خاطر کودک آزاری، دختران فرار و دختران آسیب‌دیده است که از میان آن‌ها بیشترین تماس‌ها مربوط به گزارش موضوع کودک آزاری است.

7 ساعت پیش

مجری جلسه پیش از آغاز صحبت‌های زاکانی شهردار تهران در تشریح اینکه تعداد نمایندگان تشکل‌های دانشجویی تنها سه مورد بود، گفت: ما از نمایندگان تشکل‌های مختلف دعوت کردیم اما آنها خود قبول نکردند و در جلسه حاضر نیستند.

6 ساعت پیش

تقریبا یک سالی می‌شود که خبر واگذاری سهام دولتی خودروسازان منتشر شده اما هنوز این واگذاری در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. این عرضه امسال انجام می‌شود؟

7 ساعت پیش

بیشتر...