چطور |
۲ هفته پیش

فیشیال صورت چیست چطور فیشیال مناسب پوستمان را انتخاب کنیم چطور

این روزها به‌دلیل استفاده مداوم از ماسک‌های پزشکی، اکثر افراد با مشکلات پوستی سروکله می‌زنند. فیشیال صورت یکی از بهترین و البته لاکچری‌ترین روش برایپاک‌سازی عمیق پوستصورت و رفع مشکلات پوستی است. این روش باعث شفافیت و درخشندگی و زیبایی پوست شما می‌شود. با ما در این مطلب همراه باشید تا به‌طور مفصل این موضوع را توضیح دهیم.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:
فیشیال صورت چیست|انتخاب فیشیال بر اساس نوع پوست|انواع فیشیال پوست|مراحل فیشیال صورت|مراحل فیشیال صورت در خانه|مدت باقی‌ماندن فیشیال صورت|فواید فیشیال صورت|عوارض فیشیال صورت|هزینه فیشیال صورت|کارهای قبل و بعد از فیشیال صورت

فیشیال صورت چیست؟

فیشیال پوست یکی از انواع روش‌هایمراقبت از پوستاست که باعث احساس آرامش در پوست شما می‌شود. فیشیال صورت در چند مرحله مختلف از جمله بخور صورت، لایه‌برداری پوست، ماساژ پوست، و ماسک مخصوص پوست انجام می‌شود.

شما با انجام فیشیال صورت به‌راحتی می‌توانید پوستی شفاف و درخشان داشته باشید و تماممشکلات پوستیخود از جملهآکنه، پیری یا افتادگی پوست را نیز رفع کنید و از پوستی بی‌نقص برخوردار شوید. فیشیال سلول‌های مرده پوست را از بین می‌برد و جریان خون را در صورت بهبود می‌بخشد. در نتیجه، موجب جوانی و روشن‌شدن پوست شما می‌شود.

اگر این روش را هفته‌ای ۱ ‌بار در روتین پوستی خود قرار دهید، می‌توانیداسترسو تنش یک هفته پرکار را از چهره‌تان پاک کنید و به آرامش بی‌نظیری دست پیدا کنید.

انتخاب فیشیال بر اساس نوع پوست

انتخاب فیشیال صورت بر اساس نوع پوست

فیشیال باید بر اساس نوع پوست شما باشد تا اثرات فوق‌العاده‌ای بر جای بگذارد.

۱. فیشیال پوست عادی و خشک

فیشیال این نوع پوست شامل این موارد است: پاک‌سازی عمیق،ماساژ پوستی، استفاده از بخور صورت برای ازبین‌بردن آلودگی‌ها، و ماسک یا سرم مرطوب‌کننده که در مرحله آخر استفاده می‌شود. اگرپوست خشکدارید، ازلایه برداریبیش‌ازحد جلوگیری کنید.

۲. فیشیال پوست مختلط

این نوع پوست دارای ترکیبی از پوست چرب و طبیعی و خشک است. در فیشیال پوست مختلط حتما باید از محصولات ملایم استفاده شود تا مشکلاتی از جملهجوش و آکنهایجاد نشود.

۳. فیشیال پوست چرب

برای فیشیال این نوع پوست باید از محصولات طبیعی و ارگانیک استفاده شده و پس از تمیزکردن پوست و تخلیه، ماسک و سرم مخصوص پوست چرب استفاده شود. فیشیال پوست چرب منافذ پوستی را کوچک می‌کند.

انواع فیشیال پوست

انواع فیشیال صورت

فیشیال انواع مختلفی دارد:

۱. فیشیال کلاسیک

این روش یکی از رایج‌ترین نوع فیشیال است که شامل پاک‌سازی پوست، لایه‌برداری پوست، رطوبت‌رسانی پوست، وماسک صورتاست. فیشیال کلاسیک در هر موقعیتی از سال قابل‌انجام است.

روند:
پس از پاک‌سازی، روند لایه‌برداری به‌کمک اسکراب برای ازبین‌بردن سلول‌های مرده شروع می‌شود. در ادامه، از بخور صورت برای تخلیه انواع جوش و بازشدن منافذ پوستی استفاده می‌شود.
فواید:
با این روش پوستی مرطوب و زیبا و یکدست به دست می‌آورید.
مناسب برای چه نوع پوستی است؟
فیشیال کلاسیک مناسب انواع پوست خشک تا عادی است. اگر فرد دارایاگزماباشد، حتما از بخور صورت اجتناب کنید و دستمال مرطوب گرم را جایگزین کنید.

۲. فیشیال آروماتراپی یا رایحه‌درمانی

این نوع از فیشیال دقیقا فرایندی مشابه فیشال کلاسیک دارد، با این تفاوت که از روغن‌های معطر که مزایای زیادی برای پوست دارند نیز در آن استفاده می‌شود. فیشیال آروماتراپی موجب آرامش ذهن می‌شود.

روند:
سلول‌های موجود در روغن‌ها به‌هنگام ماساژ، جذب سطح پوست می‌شود. این مواد سلول‌های پوستی را بازسازی می‌کنند. این فیشیال همچنین مراحلی از جمله لایه‌برداری، رطوبت‌رسانی، تونر و کرم زیر چشم نیز دارد.
فواید:
فیشیال آروماتراپی موجب جوان‌سازی و کلاژن‌سازی پوست می‌شود.
مناسب چه نوع پوستی است؟
مناسب انواع پوست عادی و خشک.

۳. فیشیال ضدپیری

این نوع از فیشیال با محصولاتی که باعث کاهش چشمگیر روند پیری می‌شوند همراه است. خانم‌های بالای ۳۰ سال به‌راحتی می‌توانند از این روش استفاده کنند و از فواید آن برخوردار شوند.

روند:
فیشیال ضدپیری شامل پاک‌سازی عمیق منافذ پوست، لایه‌برداری ومیکرودرماست. بعد از این مراحل، ماسکلیفتینگبه‌روی سطح پوست قرار داده می‌شود و ماساژ انجام می‌شود. در آخر نیز سرم کلاژن‌ساز برای تکمیل این فرایند استفاده می‌شود.
فواید:
فیشیال ضدپیری سلول‌ها و کلاژن‌های سطح پوست را احیا می‌کند و به‌مرور زمان، باعث سفتی و لیفت پوست می‌شود.
مناسب برای چه نوع پوستی است؟
مناسب انواع پوست. حتی افرادی که دارای پوست چرب و حساس‌اند نیز می‌توانند از فیشیال ضدپیری استفاده کنند.

۴. فیشیال آب‌رسان پوست

این نوع از فیشیال در بین ستاره‌های سینما بسیار محبوب است و موجب درخشندگی و رطوب‌رسانی پوست می‌شود. فیشیال آبرسانی‌کننده پوست مناسب خانم‌های ۳۰ سال به بالاست.

روند:
در این نوع از فیشیال، علاوه بر پاک‌سازی صورت، از انواع آنتی‌اکسیدان‌ها و سرم‌های مغذی و ویتامینه پوست استفاده می‌شود و آب‌رسان مناسب روی سطح پوست ماساژ داده می‌شود.
فواید:
این روش باعث آب‌رسانی عمیق پوست شده و پوست را درخشان و زیبا می‌کند.
مناسب برای چه نوع پوستی است؟
برای انواع پوست و در تمام طول سال قابل‌انجام است.

مراحل فیشیال صورت

مراحل فیشیال صورت

فیشیال تخصصی و فیشیال پوست تحت نظر متخصص زیبایی انجام می‌شود. این کار ۵ مرحله اصلی دارد که در این بخش توضیحشان می‌دهیم. با مطالعه این بخش، مراحل آموزش فیشیال صورت را از بر خواهید شد. این مراحل عبارت‌اند از:

۱. پاک‌سازی پوست

در این مرحله، پوست باید به‌خوبی تمیز شود و بعد، با کمک دستگاه بخور، بخاری گرم و سرد به‌صورت هم‌زمان روی پوست اعمال شود. بخور صورتجوش‌های سرسیاهو سرسفید را نرم می‌کند.

۲. لایه‌‌برداری پوست

لایه‌برداری سلول‌های مرده سطح پوست را از بین می‌برد و تمامی آلودگی‌های منافذ پوست را پاک می‌کند. نوع مواد شیمیایی و ابزارهای لایه‌برداری بر اساس نوع پوست شما متفاوت خواهند بود.

۳. تخلیه یا استخراج

در این مرحله از فیشیال، تمامیمنافذ پوستکه با چربی یا سلول‌های مرده مسدود شده‌اند تخلیه می‌شوند. این‌ کار را با ابزار و دستگاه‌های مخصوص انجام می‌دهند. باید گفت این مرحله از فیشیال مهم‌ترین بخش محسوب می‌شود.

۴. ماساژ پوست

این مرحله برایکلاژن‌سازی، سم‌زدایی، و بهینه‌کردن گردش خون روی سطح پوست بسیار ضروری است. ماساژ پوست صورت سریع مشکلات پوستی را بهبود می‌بخشد.

۵. ماسک صورت

در مرحله آخر فیشیال، بر اساس نوع پوست و وضعیت پوست، ماسک مناسب روی پوست استفاده می‌شود. بعد از مدت‌زمان معین (۱۵ تا ۲۰ دقیقه)، ماسک از پوست برداشته شده و بر اساس نوع پوست، تونر و سرم پوستی و مرطوب‌کننده روی سطح پوست استفاده می‌شود.

مراحل فیشیال صورت در خانه

ماسک صورت با آلوئه ورا

بعضی از افراد فیشیال خانگی را به‌دلیل مشغله زیاد ترجیح می‌دهند. در اینجا، ۷ مرحله انجام فیشیال در خانه شرح داده می‌شود که به‌راحتی می‌توانید این مراحل را هفته‌ای ۱ بار انجام دهید.

۱. فضایی آرامش‌بخش ایجاد کنید

وان حمام را با آب‌ گرم و مقدارینمک اپسومپر کنید. می‌توانید چند قطره روغن اسطوخودوس نیز به آب اضافه کنید. روشن‌کردن چند شمع و پخش آهنگ‌های آرامش‌بخش نیز در ساختن این فضا بسیار تأثیرگذار خواهد بود.

۲. پوست خود را به‌خوبی تمیز کنید

قبل از فیشیال، حتما پوست خود را از هرگونه مواد آرایشی و آلوده‌کننده تمیز کنید. برای این‌ کار، ابتدا با شوینده مناسب پوست خود، اقدام به شست‌وشو کنید و بعد، با استفاده از پاک‌کننده آرایشی پوست‌تان را کاملا تمیز کنید. فراموش نکنید تمیزی پوست فرایند تأثیرگذاری فیشیال را چندین برابر افزایش می‌دهد.

۳. بخور پوست صورت انجام دهید

برای بازشدن منافذ پوستی بخور گرم انجام دهید. با بخور، لایه‌برداری بهتری خواهید داشت و در نتیجه، پوستی نرم و لطیف برای شما به ارمغان می‌آید. برای این کار می‌توانید از دستگاه بخور گرم خانگی استفاده کنید. همچنین، می‌توانید مقداری آب گرم را در ظرف بریزید و سر خود را با حوله بپوشانید و بعد ۲۰ دقیقه بخور دهید.

۴. پوست صورت را لایه‌برداری کنید

برای ازبین‌بردن سلول‌های مرده سطح پوست و باز‌شدن منافذ پوست، باید پوست را لایه‌برداری کنید. این کار را می‌توانید به‌کمک انواع اسکراب‌های لایه‌بردار موجود در بازار انجام دهید. برای لایه‌‌برداری صحیح، مقداریاسکرابرا روی پوست صورت به‌صورت دورانی ماساژ دهید. حتما روی قسمت‌های چرب خصوصا گونه‌ها بیشتر تمرکز کنید.

۵. ماسک پوست صورت بگذارید

بر اساس نوع پوست خود، ماسک مناسب و با‌ کیفیت انتخاب کنید و آن را ۱۵ تا ۲۰ دقیقه روی سطح پوست قرار دهید. اگر از ماسک نقابی استفاده می‌کنید، حتما در این مدت‌زمان ماسک را ماساژ دهید.

۶. پوست را رطوبت‌رسانی کنید

راه دستیابی به پوستی درخشان و زیبا استفاده ازمرطوب کنندهباکیفیت و ارگانیک است. بعد از برداشت ماسک از سطح پوست، مرطوب‌کننده مناسب نوع پوست خود بزنید. برای تأثیرگذاری بیشتر، می‌توانید از ماساژور صورت نیز استفاده کنید تا مرطوب‌کننده به‌خوبی جذب پوست شود.

۷. از تخلیه یا استخراج پوستی صرف‌نظر کنید

اگر دستگاهمیکرونیدلینگخانگی داشته باشید که چه‌بهتر، ولی در غیر این‌ صورت حتما از این مرحله فیشیال صرف‌نظر کنید.

بدون ابزارهای مخصوص، ممکن است به پوست خود آسیب بزنید.

اثر فیشیال صورت تا چه زمانی باقی می‌ماند؟

اثر فیشیال صورت چه مدت باقی می‌ماند؟

معمولا بعد از انجام فیشیال تا ۱ هفته پوستی شاداب و زیبا خواهید داشت. اگررژیم غذاییمناسبی داشته باشید، قطعا مدت‌زمان بیشتری پوستی نرم و لطیف خواهید داشت.

فواید فیشیال صورت

 • منافذ پوستی را باز می‌کند؛
 • پوست را نرم و لطیف می‌کند؛
 • در پوست کلاژن‌سازی می‌کند؛
 • پوست را لیفت و سفت می‌کند؛
 • پوست را درخشنده و شفاف می‌کند؛
 • روندپیری پوسترا کاهش می‌دهد؛
 • جوش و انواع اسکار را درمان می‌کند؛
 • استرس و اضطراب را کاهش می‌دهد؛
 • پوست را به‌طور عمیق لایه‌برداری می‌کند؛
 • خون‌رسانی را در سطح پوست افزایش می‌دهد؛
 • مشکلات اطراف ناحیه چشم (از جمله حلقه‌هایدور چشمو گودی زیر چشم) را رفع می‌کند.

عوارض فیشیال صورت

باید توجه داشته باشید که فیشیال یکی از روش‌های غیرتهاجمی و بی‌درد است که تاکنون هیچ عوارضی از آن گزارش نشده است. با آسودگی خیال می‌توانید این‌ کار را انجام دهید و از فواید بی‌شمار آن برخوردار شوید.

هزینه فیشیال صورت

هزینه‌ها بسته به مراکز فیشیال صورت، نوع فیشیال و کیفیت مواد و ابزار استفاده‌شده متفاوت است. در بعضی از مراکز از آکوا فیشیال استفاده می‌شود که دستگاهی مخصوص برای انجام انواع فیشیال است. این دستگاه یکی از بهترین فناوری‌های در حال حاضر است. آکوا فیشیال تمامی مراحل فیشیال را بدون کوچک‌ترین درد و ناراحتی انجام می‌دهد.

قبل و بعد از فیشیال صورت چه کارهایی باید انجام دهیم؟

 • قبل از فیشیال

 • به مرکزی معتبر مراجعه کنید؛
 • در صورت وجود هر نوعآلرژیبا متخصص پوست مشورت کنید؛
 • در صورت مصرف داروی خاص حتما متخصص را در جریان بگذارید؛
 • در صورتی که باردار هستید موضوع را با متخصص در میان بگذارید؛
 • بعد از فیشیال

 • آرایش سنگین نکنید؛
 • موهای زائد صورت‌تان را اصلاح نکنید؛
 • حتما از سرمویتامین Cاستفاده کنید؛
 • تا چند روز پوست خود را لمس نکنید و با صابون نشویید؛
 • از اشعه مضر آفتاب دوری کنید و حتما ازکرم ضد آفتابمناسب پوست خود استفاده کنید.

سخن پایانی

اگر به‌دنبال زیبایی و جوانی پوست هستید، حتما باید علاوه بر دنبال‌کردن رژیم غذایی مناسب، از انواع روش‌های مراقبتی پوست نیز استفاده کنید. فیشیال پوست صورت از انواع لوکس و مؤثر پاک‌سازی و زیبایی پوست است. می‌توانید فیشیال را در مراکز معتبر یا در خانه به‌راحتی انجام دهید و از فواید بی‌نظیر آن برخوردار شوید. اگر در این زمینه نکته یا پرسشی دارید، می‌توانید در قسمت «ارسال دیدگاه» آن را با ما در میان بگذارید.#‌موفقیت_شغلی #‌موفقیت_تحصیلی منبع: چطور

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

سخنرانی متقاعدکننده اهداف و انواع مختلفی دارد که هریک ویژگی‌های خودشان را دارند. با انواع سخنرانی متقاعدکننده و ویژگی‌های آنها آشنا شوید.

۱ هفته پیش

زندگی بعد از ۳۰ سالگی برای ما چگونه است؟ برای خیلی‌ها ۳۰سالگی شروع دوران پختگی است؛ برای برخی اما شاید به‌معنای تمام‌شدن دوره پرشور جوانی.

۱ هفته پیش

بیشتر...