خبرگزاری ایسنا |
4 سال پیش

امروز جمهوری اسلامی استقلال بالایی میان کشورهای جهان دارد

امروز جمهوری اسلامی استقلال بالایی میان کشورهای جهان دارد

ایسنا/چهارمحال و بختیارینماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری گفت: امروز جمهوری اسلامی در جهان از نظر عزت ملی، علمی، سیاسی، پزشکی و دفاعی جایگاه والایی در بین کشورهای جهان دارد، همچنین ما بین کشورهای جهان استقلال بالایی داریم.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدعلی نکونام ۱۹ اردیبهشت‌ماه در پیام جمعه با اشاره به آیات سوره حدید، اظهار کرد: در قرآن به مؤمنان بشارت داده شده است که مؤمنان در قیامت در هاله‌ای از نور حرکت می‌کنند و شاد هستند، باید جوری زندگی کنیم که در قیامت سرافزاز باشیم زیرا سختی دنیا را می‌توان تحمل کرد اما سختی آخرت را نه.

امام جمعه شهرکرد افزود: عده‌ای در دنیا شرک، نفاق و ظلم پیشه کردند و دست خالی از دنیا رفتند، افرادی که با دین خدا در دنیا بازی کردند برای نجات خود در قیامت به مومنان متوسل می‌شوند تا نجات پیدا کنند، اما بین آن‌ها دیوار عظیمی ایجاد می‌شود و روانه جهنم می‌شوند.

وی با اشاره به افرادی که در دنیا گرفتار بازی‌های سیاسی، شک و تردید به دین خدا شدند، توضیح داد: مال، اموال، فامیل و قدرت دنیوی نمی‌تواند در آن دنیا شما را نجات دهد، پس تا زمانی که فرصت باقی است خود را از مهلکه و بازی‌های سیاسی و دنیوی نجات دهید.

حجت‌الاسلام‌ نکونام در ادامه به اشاره به فرارسیدن سالروز ولادت امام حسن مجتبی (ع) یادآور شد: احسان و کرم از بارزترین ویژگی‌ها امام حسن(ع) بود، در مقطع کنونی شاهد برگزاری رزمایش مواسات مؤمنانه و محسنانه در کشور هستیم، نیاز است با همدلی در این مسیر جهادی حرکت کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری ادامه داد: برای یاری رساندن به نیازمندان و آسیب‌دیدگان از کرونا در قالب گروه‌های جهادی مجموعه‌های ستادی و قرارگاهی در استان شکل گرفته است، دستگاه‌های حمایتی از جمله کمیته‌امداد، بهزیستی و هلال‌احمر نیز کمک‌های مومنانه مردم را جمع‌آوری می‌کنند.

وی تأکید کرد: مردم می‌توانند در حد توان خود در این امر خیر سهیم شوند یا اگر در محل زندگی خود نیازمندی را می‌شناسند کمک‌های مالی خود را به صورت مستقل به این افراد بدهند.

حجت‌الاسلام‌ نکونام با بیان اینکه در هفته اطعام قرار داریم، خاطرنشان کرد: روزانه یک‌هزار پرس غذا در آشپزخانه مصلی شهرکرد طبخ و در بین نیازمندان توزیع می‌شود، افرادی که تمایل دارند در این امر سهیم شوند می‌توانند کمک‌های نقدی خود را به شماره حساب ۰۱۱۳۵۷۱۸۸۹۰۰۹ و شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۵۹۹۱۴۸۶۲۵ نزد بانک ملی واریز کنند.

امام جمعه شهرکرد در ادامه با اشاره به عظمت شب‌های قدر در ماه مبارک رمضان، عنوان کرد: قرآن کریم در این شب‌ها بر پیامبراکرم(ص) نازل شد، در شب‌های قدر مقدرات یکسال مومنان نوشته و به امضا می‌رسد.

وی ادامه داد: امسال به علت شیوع کرونا ویروس امکان شکل‌گیری اجتماعات بزرگ وجود ندارد و ما از برکات این جمع‌ها محروم هستیم، اما می‌توانیم جمع‌های خانوادگی از برنامه‌های رسانه‌های ملی استفاده کنیم، توبه به معنای واقعی باید از برنامه‌های اصلی ما در شب‌های قدر باشد.

حجت‌الاسلام‌ نکونام با اشاره به لغو قانون کاپیتولاسیون در سال ۵۸، تصریح کرد: لغو این قانون موجب تحقیر شدن آمریکایی‌ها در کشور ما شد، اما امروز شاهدیم آمریکا در جهان نیز در حال تحقیر شدن است.

نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری افزود: امروز جمهوری اسلامی در جهان از نظر عزت ملی، علمی، سیاسی، پزشکی و دفاعی جایگاه والایی در بین کشورهای جهان دارد، همچنین ما در بین کشورهای جهان استقلال بالایی داریم.

وی خاطرنشان کرد: امروز با وجود تمامی تحریم در بحث مبارزه با کرونا در بحث تولید اقلام بهداشتی و درمانی پیشرفت‌های خوبی داشتیم و خوشبختانه کمبودی در کشور ما وجود ندارد این در حالیست که آمریکا برخلاف ادعاها پوشالی نمی‌تواند این اقلام را برای کادر درمان و مردم کشورش تهیه کند.

نکونام عنوان کرد: ما در اول راه هستیم و نباید مغرور شویم، باید با تکیه بر ولایت و وحدت رزایل اخلاقی را دور بریزیم و در مسیر نورانی حرکت کنیم.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

پشت صحنه مناظره نخست نامزدهای ریاست جمهوری قابل مشاهده است.

نیم ساعت پیش

متولی ورزش فارس، ۸ تیرماه را یکی از مهم‌ترین روزهای تاریخ کشور دانست و توسعه زیرساخت‌های ورزشی را مهم‌ترین انتظار جامعه ورزش از رئیس جمهور منتخب عنوان کرد.

نیم ساعت پیش

قیمت دلار از ابتدای هفته، کاهش‌های محدود ۱۰۰ تا ۲۰۰ تومانی داشت و در نیمه بالایی کانال هشتم از کریدور پنجم معامله شد.

نیم ساعت پیش

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی از احداث ناحیه صنعتی در این شهرستان خبر داد و گفت: با اتمام مطالعات طرح فوق،عملیات اجرایی این پروژه آغاز خواهد شد.

یک ربع پیش

رئیس سابق دفتر شورای نگهبان در استان قم گفت: انتخابات مظهر عظمت، تجلی و عینیت بخش پشتوانه مردمی نظام جمهوری اسلامی است، هر نظامی را جزء نظام متکی بر مردم می‌توان شکست داد.

نیم ساعت پیش

مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام کرد: شرکت‌های ایران خودرو و سایپا تا تیرماه سال ۱۴۰۴ فرصت دارند تا از شمولیت ماده ۱۴۱ لایحه اصلاحی قانون تجارت خارج شوند تا دیگر مشمول لغو پذیرش نشوند.

نیم ساعت پیش

مهاجم پیشین تیم ملی ایران از پیوستن به کلن آلمان و عدم حضور در دورتموند ابراز پشیمانی کرد.

یک ربع پیش

با رعایت چند نکته در دوران بارداری می‌توان فشارخون را درحالت تعادل نگه‌داشت.

یک ربع پیش

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تنها راه تحول اقتصادی در کشور ایجاد صنعت دانش بنیان صادرات محور می‌باشد.

یک ربع پیش

بیشتر...