خودروتک |
1 ماه پیش

مشکل در سامانه یکپارچه فروش خودرو تایید شد دلیل اختلال چه بود

مشکل در سامانه یکپارچه فروش خودرو تایید شد | دلیل اختلال چه بود؟

مدیرکل دفتر صنایع وزارت صمت با اشاره به اینکه ثبت‌‌‌نام در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو در حال انجام است و سامانه قطع نشده است، گفت: اگر مشکل مقطعی در سامانه وجود دارد ناشی از کمبود پهنای باند است.

به گزارشخودروتکبه نقل از فارس، براساس اعلام وزارت صنعت،معدنو تجارت، ثبت‌‌‌نام در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو از روز سه‌شنبه به مدت یک هفته آغاز شده است و دیروز این سامانه دومین روز کاری خود را سپری کرد. هدف وزارت صمت از راه‌‌‌اندازی این سامانه، یکپارچه‌سازی عرضهخودرودر کشور و توزیع عادلانه عنوان شده است.

به گفته منطقی با توجه به تجمیع ظرفیت عرضهخودروسازاندر هر دوره سه‌ماهه امکان عرضه ۲۰۰ تا ۳۰۰‌هزار دستگاه خودرو به متقاضیان وجود دارد که در صورتی که تقاضا بیش از عرضه باشد در پایان مرحله ثبت‌‌‌نام قرعه‌‌‌کشی انجام می‌شود. اما سامانه تخصیص یکپارچه خودرو که از روز سه‌شنبه کار خود را آغاز کرده است، دیروز با اختلالاتی مواجه شد و تعدادی از متقاضیان خرید خودرو و ثبت‌‌‌نام در این سامانه، موفق به ثبت‌‌‌نام در این سامانه نشدند. در موضوع ثبت‌نام برای خرید خودرو از طریق این سامانه، افراد باید تا تایید نهایی ۷ مرحله را طی کنند که در مراحل مختلف با خطا مواجه شده‌‌‌اند و نتوانسته‌‌‌اند ثبت نهایی را انجام دهند، حتی برخی اعلام کرده‌‌‌اند که از ۷ مرحله عبور کرده‌‌‌اند اما در ثبت نهایی سیستم خطا اعلام شده است و در نتیجه موفق به ثبت‌‌‌نام نشده‌‌‌اند. در این‌‌‌باره، عبدالله توکلی لاهیجانی، مدیرکل دفتر صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت، در رابطه با آخرین وضعیت سامانه تخصیص یکپارچه خودرو می‌‌‌گوید: به صورت مرتب وضعیت سامانه را رصد می‌‌‌کنم و در هر بار مراجعه به این سامانه با هیچ مشکلی مواجه نشده‌‌‌ام.

به گفته مدیرکل دفتر صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت‌‌‌ البته گزارش‌هایی مبنی بر اینکه برخی از افراد به علت بروز مشکل موفق به ثبت‌‌‌نام نشده‌‌‌اند به ما رسید که این موضوع ناشی از ورود تعداد زیادی کاربر به سامانه برای ثبت‌نام است. وی افزود: این مشکل قطعا مقطعی است و به سامانه نیز ارتباطی ندارد اما ناشی از ظرفیت زیرساخت‌‌‌های اینترنتی و کمبود پهنای باند است و سامانه مشکلی ندارد. توکلی لاهیجانی با اشاره به اینکه تعداد ثبت‌‌‌نام‌کنندگان در حال افزایش است، گفت: این موضوع حاکی از آن است که سامانه در حال کار است و متوقف نشده است و ثبت‌‌‌نام در حال انجام است، بنابراین اگر فردی با مراجعه به سامانه تاکنون نتوانسته ثبت‌‌‌نام کند قطعا در مراجعات بعدی به این سامانه موفق به ثبت‌‌‌نام خواهد شد. وی افزود: این سامانه جدید نیست و قبلا نیز خودروسازان از طریق همین سامانه ثبت‌‌‌نام متقاضیان خرید را انجام می‌‌‌دادند.

توکلی لاهیجانی در پاسخ به این سوال که مشکلات ناشی از چیست، گفت:مشکلاتبستگی به مکانیزم ثبت‌‌‌نام داشت، زیرا در گذشته زمان ثبت‌‌‌نام در نتیجه قرعه‌‌‌کشی تاثیرگذار بود بنابراین همه متقاضیان در اولین ساعات آغاز به کار سامانه برای ثبت‌‌‌نام به سامانه مراجعه می‌‌‌کردند. بنابراین با توجه به فراهم نبودن زیرساخت‌‌‌های لازم، سامانه با مشکل مواجه می‌‌‌شد. وی افزود: با توجه به فرصت باقی‌مانده مردم با آسایش خاطر ثبت‌‌‌نام خود را انجام دهند زیرا اغلب مراجعات به سامانه برای ثبت‌‌‌نام در سه روز اول خواهد بود و در روزهای آخر مراجعه برای ثبت‌‌‌نام کاهش می‌‌‌یابد. مدیرکل دفتر صنایع وزارت صمت در پاسخ به این سوال که آیا ممکن است زمان ثبت‌نام تمدید شود، گفت: نیازی به تمدید مهلت ثبت‌نام نیست زیرا همان‌طور که بیان کردم بیشتر متقاضیان خرید خودرو در روزهای اول به سامانه مراجعه می‌کنند و در روزهای آخر ثبت‌‌‌نام در سامانه به شدت کاهش می‌‌‌یابد. منوچهر منطقی،معاون وزیرصمت نیز‌‌‌ درباره علت بروز اختلال در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو گفته بود: هر سامانه‌‌‌ جدیدی که آغاز به کار می‌کند ممکن است دچار اختلال شود که این مشکلات معمولا در ۴۸ تا ۷۲ ساعت رفع می‌شود.

 

خودروتک


#‌اخبار منبع: خودروتک

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

زیست شناسی دانشی منحصر به فرد و متفاوت است و بدن انسان همیشه این موضوع را به پیچیده ترین و عجیبت ترین اشکال ساختارهای ناهنجار ژنتیکی و فیزیکی نشان داده است.

4 ساعت پیش

روز گذشته مدیرکل دفتر لوازم خانگی و اداری وزارت صمت از خطوط تولید گروه سام بازدید کرد.

4 ساعت پیش

​ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به بیانیه نهایی نشست سران کشورهای گروه ۷ در آلمان اظهار داشت: ما بخشهایی از بیانیه نهایی سران کشورهای عضو گروه ۷ که علیه جمهوری اسلامی ایران است را به شدت محکوم می کنیم.

3 ساعت پیش

زمین لرزه ای به بزرگی ۴ ریشتر، سه شنبه شب حوالی راور در استان کرمان را لرزاند.

4 ساعت پیش

جلد روزنامه خبرورزشی چهارشنبه ۸ تیر را می‌بینید.

3 ساعت پیش

«محمدحسین زواری» بازیکن تیم امید ایران برای عقد قرارداد دو ساله با استقلال به توافق دست یافت.

4 ساعت پیش

مَثَلی هست با این مضمون که به فال اعتقاد نداشته باش ولی نیم نگاهی بهش داشته باش! برای آگاهی از اتفاقات مهم پیش روی خود فال روزانه را بخوانید.

4 ساعت پیش

کانال تلگرامی نور نیوز اینفوگرافی درباره توصیه‌های مهم رهبر انقلاب به مسئولان دستگاه قضا منتشر کرد.

3 ساعت پیش

گل ها و پاس گل های محمدحسین حسین زاده، وینگر تیم فوتبال استقلال در لیگ بیست و یکم را ببینید.

3 ساعت پیش

بیشتر...