خبرگزاری ایسنا |
2 سال پیش

اعلام حمایت اتحادیه اروپا از دولت جدید عراق

اعلام حمایت اتحادیه اروپا از دولت جدید عراق

اتحادیه اروپا آمادگی خود را برای حمایت از دولت جدید عراق اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، جوزپ بورل، مسؤول سیاست خارجه اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای از رأی اعتماد پارلمان عراق به کابینه مصطفی الکاظمی، نخست وزیر جدید این کشور استقبال کرده و آن را گامی اساسی برای دستیابی به ثبات بلندمدت در عراق توصیف کرد.

این مقام اروپایی تصریح کرد، کار فشرده و چالش‌های دشوار برای رفع نیازهای فوری اقتصادی، بهداشتی و امنیتی مردم عراق در انتظار دولت جدید است.

بورل پیرامون آن دسته از وزارت‌خانه‌های عراق که درباره متصدی آنها هنوز توافقی صورت نگرفته است، ابراز خوش‌بینی کرد و گفت، اطمینان دارد که این وزارت‌خانه‌ها نیز در نزدیک‌ترین زمان ممکن تعیین تکلیف می‌شوند.

وی ضمن اشاره به روابط عراق و اتحادیه اروپا گفت: ما به همکاری با نخست وزیر الکاظمی برای یک عراق صلح‌آمیز، شکوفا و دموکراتیک که آرمان‌های قانونی مردم را برآورده سازد، متعهد هستیم.

عراق طی ماه‌های گذشته شاهد اعتراضات مردمی بود که به سقوط دولت عادل عبدالمهدی منجر شد. پس از تعیین شخصیت‌های مختلف برای تصدی پست نخست وزیری؛ در نهایت مصطفی الکاظمی سکان‌دار دولت جدید عراق شد.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

از آنجایی که گوشی گلکسی S21 FE نتوانست به مانند نسخه قبلی به موفقیت تجاری برسد، سامسونگ تصمیم گرفت تا نسخه S22 FE را به بازار عرضه نکند.

۳ هفته پیش

۲۳۱ نماینده مجلس شورای اسلامی با انتشار نامه ای خطاب به رییس جمهور از وزیر فرهنگ و همچنین اقدامات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در برگزاری باشکوه جشنواره های فجر امسال تقدیر و تشکر کردند.

۳ هفته پیش

مفتی جعفری لبنان به شدت درباره وخامت اوضاع لبنان هشدار داد و خواستار اعلام وضعیت اضطراری ملی در این کشور شد.

۳ هفته پیش

تهران- رئیس فدراسیون فوتبال و رئیس کمیته فوتسال با وجود اینکه همچنان تکلیف سرمربی تیم بزرگسالان مشخص نشده است، در یک سفر غیرضروری برای تماشای رقابت‌های تیم ملی فوتسال در یک تورنمنت تدارکاتی راهی تایلند شده‌اند.

۳ هفته پیش

وزیر خارجه ترکیه امروز تصریح کرد: از تحریم‌ ها علیه ایران حمایت نمی‌کنیم؛ مستقلیم و خود تصمیم می‌گیریم.

۳ هفته پیش

بازی Modern Warfare 2 هفته آینده منتشر خواهد شد اما پیش از آن نتایج بنچمارک این بازی با کارت گرافیک RTX 4090 منتشر شده است.

۲ هفته پیش

شرکت مایکروسافت سرانجام از بازی‌های سرویس گیم پس برای نیمه دوم ماه فوریه به صورت رسمی رونمایی کرد. در این لیست نام عناوینی مانند

۳ هفته پیش

ریزر طی همکاری با یکی از بازیکنان مسابقات الکترونیکی اقدام به عرضه موس‌های جدید از خانواده DeathAdder کرد.

۳ هفته پیش

دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: ما باید براساس مدل‌های بومی خود فضا را حکمرانی کنیم.

۳ هفته پیش

بیشتر...