اقتصاد آنلاین |
۱ هفته پیش

افزایش کفایت سرمایه صندوق های سرمایه گذاری اقتصاد آنلاین اقتصاد آنلاین اقتصادآنلاین

به گزارش اقتصاد آنلاین؛ فردین آقابزرگی، حمایت از بازار سرمایه به ویژه صندوق‌های سرمایه‌گذاری را از جمله سیاست‌های دریافت مالیات از سپرده بانکی اشخاص حقوقی ذکر کرد و گفت: این سیاست سال گذشته با هدف حمایت از بورس اتخاذ شد و از آنجا که یکی از مباحث دهگانه مورد تاکید وزیر اقتصادی و سایر مسئولان بود قرار است، علاوه بر مدیریت منابع مالی، سیاست‌های پولی را برای تقویت تولید و صنعت  تنظیم کند.

او تامین منابع مالی بنگا‌ه‌ها از طریق بازار سرمایه را بهینه خواند و اضافه کرد: هدایت نقدینگی به سمت تولید و تامین منابع مالی برای بنگاه‌های تولیدی از طریق بازار سرمایه مناسب‌ترین و بهینه‌ترین راهکار پیش روی مسئولان است.

آقابزرگی با تاکید براینکه بازار سرمایه بازوی توانمندی برای تامین مالی بنگاه‌ها وشرکت‌های تولیدی است، گفت: برخلاف گذشته که بیش از ۹۰ درصد منابع مالی طرح‌های توسعه‌ای و شرکت‌ها از طریق بازار پول انجام می‌شد، اکنون با دریافت مالیات از سود سپرده اشخاص حقوقی، منابع مالی شرکت‌ها از طریق سپرده‌گذاری یا خرید یونیت صندوق‌های سرمایه‌گذاری به ویژه صندوق‌های با درآمد ثابت تامین می‌شود.

آقابزرگی این نکته را هم متذکر شد؛ تامین منابع مالی از طریق بازار سرمایه بهترین روش تامین مالی است.

او با اشاره به اینکه این سیاست قطعا منجر به سرمایه‌گذاری توسعه‌ای می‌شود، گفت: هنگامی‌که تمرکز نقدینگی بر فضای کسب و کار وفعالیت‌های اقتصادی ونه فعالیت‌‌های سوداگرانه و واسطه‌گری باشد، به طور مستقیم و غیر مستقیم در توسعه اقتصادی کشور تاثیرگذار خواهد بود.

به گفته آقابزرگی، در گذشته مازاد نقدینگی که در اختیار سیستم بانکی بود،‌ صرف سرمایه‌گذاری در مسکن، طلا و سکه می‌شد و تبلور آن انباشتگی دارایی‌های مولد در بانک‌ها بود اما با سیاست فعلی، نقدینگی به سمت تولید هدایت خواهد شد و تولید‌کننده و مصرف‌کننده بخش اصلی نیاز خود را از این طریق تامین خواهند کرد.

او اضافه کرد: همچنین با هدایت منابع به سمت صندوق‌های سرمایه‌گذاری، نه تنها کفایت سرمایه صندوق‌ها افزایش خواهد یافت بلکه صندوق‌ها اوراق مناسب‌تری برای مصرف‌کننده که متقاضی تولید و صنعت هستند، منتشر خواهند کرد.

با توجه به قانون بودجه سال ۱۴۰۱ و لغو معافیت مالیاتی سپرده‌های اشخاص حقوقی طبق این قانون، مشاور سرمایه گذاری ترنج به عنوان یکی از نهادهای فعال در ارائه انواع خدمات مالی و سرمایه گذاری در بازار سرمایه، در خرداد ماه همایشی با تمرکز بر همین موضوع برگزار خواهد کرد. در این همایش مدیریت مطلوب سرمایه گذاری های کوتاه مدت و اثرات قانون مالیات بر سود سپرده‌های اشخاص حقوقی بر بازارهای مالی بررسی خواهند شد.#‌اخبار منبع: اقتصاد آنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

سخنگوی قوه قضاییه، گفت: پرونده احمدرضا جلالی در مرحله اجرای رأی است و به صراحت اعلام می کنم که مسئله مبادله این شخص مطرح نیست.

یک ربع پیش

طرح اصلاح نظام پرداخت یارانه‌ای از سوی دولت بهانه‌ای شد که برخی رسانه‌ها طرح الحاق ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد به قانون فهرست نهاد‌های عمومی غیردولتی را زیر سوال ببرند.

یک ربع پیش

تفاهم‌نامه همکاری میان بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای و بانک قرض الحسنه مهر به منظور توسعه همکاری‌های مشترک و تامین منابع مالی مورد نیاز تولیدکنندگان بازی‌های ویدئویی به امضا رسید.

یک ربع پیش

مجامع «عمومی عادی سالیانه»، «عمومی عادی به‌طور فوق‌العاده» و «عمومی فوق‌العاده» صاحبان سهام شرکت ارتباطات سیار ایران از ساعت ۹ صبح روز یکشنبه ۸ خرداد ۱۴۰۱، در ساختمان ستاره ونک تهران برگزار می‌شود.

یک ربع پیش

در راستای رفاه حال مشتریان و کاهش مراجعه حضوری به شعبه‌ها، کارت‌های نقدی بانک‌پاسارگاد که تاریخ انقضای آن‌ها از ابتدا تا انتهای خرداد ماه سال 1401 است، به‌مدت یک سال تمدید شد.

یک ربع پیش

از ۶۰ رای موجود ۴۱ نفر به برگزاری انتخابات در ۶ شهریور ماه سال جاری رای دادند.

یک ربع پیش

غبار روبی و گل افشانی مزار شهدای عملیات بیت المقدس به مناسبت روز آزادسازی خرمشهر

یک ربع پیش

بانک سرمایه در خصوص ساعت پایان کار شعب و واحدهای ستادی مستقر در استان های تهران و البرز در روز جاری مورخ 3 خرداد 1401 اطلاعیه ای به شرح زیر صادر نمود:

یک ربع پیش

بیشتر...