۱۲ هزار تن زردآلو در دامغان تولید می شود all tv logo

۱۲ هزار تن زردآلو در دامغان تولید می‌شود
سمنانسمنان

امامیون ، ضمن بیان اینکه برداشت زردآلو در سطح بیش از هزار هکتار از باغات شهرستان دامغان از اول خرداد ماه آغاز شده است، گفت: برداشت محصول در باغات دامغان تا پایان خرداد ماه ادامه دارد.

وی افزود: پیش‌بینی می‌شود بیش از ۱۲ هزار تن زردآلو با ارقام قوامی، رجبعلی، سفید آستانه، شیرازی، جهانگیری، غیاثی، نصیری از باغات این شهرستان برداشت شود این در حالی است که سرما و طوفان باعث کاهش میزان حجم تولید این محصول شده است.

مدیر جهاد کشاورزی دامغان با بیان اینکه ۹۰ درصد محصول باغات شهرستان به صورت تازه‌خوری به استان‌ها و شهرهای دیگر ارسال می‌شود، ابراز کرد: ۵۰ هزار نفر روز در تولید محصول زردآلوی دامغان مشغول به کار هستند.

وی افزود: به توزیع بیش از ۳۰۰ تن انواع کود شیمیایی، ارائه دستورالعمل‌های فنی برای کنترل آفات و بیماری‌ها، مدیریت تغذیه باغات، اعطای تسهیلات از محل اعتبارات با بهره کم و همچنین تأمین اراضی مورد نیاز جهت اجرای طرح‌های فرآوری سردخانه و کارگاه‌های تهیه برگه زردآلو و سایر محصولات آفتابی از حمایت‌های جهاد برای تولید کنندگان این محصول است.

باشگاه خبرنگاران جوانسمنانسمنان#‌اخبار منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

تصویری از گوهر خیراندیش در روز عروسی اش با چهره ای بسیار متفاوت منتشر شد.

8 دقیقه پیش

وزارت صنعت و تجارت روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد که شرکت تویوتا موتور ژاپن تصمیم گرفته است که کارخانه خود در روسیه را تعطیل کند.

8 دقیقه پیش

تصاویری ببینید از انبوه جمعیت سوگواران حسینی که در مراسم عاشورا در ناصریه عراق حاضر هستند.

2 ساعت پیش

غروبِ عاشورا که می‌شود از هر سو عده‌ای را می‌بینید که شمع به دست به سمت سقاخانه‌ها، مساجد، تکایا و سایر اماکن مذهبی می‌روند تا رسمی که بخشی از عزاداری مرتبط با ایام محرم است را به جا بیاورند. رسمی که بر خلاف عزاداری‌های ۱۰ شبِ نخست ماه محرم یا در سکوت و یا با همخوانی نوحه‌ها و اشعاری آرام و جانسوز به جا آورده می‌شود.

2 ساعت پیش

با اعلام باشگاه تراکتور تبریز، علیرضا بیرانوند، دروازه‌بان‌ فصل گذشته پرسپولیس با امضای قرارداد یک ساله به جمع شاگردان دراگان اسکوچیچ اضافه شد.

2 ساعت پیش

علیرضا بیرانوند دروازه‌بان فصل پیش پرسپولیس پیراهن تراکتور را پوشید و به این تیم ملحق شد.

2 ساعت پیش

علیرضا بیرانوند گلر تیم ملی با قراردادی به تیم تراکتور پیوست.

2 ساعت پیش

امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه، سه شنبه شب با استعفای دولت خود به رهبری گابریل آتال موافقت کرد. این استعفاء پس از انتخابات پارلمانی که منجر به عدم کسب اکثریت مطلق توسط حزب ماکرون شد، صورت گرفت.

2 ساعت پیش

شاید باور کنید قالپاق خودرو ارزان باشد اما دوران ارزانی این قطعه هم گذشت.

7 دقیقه پیش

بیشتر...