خبرگزاری رضوی |
۱ هفته پیش

بیداری اسلامی اجازه ظلم و ستم در سرزمین های اسلامی را نمی دهد - رضوی

بیداری اسلامی اجازه ظلم و ستم در سرزمین های اسلامی را نمی دهد
به گزارشخبرگزاری رضوی، آیت الله شیخ عیسی قاسم با صدور بیانیه‌ای با اشاره به اینکه بیداری اسلامی اجازه ظلم و ستم در سرزمین‌های اسلامی را نمی‌دهد، گفت: بحرین با ملتی که می‌خواهند در زندان‌ها، با اعدام‌ها، سلب حقوق و زیر تهدید و ارعاب ساخته شوند، بیگانه است.
متن بیانیه به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
سیاستی که بر ملت عزیز ما در بحرین حاکم است نفس‌هایشان را بریده و برای هر نفسی که می‌رود و می‌آید آنها را مورد محاسبه و مواخذه قرار می‌دهد، فرهنگ اسلامی آنها را به رسمیت نشناخته و با موسسه‌ها و نهادهای آنها می جنگد و آنها را به خاطر احیای شعائر دینی مورد معاقبه قرار می‌دهد. خفقان را بر آنها افزایش می‌دهد و آزادی بیان را ممنوع نموده و مورد مجازات قرار می‌دهد. اختیار و گزینه‌های سیاسی ملت را سلب نموده و در ساخت حال و آینده ملت سهم خواهی می‌کند و مطالبه‌های سیاسی و حقوق حقه اشان را به شدیدترین نحو ممکن جرم می‌شمارد.
وطنی که وضع سیاست حاکمه اش این باشد - حتی اگر وسیع‌ترین کشور جهان باشد- در واقع زندانی بزرگ است، چه رسد به بحرین که به محدودیت و کوچکی وسعت جغرافیایی معروف است.
حال این وطن که خودش یک زندان است مملو از زندان‌های انبوه کوچک‌تری می‌باشد که سلب کننده آزادی و مصادره کننده حقوق به شکل وسیع‌تر و شدید تری هستند.
زندان‌هایی که مقبره آزادی هزاران نفرند و حقوقشان را لگدمال کرده‌اند چراکه گفته‌اند "باید که سیاست حاکم بر بحرین تصحیح شود، باید که این ظلم تغییر یابد، حق و حقوق افراد باید بازگردانده شوند، باید که حرف مردم شنیده شود و نظرش برای تعیین سرنوشتش پرسیده شود، خواست و اراده اش مورد احترام قرار گیرد و اینکه ملت اصل امور است به رسمیت شناخته شود و بدون اصالت حق انتخاب ملت، نظام حاکم اصالت و حقی ندارد".
این زندان‌ها که مملو از مظلومان آزاده اند به همه آزادگان جهان می‌آموزند که بهای هر کلمه حق و کلمه آزادی‌خواهانه زندان، مصادره حق حیات و له کردن همه حق و حقوق و حق حیاتشان است و اگر در این میان چیز اندکی برای کسی باقی گذارده شده از باب حق نیست بلکه از روی منت است.
بحرین با اینگونه ملتی که می‌خواهند در زندان‌ها، با اعدام‌ها، سلب حقوق و زیر تهدید و ارعاب ساخته شوند بیگانه است و بیداری اسلامی هم اجازه نمی‌دهد و بر نمی تابد چنین ملتی در سرزمینی از سرزمین‌های اسلامی متولد شود.
زندانیان ما، این فرزندان ملت، باعث افزایش صلابت ایمان، شدت گرفتن تعهد و تمسک و روح مقاومت در راه دین، آزادی و همه حقوقشان و حقوق این ملت اند.
کلمه حق شکست و بازگشت به عقب ندارد.
پناه بردن و متوسل شدن به ظلم و دشمنان امت راه اشتباهی است که آنهایی که تعقل می‌کنند می‌دانند.
عیسی أحمد قاسم


#‌اخبار_روز
منبع: خبرگزاری رضوی


تبلیغات

مطالب مرتبط

مشهد- دبیر یازدهمین دوره جشنواره شعر رضوی به زبان عربی گفت: خوشبختانه این جشنواره مورد توجه شاعران قرار گرفته و هر ساله و به صورت مستمر شرکت کنندگانی از خارج ایران داریم.

9 ساعت پیش

رئیس جمهوری ونزوئلا حمله به خط لوله گازی کمپانی نفت و گاز دولتی "پترولئوس دو ونزوئلا" را که باعث آتش سوزی گسترده در تاسیسات آن در ایالت آنسوآتگی در شمال شرق این کشور شد، محکوم کرد.

9 ساعت پیش

مدیرکل گمرک ایلام گفت: در سال جاری ۷۹۲ هزار تن کالا از مرز مهران به عراق صادر شده است.

9 ساعت پیش

یک رسانه عرب زبان نوشت که اگر رئیس جمهوری پیشین آمریکا در پرونده‌های قضایی مطرح شده علیه او محکوم نشود، ممکن است که بار دیگر به کاخ سفید بازگردد اما با این وجود؛ حکام عرب به شدت از پیروی از دیکته‌های او حتی در آخرین لحظات حضورش در کاخ سفید پشیمان هستند.

9 ساعت پیش

رییس مرکز مدیریت سوانح و فوریت های پزشکی رفسنجان گفت: در پی دو حادثه رانندگی در محورهای رفسنجان متاسفانه دو نفر جان خود را از دست دادند و سه نفر مجروح شدند.

9 ساعت پیش

رئیس دانشکده علوم پزشکی لارستان با اعلام خطر و هشدار نسبت به بروز موج چهارم کرونا در مناطق جنوب استان فارس گفت: افزایش میزان مراجعه کنندگان افراد مشکوک کرونایی طی روزهای گذشته امکان دارد وضعیت این مناطق را برای روزهای آینده دچار چالش جدی کند.

9 ساعت پیش

مت رایان سنگربان استرالیایی برایتون با قراردادی تا پایان فصل به آرسنال ملحق شد.

9 ساعت پیش

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان اعلام کرد: در سال جاری مورد قطعی مبنی بر ابتلای حیات وحش و پرندگان مهاجر حاضر در زیستگاه های آبی استان به بیماری های آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان و کرونا دیده نشده است.

9 ساعت پیش

علیرضا سلیمی خراشاد از انجام حدود 55 هزار تست مولکولی تشخیص کرونا در مجموع آزمایشگاه های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از افراد مشکوک به این بیماری خبر داد.

9 ساعت پیش

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در حکمی حجت‌الاسلام والم

10 ساعت پیش

عبدالحسین سجادی گفت: از ابتدای امسال 103 زندانی جرائم غیرعمد از زندان های سیستان و بلوچستان زندان آزاد شدند.

10 ساعت پیش

مهدی ترابی در آستانه بازگشت به تیم فوتبال پرسپولیس قرار گرفته اما در این راه موانعی هم وجود دارد.

10 ساعت پیش

رئیسی گفت: امسال ٢٢ بهمن به شکلی برگزار می‌شود که افراد تجمع نداشته باشند و این مراسم با موتوری یا خودروهای شخصی است.

10 ساعت پیش

کاپیتان سابق پرسپولیس در پایان بازی با استقلال پیراهن این تیم را درخواست کرد.

10 ساعت پیش

متخصص بیهوشی و مراقبت های ویژه، در مورد وضعیت بیماری مهرداد میناوند، توضیحاتی ارائه داد.

10 ساعت پیش