خبرگزاری تسنیم |
12 ماه پیش

جهان به پایان مرحله اضطراری همه گیری کرونا بسیار نزدیک است اخبار پزشکی اخبار اجتماعی تسنیم Tasnim


جهان به پایان مرحله اضطراری همه‌گیری کرونا بسیار نزدیک‌ است

سازمان بهداشت جهانی (WHO) گفت که جهان به پایان مرحله اضطراری همه‌گیری کرونا "بسیار نزدیک‌" است؛ در عین حال این سازمان هشدار داد که اومیکرون همچنان به طور گسترده در سراسر جهان در گردش است.

- اخبار اجتماعی -

به گزارش خبرنگار اجتماعیخبرگزاری تسنیم، سازمان بهداشت جهانی (WHO) روز جمعه گفت که جهان به پایان مرحله اضطراری همه‌گیری کرونا "بسیار نزدیک‌تر" است، در عین حال این سازمان هشدار داد که اومیکرون همچنان به طور گسترده در سراسر جهان در گردش است. دلیل این امر این است که اومیکرون به طور قابل توجهی نسبت به نسل قبلی خود یعنی سویه دلتا، بیشتر قابل انتقال است و به دلیل شدت انتقال، همچنان باعث مرگ و میر قابل توجهی می‌شود.

تدروس آدهانوم، مدیر کل سازمان جهانی بهداشت در یک نشست خبری در ژنو گفت: «ما به این مرحله که بتوانیم بگوییم مرحله اضطراری همه‌گیری به پایان رسیده است بسیار نزدیک‌تر هستیم اما هنوز به آن نقطه نرسیده‌ایم».

وی افزود: «شکاف‌ها در نظارت، آزمایش، توالی‌یابی و واکسیناسیون در حال ایجاد شرایطی برای ظهور نگرانی جدیدی است که می‌تواند باعث مرگ و میر قابل توجهی شود».

ثبت رکورد جهانی تزریق واکسن کرونا

آمار سازمان جهانی بهداشت نشان می‌دهد که تعداد مرگ و میرهای هفتگی گزارش شده به این سازمان طی پنج هفته گذشته اندکی کاهش یافته است، اما در هفته گذشته بیش از 8500 نفر جان خود را از دست دادند.

سازمان جهانی بهداشت تخمین می‌زند که حداقل 90 درصد از جمعیت جهان در حال حاضر به دلیل ابتلا به عفونت یا واکسیناسیون، تا حدودی نسبت به ویروس کرونا مصونیت دارند.

براساس گزارش شینهوا، تنها در هفته گذشته حداقل 2.5 میلیون مورد ابتلا به کرونا در جهان گزارش شده است. برخی بررسی‌ها نیز نشان می‌دهد که تعداد موارد جدید ابتلا به این بیماری می‌تواند در برخی از کشورها تا پنج برابر بیشتر باشد به این معنی که ویروس هنوز به طور گسترده در سراسر جهان در گردش است.

انتهای پیام/#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

رئیس اداره فرش سازمان صمت آذربایجان شرقی از برقراری مجدد بیمه بیش از ۴۰۰۰ قالیباف در استان خبر داد.

یک ربع پیش

عهد التمیمی فعال معروف فلسطینی پس از آزادی گفت: صهیونیست‌ها زنان اسیر را مورد آزار و اذیت قرار می‌دادند.

یک ربع پیش

معاون فروش و بازاریابی فولاد خوزستان از صادرات نهصد هزار تُن محصول به خارج از کشور خبر داد.  

یک ربع پیش

فرمانده کل انتظامی کشور با اشاره به کمبود منازل سازمانی پلیس گفت: در برنامه هفتم به این موضوع توجه ویژه ای شده و امیدواریم دغدغه مسکن کارکنان فراجا برای همیشه برطرف شود.

11 دقیقه پیش

معاون سلامت بهزیستی کشور از راه اندازی اورژانس اجتماعی موتوری در کلانشهر‌ها و از آغاز آن به صورت آزمایشی در استان تهران خبر داد.

11 دقیقه پیش

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) باخرز گفت: تعداد ۱۸ سری جهیزیه با همکاری بسیج سازندگی به زوج‌های جوان این شهرستان اهدا شد.

یک ربع پیش

معاون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با بیان اینکه فراخوان برگزاری انتخابات خانه مطبوعات استان قبل از ۱۳ آذر منتشر می‌شود، گفت: اصحاب رسانه نسبت به مشارکت حداکثری در این رویداد تلاش کنند.

9 دقیقه پیش

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین از توزیع بیش از ۱۴۵ تن گوشت قرمز گرم داخلی و وارداتی از ابتدای سال جدید تاکنون خبر داد.

یک ربع پیش

فرماندار هندیجان از رهاسازی آب از سد چمشیر خبر داد.

12 دقیقه پیش

بیشتر...