اکونا پرس |
۲ هفته پیش

برای بازار شب عید ماه رمضان کمبود گوشت نداریم

رئیس شورای تامین دام کشور گفت: هیچ کمبود گوشتی برای بازار شب عید و ماه رمضان وجود ندارد و در حال حاضر گوشت گرم و منجمد وارداتی با قیمت‌های مناسبی به صورت انبوه عرضه می‌شوند و قیمت گوشت گرم داخلی نیز با عرضه انبوه گوشت وارداتی منطقی خواهد شد.

برای بازار شب عید و ماه رمضان کمبود گوشت نداریم
به گزارشاکونا پرس،

منصور پوریان در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه گوشت به میزان فراوان در بازار وجود دارد، گفت: میزان عرضهگوشتوارداتی به حدی زیاد است که قطعا شاهد کاهش قیمت در هفته‌ها و ماه آتی خواهیم بود. همچنین هیچ کمبودی برای بازارشب عیدوماه رمضانوجود ندارد و در حال حاضر گوشت گرم و منجمد وارداتی با قیمت‌های مناسبی عرضه می‌شوند و قیمت گوشت گرم داخلی نیز با عرضه انبوه گوشت وارداتی منطقی خواهد شد، البته تا اثرگذاری کامل در بازار مدتی زمان خواهد برد.

وی افزود: قیمت گوشت منجمد وارداتی در چند روز اخیر کاهشی شده و به زیر ۳۰۰ هزار تومان رسیده است.

رئیس شورای تامین دام کشور در ادامه با اشاره به اینکه بر اساس آخرین آمارمرکز آمار ایرانکشتار دام در دی‌ماه کاهش یافته است، گفت: معمولا دردی ماهدام‌های میش و ماده بیشتر از سایر دام‌ها کشتار می‌شوند، اما امسال با افزایشوارداتدر دی‌ماه کشتار کاهش یافت و در نتیجه با حفظ دام‌های ماده، زایش‌ها نیز برای ماه‌های آتی افزایشی خواهد شد.

به گفته وی جمعیت دام مولد کشور از ۲۲ میلیون راس رد شده‌ که این عدد بسیار خوبی است.

پوریان تصریح کرد: شرایط امسال متفاوت وخشکسالینیز بیشتر است. در نتیجه سختی بیشتری به دامدار وارد خواهد شد. بنابراین باید به نحوی برنامه‌ریزی کرد که دامدار بتواند با قیمت مناسب دامش را به صورت مستقیم عرضه کند. همانطور که اخیرا هم می‌بینیم در میادین دام، عرضه دام افزایشی شده است.

رئیس شورای تامین کنندگان دام کشور با بیان اینکه قیمت گوشت منطقی خواهد شد، گفت: با عرضه انبوه و تامین گوشت مورد نیاز واحدهای صنفی پرمصرف فشار از بازار گوشت خانوار کم شده است.

وی در پایان به کاهش قیمت دام زنده نیز اشاره کرد و گفت: قیمت هر کیلو بره ۵ ماهه ۲۱۰ هزارت تومان شده، این در حالیست که قبلا قیمت‌ آن ۲۳۰ هزار تومان بود.

مدیرعامل اتحادیه تولیدکنندگان مرغ گوشتی تهران اعلام کرد که طی دو روز گذشته و با توزیع گوشت مرغ تنظیم بازاری قیمت این…

معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت از ذخیره بیش از 25 هزارتن گوشت قرمز به عنوان ذخیره احتیاطی شب عید خبر…#‌اخبار منبع: اکونا پرس

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

صندوق‌های رأی در شهرهای مختلف کشور هر لحظه شاهد سیل مردمی است که می‌خواهند سرنوشت چهارسال آینده کشور را رقم بزنند.

یک ربع پیش

امام جمعه موقت مشهد گفت: ریشه این نظام مردم هستند و حلال همه مشکلات کشور، حضور، اراده و تصمیم مردمی است.

یک ربع پیش

نشست نقدوبررسی نمایش «روزی روزگاری سمنگان» با حضور منتقدان، نویسنده، کارگردان و اعضای این گروه نمایشی در تالار مشاهیر تئاتر شهر برگزار شد.

یک ربع پیش

فرماندار شهرستان شهریار گفت: امروز روزی است که باید به اتحاد، همبستگی، انسجام و اقتدار ملی را نشان داده‌ایم، دنیا خواهد فهمید که آن همه هزینه تبلیغاتی که برای کم رنگ کردن حضور مردم در انتخابات کرده‌اند، بیهوده بود.

یک ربع پیش

فرماندار شهرستان روانسر از برآورد مشارکت ۶۰ درصدی مردم روانسر در انتخابات خبر داد.

یک ربع پیش

رئیس کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات خراسان رضوی گفت: ۸۴ درصد ارتباط دستگاه‌های احراز هویت از طریق APN است.

یک ربع پیش

امسال انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری در استان قم به صورت تمام الکترونیکی در حال برگزاری است.

11 دقیقه پیش

رئیس ستاد انتخابات خراسان شمالی گفت: ۳۵ تا ۴۵ سال بیشترین سن مشارکت در انتخابات در این استان تاکنون بوده است.

یک ربع پیش

رییس هیات بازرسی انتخابات استان یزد گفت: انتخابات در استان یزد با کمترین آسیب و اشکال در حال برگزاری است و تاکنون تخلف چالش برانگیزی گزارش نشده است.

یک ربع پیش

بیشتر...