خبرگزاری ایسنا |
۲ هفته پیش

مجوزهای کاغذی تا پایان سال باید شناسه یکتا شوند ایسنا

مجوزهای کاغذی تا پایان سال باید شناسه یکتا شوند

رئیس مرکز ملی بهبود محیط کسب و کار گفت: تا امروز امروز(۲۴ بهمن ماه) بیش از ۲۰ هزار مجوز به شناسه یکتا تبدیل شده است اما براساس قانون باید تمامی مجوزها تا پایان سال به شناسه تبدیل شوند.

به گزارش ایسنا، امیر سیاح در حاشیه مراسم تبدیل مجوزهای کاغذی شش اتحادیه صنفی به شناسه یکتا اظهار کرد: قانون به مدت دو سال مهلت داده که همه مجوزهای کاغذی در سطح کشور به الکترونیکی تبدیل شود و بر این اساس همه خدمات به فعالین اقتصادی از سال آینده با شناسه الکترونیکی یکتا ارائه می‌شود.

رئیس مرکز مطالعات پایش و بهبود محیط کسب و کار ادامه داد: تمام فعالان اقتصادی که دارای مجوز کسب و کار هستند تا پایان سال فرصت دریافت شناسه یکتا دارند. برای دریافت شناسه یکتا تنها کد پستی، شناسه صنفی، شماره تلفن همراه و کد ملی مورد نیاز است.

وی با تاکید بر اهمیت اتصال کلیه دستگاه ها به درگاه ملی مجوزها اظهار کرد: تقریبا تمام دستگاه‌ها به غیر از آموزش و پرورش،‌ وزارت علوم و بخشی از معدن وزارت صمت هنوز به این سامانه برای تبدیل مجوز به شناسه یکتا متصل نشده‌ اند اما تلاش می کنیم تا پایان سال به این شناسه متصل شوند. البته وزارت آموزش و پرورش تا پایان ماه جاری به شناسه یکتا متصل خواهد شد.

سیاح تاکید کرد: تا امروز ۲۰ هزار شناسه یکتا برای اصناف صادر شده است اما بر اساس آنچه که اتاق اصناف اعلام کرده بیش از سه میلیون واحد صنفی در کشور وجود دارد.

وی گفت: بیش از یک میلیون واحد صنفی زیرزمینی در کشور وجود دارد که در اینستاگرام، سایت‌های مختلف و مغازه‌ها بدون مجوز فعالیت اقتصادی می‌کنند که آنها نیز برای ادامه فعالیت خود و دریافت خدمات دولتی باید از سال آینده شناسه یکتا دریافت کنند.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

دفتر آیت‌الله سیستانی مرجع شیعیان در عراق بیانیه‌ای را در خصوص روز آغاز ماه مبارک رمضان صادر کرد.

یک ربع پیش

معاون استاندار و فرماندار مشهد گفت: اتاق وضعیت انتخابات برای پایش و رصد لحظه‌ای شعب اخذ رای و رفع نقایص موجود ایجاد شده است.

1 ساعت پیش

سد فریمان که براثر خشکسالی‌های اخیر خشک شده بود، پس از بارش‌های اوائل اسفند ۱۴۰۲ جان دوباره‌ای گرفت.

یک ربع پیش

فرمانده نیروی انتظامی استان اردبیل، گفت: برای امنیت برگزاری انتخابات در ادبیل بیش از 10 هزار نفر مشارکت دارند.

1 ساعت پیش

طحان نظیف گفت: طبق شواهد درصد مشارکت خوب بوده است و حتی نسبت به انتخابات مجلس یازدهم این مشارکت بهتر بوده است. اما آمار نهایی و تکمیلی را پس از اتمام فرایند اعلام می‌کنیم.

1 ساعت پیش

سخنگوی شورای نگهبان روند نظارت شورای نگهبان بر برگزاری انتخابات مجلس و خبرگان رهبری را تشریح کرد.

نیم ساعت پیش

سخنگوی ستاد انتخابات کشور گفت: رای گیری در شعب سراسر کشور تمدید شد.

1 ساعت پیش

مردم مشهد امروز جمعه ۱۱ اسفند از اولین ساعات آغاز رای گیری در پای صندوق‌های رای حضور چشمگیری داشتند.

نیم ساعت پیش

رای گیری در شعب سراسر کشور تا ساعت ۲۰ تمدید شد.

نیم ساعت پیش

بیشتر...