اعتبار ۳۲۳ هزار واحد نهضت ملی مسکن تامین شد all tv logo

اعتبار ۳۲۳ هزار واحد نهضت ملی مسکن تامین شد
اقتصادیراه و شهرسازی

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران در حال حاضر با توجه به رشد صنعت ساخت و ساز در کشور شاهد کاهش قیمت ها در این بازار هستیم اما بسیاری از متقاضیان با توجه به ثبت نام در پروژه‌های نهضت ملی مسکن برای تکمیل و تسریع در روند اجرای پروژه‌ها نیازمند دریافت تسهیلات ساخت هستند و از سوی دیگر با توجه به آنکه بسیاری از پیمانکاران و سازندگان مسکن اعلام کرده اند که بدون منابع مالی امکان ساخت و تکمیل پروژه ها نیست بنابراین باید تمامی بانک ها در این حوزه همکاری لازم را داشته باشند تا واحدهای نهضت ملی مسکن هرچه سریعتر به اتمام برسد.

براساس این گزارش طبق آخرین آمارهای ارائه شده تامین اعتبار برای ۳۲۳ هزار واحد نهضت ملی مسکن انجام شده و برای طرح های زیربنایی وزارت راه وشهرسازی هم تا به امروز ۲۲,۴۳۰ میلیارد ریال اعتبار پرداخت شده است.

گفتنی است در راستای کاهش مشکلات متقاضیان نهضت ملی مسکن دولت سعی کرده است نرخ سود تسهیلات فروش اقساطی را کاهش دهد که در این زمینه هم اقداماتی انجام شده به طوری که نرخ سود تسهیلات ۵۵۰ میلیون تومان را از ۲۳ درصد به ۱۸ درصد کاهش دادو همین امر خود زمینه ساز بهبود وضعیت در پرداخت تسهیلات شد.

براساس این گزارش حال با توجه به آنکه بخش زیادی از پروژه های نهضت ملی مسکن نیازمند تامین اعتبار هستند بنابراین باید هرچه سریعتر دولت برنامه ریزی لازم برای تامین اعتبار و پرداخت تسهیلات توسط تمامی بانک ها صورت گیرد که در همین رابطه اقبال شاکری عضو کمیسیون عمران مجلس به باشگاه خبرنگاران گفته بود باید تمامی بانک ها در پرداخت تسهیلات همکاری لازم را داشته باشند و در صورت عدم همکاری بانک ها ما شاهد کاهش اعتبارات بانک ها و اضافه شدن سرمایه به بانک های همراه با اولویت بانک مسکن خواهیم بود که در این زمینه باید دستگاه ها همکاری لازم را داشته باشند.

باشگاه خبرنگاران جواناقتصادیراه و شهرسازی



#‌اخبار_اقتصادی منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

دبیر شورای نگهبان گفت: ظهور حضرت صاحب ‌الزمان (عج)، مصداق تحقق وعده‌ تخلف‌ناپذیر الهی یعنی برچیدن بساط ظلم و استقرار حکومت جهانی مستضعفین است.

یک ربع پیش

مهاجم تیم فوتبال پرسپولیس از پاسخ دادن به خبرهای روزهای اخیر درباره حضور در لیگ ژاپن خودداری کرد.

نیم ساعت پیش

شجاع خلیل‌زاده، مدافع تیم فوتبال تراکتور در میکسدزون خبری پس از باز با پرسپولیس با یکی از خبرنگاران درگیری لفظی پیدا کرد.

نیم ساعت پیش

مدافع تیم فوتبال پرسپولیس گفت: ما قهرمان سه‌گانه ایران هستیم، البته با 30 درصد دریافتی در هفته هفدهم.

نیم ساعت پیش

مدیر تیم فوتبال پرسپولیس در اعتراض به تصمیم داور دیدار با تراکتور کارت قرمز گرفت.

نیم ساعت پیش

دو موتورسیکلت در هند با یکدیگر تصادف کردند.

نیم ساعت پیش

مدافع تیم فوتبال پرسپولیس معتقد است این تیم بدون دروازه‌بان شماره یک تیم ملی ایران کار سختی مقابل ذوب‌آهن اصفهان دارد، اما سرخپوشان می‌توانند بر این مشکل غلبه کنند.

نیم ساعت پیش

شهاب زاهدی پس برتری پرسپولیس مقابل تراکتور بخاطر این پیروزی خدا را شاکریم.

نیم ساعت پیش

مدیر تیم فوتبال پرسپولیس در اعتراض به تصمیم داور دیدار با تراکتور کارت قرمز گرفت.

نیم ساعت پیش

بیشتر...