خبرگزاری تسنیم |
۱ هفته پیش

شکایت یک سازمان حقوق بشری از ترکی آل شیخ اخبار آسیای غربی اخبار بین الملل تسنیم Tasnim


شکایت یک سازمان حقوق بشری از «ترکی آل شیخ»

یک سازمان حقوق بشری درحال طرح شکایتی علیه رئیس هیئت موسوم به سرگرمی عربستان به اتهام شکنجه و آزار زندانیان است.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین‌المللخبرگزاری تسنیم، یک سازمان حقوق بشری اعلام کرد که قصد دارد از « ترکی آل الشیخ» رئیس هیئت موسوم به سرگرمی عربستان به اتهامات متعددی از جمله شکنجه و آزار و اذیت زندانیان شکایت کند.

به گزارش عربی 21، سازمان حقوق بشری « سند» در بیانیه‌ای تاکید کرد که در حال طرح شکایتی از ترکی آل الشیخ به دادگاه انگلیس است.

این سازمان در صفحه توئیتر خود نوشت: در حال ارائه شکایتی علیه رئیس هیئت موسوم سرگرمی عربستان به دلیل شکنجه و آزار زنان بازداشت شده و تخلفات علیه زندانیان هستیم.

این سازمان حقوق بشری تاکید کرد که این شکایت ممکن است به دادگاه‌های انگلیس برسد بدین ترتیب هر کسی مدرکی علیه ترکی آل الشیخ دارد با ما در ارتباط باشد.

بر اساس گزارش رسانه‌های عربی و بین‌المللی، ترکی آل شیخ یکی از نزدیک ترین افراد به «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی به شمار می‌رود.

حساب کاربری العهد الجدید نوشت که ترکی آل الشیخ به شرب خمر اعتیاد دارد و حتی به نصیحت پزشکان برای ترک آن گوش نمی‌دهد و او یکی از اشخاصی است که باعث مخدوش شدن وجهه عربستان سعودی شده است.

العهد الجدید با انتشار پستی در تویتر که صحت و سقم آن تایید نشده، گفت: ترکی الشیخ فردی فاسد و مست است که جام از دستش نمی‌افتد و به رغم هشدار پزشکان و تلاش نزدیکانش برای متقاعد کردن او برای ترک اعتیادش، هیچ نصیحتی را نمی پذیرد.

بازداشت ده‌ها مقام دولتی در عربستان سعودی
الگوگیری اروپا از سیاست‌های آمریکا در پرونده عربستان/ استقبال از قاتل خاشقچی چگونه چهره ریاکار غرب را فاش کرد؟

ناظران به‌اتفاق آرا معتقدند که ترکی آل‌الشیخ بازوی قدرتمند بن‌سلمان در کنترل نخبگان هنری عرب است که به این نخبگان پولهای هنگفتی را وعده می‌دهند تا آن‌ها را فریب دهند. وی فعالیت‌های هیئت رفاه و سرگرمی را با مجالس مبتذل و پایکوبی شروع نموده است.

بر اساس گفته کارشناسان نقش اداره سرگرمی به گسترش هنر و فساد اختصاص یافته است و محمد بن سلمان نیز با کمک اداره سرگرمی سعودی در صدد اتخاذ هویت غربی سکولار است.

بدیهی بود که کاخ سلطنتی عربستان به بخش هنری به‌عنوان عصای جادویی در تغییرات اجتماعی عربستان احتیاج دارد و بدین ترتیب الشیخ به‌عنوان رئیس سازمان سرگرمی منصوب شد. وی در چندین حوزه ورزشی، هنری و سیاسی حضور دارد و در تمامی این حوزه‌ها به‌دور از ارزش‌های اخلاقی عمل می‌کند و در کنترل و فریب نخبگان تنها ترکی آل‌الشیخ کارآمد است.

همراه با ترکی آل‌الشیخ افرادی دیگری نیز هستند که محمد بن سلمان از آن‌ها برای کنترل جوانان استفاده می‌کند از جمله «سعود القحطانی» که حامی ارتش مگس‌های الکترونیکی است

اقدامات ترکی آل‌الشیخ موجی از خشم را میان شهروندان سعودی ایجاد کرده است.

انتهای پیام/#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

یاسوج-فرمانده تیپ ۴۸ فتح گفت: همزمان با هفته دفاع مقدس امسال، عملیات «بیت‌المقدس» در یاسوج بازسازی می‌شود.

نیم ساعت پیش

در این گزارش سعی داریم به هزینه های خرید اسباب بازی برای کودکان در ۱۴۰۱ بپردازیم.

نیم ساعت پیش

وزیر فرهنگ در مراسم «روایت اول» ویژه گرامیداشت روز خبرنگار امسال ضمن تاکید بر حل و فصل مشکلات و دغدغه های کهنه اهالی رسانه به تصویب لایحه جامع روزنامه نگاری در کمیسیون فرهنگی دولت اشاره کرد.

نیم ساعت پیش

«ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه امروز با صدور بیانیه‌ای هشدار داد که هرگونه اقدام واشنگتن در خصوص اعلام مسکو به عنوان «حامی تروریسم» به قطع رابطه با آمریکا منتهی می‌شود.

نیم ساعت پیش

حشرات تفاوت‌های بین سلول‌های سالم و سلول‌های سرطانی را متوجه می شوند، که راه‌های جدیدی را برای تشخیص بیماری در انسان باز می‌کند.

نیم ساعت پیش

شایانیوز-  لاله مرزبان از بازیگرای جذاب و دوست داشتنی در عرصه سینما می باشد که چند سالیه شناخته شده و میشه گفت از استعداد های نوظهوری می باشد که

نیم ساعت پیش

عربستان سعودی شرط قدیمی خود برای حماس مبنی بر قطع روابط با ایران را کنار گذاشته اما شرط جدیدی گذاشته مبنی بر اینکه حماس باید شروط کمیته چهارجانبه روند صلح (متشکل از روسیه، آمریکا، سازمان ملل و اتحادیه اروپا) را بپذیرد.

نیم ساعت پیش

یاسوج_هاشمی مهر با اظهار گلایه از مدیران دستگاه ها از اینکه در مناسبت های مذهبی اقدام شایسته ای صورت نمی گیرد، گفت: مناسبت های ملی و مذهبی باید محترم شمرده شوند .

نیم ساعت پیش

شایانیوز-  مریلا زارعی از بازیگرا جذاب و دوست داشتنی هستش که سالهاااست در این عرصه دیده میشه و داره بازی میکنه. اما مریلا زارعی از اون دسته هنرمندانی نیست

نیم ساعت پیش

بیشتر...