خبرگزاری ایسنا |
1 ماه پیش

بازدید میدانی نماینده ولی فقیه در کردستان از روستاهای مرزی مریوان مشکلات مردم رسیدگی می شود ایسنا

بازدید میدانی نماینده ولی‌فقیه در کردستان از روستاهای مرزی مریوان/ مشکلات مردم بررسی می‌شود

ایسنا/کردستاننماینده ولی فقیه در استان کردستان به منظور بررسی و پیگیری مشکلات مردم از روستاهای مرزی "خشکلان و ساوجی" مریوان بازدید کرد.

 حجت‌الاسلام والمسلمین پورذهبی امروز شنبه (۳۱اردیبهشت ماه) از روستاهای مرزی “خشکلان و ساوجی” مریوان بازدید میدانی کرد.

وی در جریان این سفر ضمن گفت‌وگو با جمعی از مردم و امام جماعت روستاها، در جریان مشکلات روستانشینان قرار گرفت.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان با بیان اینکه هدف از این سفر بررسی و حل مشکلات مردم است، افزود: در جریان این بازدیدها مشکلات و دغدغه‌های روستانشینان را شناسایی و ضمن انعکاس به مسئولان مربوطه، پیگیری نیز خواهیم کرد.

وی کار فرهنگی در سطح روستاها را یک ضرورت دانست و گفت: با فرهنگ‌سازی و اجرای برنامه‌های فرهنگی می‌توان مانع بسیاری از مشکلات و آسیب‌ها شد.

حجت‌الاسلام و المسلمین پورذهبی با تأکید بر لزوم پیگیری مشکلات روستانشینان؛ «خدمت به مردم، سرکشی از روحانیون و رسیدگی به امورات روستاها» را یک وظیفه و افتخار دانست و تصریح کرد: در این راستا از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان در پایان با حضور در منازل ماموستا ملا یوسف حسینی و ماموستا عبدالله نیک‌خواه امام جماعت روستاهای “خشکلان و ساوجی” مریوان تجلیل کرد.

کار مرزبانان جهاد در راه خدا است 

نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان در بازدید از پاسگاه‌های مرزی "اسپی شیر، چاله پان و انجیران" شهرستان مریوان؛ در جریان وضعیت امنیتی و مرزی در این نقاط صفر مرزی قرار گرفت. 

حجت‌الاسلام والمسلمین پورذهبی امروز با همراهی فرمانده مرزبانی کردستان، از نوار و پاسگاه‌های مرزی “اسپی شیر، چاله پان و انجیران” شهرستان مریوان بازدید و از تلاش‌های شبانه‌روزی مرزبانان غیور در حراست از مرزهای کردستان قدردانی کرد.

وی در این بازدید که به‌صورت زمینی صورت گرفت، از روند فعالیت‌های مرزی مرزبانان در حراست از مرزهای کشور و استان کردستان مطلع و ضمن گفت‌وگو با مرزبانان مستقر در پاسگاه‌های مرزی از تلاش آنان قدردانی کرد و گفت: به برکت حضور مقتدر نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی در مرزها، کردستان به امن‌ترین استان کشور تبدیل شده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان هدف بازدید از پاسگاه‌های مرزی را آشنایی بیشتر با مرزبانان از نزدیک و قدردانی از زحمات آنان عنوان و بیان کرد: خوشبختانه زیرساخت‌ها روز به روز تقویت و هم‌اکنون در این نقطه صفر مرزی امکانات از جمله آب و برق فراهم است.

وی حضور و کار مرزبانان در نقطه صفر مرزی را یک جهاد در راه خدا دانست و تصریح کرد: نیروهای مرزبانی انسان‌های پاک، زحمتکش، با اخلاق و سالم هستند که در سخت‌ترین شرایط آب و هوایی و با دوری از خانواده در راه حفظ امنیت مرزها ایثار و جانفشانی کرده و برای حفظ امنیت و آرامش مردم همه سختی‌ها را به جان می‌خرند، از همه مردم عزیز استان می‌خواهم که برای فرزندانشان در این نقاط دعای خیر کنند.

وی افزود: مرزبانان کردستانی در این نقطه علاوه‌بر اینکه در بالاترین آمادگی برای حفظ و حراست از مرزهای کشورمان قرار دارند، نیروهای فارغ‌التحصیل دانشگاهی نیز هستند که می‌توان از تجربیات و ظرفیت آنان استفاده کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین پورذهبی با بیان اینکه مرزبانان همواره با مرزنشینان ارتباط خوب و صمیمی داشته و در خدمت مردم هستند، عنوان کرد: مرزبانان «اخلاق‌مدرانه و دلسوزانه» در راستای حفظ امنیت مرزها تلاش کرده و انتظار می‌رود که کارهای فرهنگی نیز در مرزها و روستاهای مرزی انجام و این ارتباط و تعامل کنونی مرزبانان با روستانشینان روز به روز تقویت شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان در پایان از سربازان نیروهای کادری مرزبانی مستقر در این پاسگاه‌ها تجلیل کرد.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

عطا بهرامی، تحلیلگر مسائل اقتصادی با بیان اینکه رشد اقتصادی مؤلفه و شاخص بسیار مهمی در قدرت اقتصادی کشورها به شمار می‌رود، گفت: اصلی‌ترین راهکار دستیابی به رشد اقتصادی غیر تورمی از مسیر اصلاح قوانین نظام بانکی می‌گذرد. پذیرش خطرپذیری پولی از سوی بانک‌ها و تحمیل نکردن آن به بانک مرکزی می‌تواند راه توسعه و رشد اقتصادی غیر تورمی را هموار کند.

3 ساعت پیش

در تماس تلفنی شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، معاون نخست وزیر و وزیر خارجه قطر با وزیر امور خارجه کشورمان آخرین وضعیت گفت‌وگوهای اخیر در دوحه برای لغو تحریم‌ها بررسی شد.

2 ساعت پیش

وزارت امور اقتصادی و دارایی با هدف پایان دادن به تاریکخانه‌ها و عملکرد غیر شفاف زیر مجموعه های بانکی و... در دولت، انتشار صورت‌های مالی این شرکت‌ها و بانک‌ها را در دستور کار قرار داده است.

2 ساعت پیش

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان با اشاره به افزایش گرد و غبار و کاهش کیفیت هوا در سطح گفت: شرایط جوی استان در چند روز آینده سکون نسبی داشته و شاهد افزایش غبارآلودگی و ماندگاری گرد و غبار و کاهش دید و کیفیت هوا خواهیم بود.

2 ساعت پیش

بازیکن پیشین شهر خودرو به عضویت آلومینیوم اراک درآمد.

2 ساعت پیش

ناتو برای نخستین بار از چین به عنوان یک چالش امنیتی جدی نام برد که منافع، امنیت و ارزش‌های این پیمان را به چالش می‌کشد.

3 ساعت پیش

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان قزوین با اشاره به اختصاص بیش از 11 هزار میلیارد تومان بودجه به این استان گفت: قزوین سومین استان کشور در جذب اعتبارات سفر ریاست‌جمهوری است.

2 ساعت پیش

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان از هلاکت 2 قاچاقچی و کشف بیش از 4 تن و 820 کیلو مواد مخدر طی درگیری مسلحانه تکاوران انتظامی با عناصر قاچاق مواد افیونی خبر داد.

2 ساعت پیش

وزیر کشور از وضعیت ساخت و ساز فرودگاه مسجدسلیمان بازدید کرد.

3 ساعت پیش

بیشتر...