خبرآنلاین |
1 ماه پیش

امیرعبداللهیان: آماده جمع بندی مذاکرات هستیم اما...پلن را عملیاتی خواهیم کرد خبرآنلاین

امیرعبداللهیان: آماده جمع بندی مذاکرات هستیم اما.../ پلن ۲ را عملیاتی خواهیم کرد

خراسان نوشت:این روزها اخبار درباره مذاکرات برجامی و غنی سازی هسته ای دوباره درحال اوج گرفتن است.

در همین باره وزیر خارجه کشورمان در حاشیه سفر خود به عراق، با ادبیات متفاوتی که حاکی از خط و نشانی جدی برای آمریکایی ها داشت، به سراغ مذاکرات برجامی رفت و در این باره اظهار کرد: «بر کسی پوشیده نیست که عراق همواره در مسیر گفت‌وگو برای لغو تحریم‌ها، مذاکرات وین و جمع بندی نهایی مذاکرات هسته‌ای بین ایران و طرف آمریکایی و سه کشور اروپایی اقدامات مثبت و سازنده‌ای را انجام داده است. ما آمادگی داریم بر مبنای مذاکرات قبلی و با رعایت خطوط قرمز جمهوری اسلامی ایران در مسیر جمع بندی نهایی مذاکرات انجام شده در وین قدم برداریم... اما چنان چه طرف آمریکایی مسیر دیگری را انتخاب کند، ما نیز آماده عملیاتی کردن پلن ۲ و مسیر دیگری هستیم و همه گزینه‌ها برای ما در دسترس و روی میز قرار دارد.» رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان در بخش دیگری از سخنان خود همچنین از سفر هیئت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به تهران خبر داد و گفت:« در چارچوب جمع‌بندی مذاکرات مقامات آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در روزهای آینده به تهران سفر خواهند کرد. امیدواریم آقای رافائل گروسی مدیرکل آژانس با نگاه فنی و به دور از هیجانات سیاسی برای حل و فصل این موضوع با همکارانم در سازمان انرژی اتمی به جمع بندی و توافق برسد. »

اسلامی: مسئولان آژانس برای بازدید و مذاکره در تهران هستند

در کنار اظهارات وزیر امورخارجه کشورمان؛ رئیس سازمان انرژی اتمی نیز روز گذشته و در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران گفت: «مذاکرات برجامی و توافق برجام معامله‌ای بود که میان کشورهای عضو گروه ۱+۵ و جمهوری اسلامی ایران برای اعتمادسازی انجام شد.» وی افزود: «طرف‌های اصلی این معاهده تکالیفشان را انجام ندادند. به ویژه آمریکایی‌ها هم خودشان همکاری نکردند و هم اجازه ندادند دیگران همکاری کنند.» رئیس سازمان انرژی اتمی ایران تصریح کرد: «این جریان پرفشار سیاسی که به‌ دنبال این است تعهدات برجامی را ایران یک طرفه انجام دهد و آن ها پایبند به تعهداتشان نباشند، موضوع کاملاً غیرقابل قبولی است و ما فشارهای سیاسی، جوسازی و مسئله‌آفرینی‌ها را برنمی‌تابیم.» اسلامی بیان کرد:«موضوعی که وجود دارد، این است که روابط ما با آژانس در چارچوب پادمان برقرار است و مواردی را که بازرس آژانس مطرح کرده بود، مسئولان آژانس که در تهران هستند، بررسی کردند.» وی افزود: «آن ها از روز گذشته در حال مذاکره، بازدید و بررسی هستند و ابهاماتی که با برداشت ناصواب یک بازرس خلق شده بود، رفع و رجوع شده است یا در حال رفع و رجوع شدن قرار دارد.» وی ادامه داد: «ما با تعامل، هماهنگی و پیگیری‌ همواره از این اتفاق که به تولید ابهام جدیدی در فرایند همکاری‌های ما با آژانس بینجامد، جلوگیری می‌کنیم.»

ایران تعدادی از اشخاص و نهادهای اتحادیه اروپا و انگلیس را تحریم کرد

با رصد اظهارات مقامات کشورمان طی روزهای اخیر می توان فهمید که جمهوری اسلامی به نظر باصراحت بیشتری از این پس، بنای سخن با طرف های غربی را دارد. درهمین خصوص وزارت امورخارجه کشورمان در پاسخ به تحریم های اروپایی ها ۳ نهاد و ۱۵ شخص در اتحادیه اروپا و 8مقام انگلیسی را تحریم کرد.#‌اخبار_بین‌الملل منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی پایتخت از قتل یک زن 40 ساله به دست همسرش در شرق تهران خبر داد.

1 روز پیش

خبرگزاری فارس با انتشار تصاویری از جشن و پایکوبی برخی مسافران نوروزی در قالب تور گردشگری از بازداشت عوامل هنجارشکنی در منطقه شهیون دریاچه سد دز در دزفول خبر داد.

1 روز پیش

معاون تحقیقات، طراحی و تکوین محصول گروه صنعتی ایران‌خودرو ضمن تاکید بر ادامه تولید خودرو پارس اعلام کرد: دو محصول پارس و آریسان۲ موفق شدند آزمون ایمنی عابر پیاده را با موفقیت پشت سر بگذارند.

1 روز پیش

سخنان اخیر رئیسی درباره درباره دادگاه لاهه با واکنش متفاوت علی ضیا، مجری معروف صداوسیما مواجه شد.

1 روز پیش

تصاویری از آناهیتا افشار، بازیگر نقش «شیرین» در سریال «پوست شیر» در فضای مجازی منتشر شده که مورد توجه کاربران قرار گرفته است.

1 روز پیش

انتشار تصویر تبلیغ عطر گوگوش، خواننده مشهور ایرانی در شبکه‌های اجتماعی موجی از انتقادها را در فضای مجازی برانگیخت تا آنجا که واکنش این هنرمند معروف را به دنبال داشت.

1 روز پیش

تصویری از محمدرضا حیاتی، گوینده اسبق صداوسیما و همسرش در کنار سیدجواد هاشمی، بازیگر معروف و ژاله درستکار در فضای مجازی پربازدید شده است.

1 روز پیش

مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی مبلغی معادل یک ماه مستمری در قالب عیدی پرداخت می‌شد، اظهارات سخنگوی شبکه ملی تشکل‌های مردم‌نهاد افراد دارای معلولیت حاکی از آن است که هنوز عیدی مددجویان پرداخت نشده است.

1 روز پیش

ویدئویی از برگزاری برنامه نوروزی شهرداری تهران در برج میلاد در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که مورد توجه کاربران قرار گرفته است.

1 روز پیش

بیشتر...