کارشکنی آمریکا، انگلیس فرانسه در روند جلسه شورای امنیت برای حمله به کنسولگری ایران all tv logo

کارشکنی آمریکا، انگلیس و فرانسه در روند جلسه‌ شورای امنیت برای حمله به کنسولگری ایران
بین‌المللاروپا و آمریکا

آمریکا، انگلیس و فرانسه پیش‌نویس بیانیه‌ای را که توسط روسیه در شورای امنیت سازمان ملل ارائه شده بود و حمله به ساختمان کنسولگری ایران در سوریه را محکوم می‌کرد، مسدود کردند.

براساس گزارش رویترز، بیانیه‌های مطبوعاتی صادر شده توسط شورای ۱۵ نفره باید به اتفاق آرا تصویب شود. دیپلمات‌ها گفتند که آمریکا با حمایت فرانسه و انگلیس ادعا کرده است که بسیاری از حقایق درباره آنچه روز دوشنبه در دمشق رخ داد هنوز نامشخص است و در جلسه روز سه‌شنبه میان اعضای شورا اتفاق نظر وجود نداشت.

دیمیتری پولیانسکی، معاون نماینده روسیه در سازمان ملل، در پستی در این باره گفت: این نمونه بارز استاندارد‌های دوگانه استفاده شده توسط تروئیکا غربی و رویکرد آنها در قبال قانون و نظم در زمینه بین‌المللی است.

شورای امنیت پیش از این بیانیه‌هایی در محکومیت حملات به مقر‌های دیپلماتیک صادر کرده بود. روز چهارشنبه اتحادیه اروپا این حمله را محکوم کرد و گفت که مصونیت ساختمان‌ها و شخصیت‌های دیپلماتیک و کنسولی باید رعایت شود و خواستار خویشتن داری شد.

ایران اعلام کرده است این حمله ناقض کنوانسیون ۱۹۷۳ برای پیشگیری و مجازات جنایات علیه افراد تحت حمایت بین‌المللی، از جمله پرسنل دیپلماتیک است که شهدای این حمله مشمول این قوانین هستند.

باشگاه خبرنگاران جوانبین‌المللاروپا و آمریکا#‌اخبار_بین_الملل منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان جنوبی گفت: راههای ارتباطی بیش از 70 روستای استان سیلابی شد.

یک ربع پیش

وزارت امور خارجه روسیه در پی پاسخ مشروع ایران به اقدام متجاوزانه رژیم صهیونیستی علیه ساختمان کنسولگری ایران در دمشق، نسبت به تشدید تنش‌ها در منطقه ابراز نگرانی کرده و از طرفین خواست خویشتن‌داری کنند.

یک ربع پیش

مدیر جهادکشاورزی شهرستان فامنین از توزیع ۵۳۰۰ تن انواع کود شیمیایی پایه و سرک در فامنین خبر داد و گفت: از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون۵۳۰۰ تن انواع کود شیمیایی پایه و سرک در فامنین تأمین و توزیع شده است.

یک ربع پیش

مسئول بسیج ادارات و کارمندان خراسان جنوبی گفت: مأموریت بسیج ادارات و کارمندان کمک به تحقق دولت اسلامی است. این دولت بتواند نهادسازی‌ها و بسترسازی‌های لازم برای ایجاد جامعه اسلامی را فراهم کند.

یک ربع پیش

بر اساس گزارش‌ها اندازه بازار آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در دنیا تا سال ۲۰۳۰ میلادی به ۱.۵ تریلیون دلار خواهد رسید.

یک ربع پیش

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت که با عملیات «وعده صادق» کارکرد گنبد آهنین و سپر موشکی رژیم صهیونیستی به چالش کشیده شد.

یک ربع پیش

یکی از رهبران ائتلاف فتح عراق امروز با اشاره به عملیات «وعده صادق» ایران علیه رژیم صهیونیستی، تاکید کرد که این رژیم از سال ۱۹۷۳ شاهد چنین حملاتی نبوده است.

یک ربع پیش

عبدالباری عطوان، نویسنده و روزنامه‌نگار مشهور عرب در توئیتی در واکنش به حمله تنبیهی سپاه پاسداران به اراضی اشغالی نوشت: حمله‌ تاریخی و بی‌سابقه‌ ایران در عمق سرزمین‌های اشغالی نشان می‌دهد که رهبری ایران به آنچه می‌گوید عمل می‌کند و پاسخ هر تعرضی را می‌دهد. 

یک ربع پیش

مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل گفت: روسای فدارسیون‌های ورزشی با مشاهده اراده مسئولان و متولیان ورزش استان برای برگزاری هرچه باشکوهتر جام صفوی برای شرکت در این جام ابراز علاقه کرده‌اند به طوری که هم اکنون هشت فدراسیون مختلف ورزشی برای حضور اعلام آمادگی کرده‌اند.

یک ربع پیش

بیشتر...