خبرگزاری تسنیم |
1 ماه پیش

استاندار سمنان: فرآوری پسته دامغان مورد توجه قرار گیرد اخبار سمنان اخبار استانها تسنیم Tasnim


استاندار سمنان: فرآوری پسته دامغان مورد توجه قرار گیرد

استاندار سمنان  با بیان اینکه پسته دامغان را همه می‌شناسند گفت: فرآوری پسته دامغان مورد توجه قرار گیرد.

- اخبار استانها -

به گزارشخبرگزاری تسنیمازسمنان، سید محمدرضا هاشمی در دیدار با اعضای ستاد جشنواره پسته دامغان که در سالن جلسات غدیر استانداری سمنان برگزار شد، با تأکید بر معرفی پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های موجود در حوزه پسته دامغان گفت: باید نگاهی فرا استانی در این زمینه در دستور کار باشد.

وی بر لزوم نگاهی فرا استانی در حوزه معرفی پتانسیل‌های موجود در حوزه پسته دامغان تأکید کرد و گفت: این موضوع در حوزه کشاورزی استان سمنان بسیار حائز اهمیت است.

استاندار سمنان با تأکید بر برپایی برنامه‌هایی همچون جشنواره پسته در راستای معرفی پتانسیل دامغان در حوزه تولید پسته گفت: پسته این شهرستان یک برند شناخته شده است و در حوزه کشاورزی استان سمنان بسیار حائز اهمیت و ارزش است.

استاندار سمنان با تأکید بر افزایش بهره‌وری در حوزه کشت پسته به دور از توسعه سطح زیر کشت این محصول گفت: فراوری پسته یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌های مؤثر است و موجب افزایش ارزش‌افزوده برای کشاورزان می‌شود.

هاشمی با اشاره به حمایت از پسته دامغان گفت: آمادگی برای پرداخت تسهیلات ویژه سرمایه‌گذاری در این حوزه از محل مصوبات اقتصادی سفر ریاست جمهوری به استان و تبصره 18 وجود دارد.

وی اظهار داشت: از طریق پسته و سایر متعلقات مربوط به آن صنایع تبدیلی متعددی می‌تواند در شهرستان دامغان ایجاد شود و لازم است این مهم مورد توجه ویژه‌ای قرار گیرد.

اجرای برنامه‌های تحولی کشاورزی در استان یزد/ 30 میلیون نهال پسته تولید شد
معاون وزیر جهاد کشاورزی در قزوین: 8 پژوهشکده توسعه کشت پسته در کشور ایجاد شد
نماینده مردم کرمان در مجلس: سرمازدگی 9 هزار میلیارد تومان خسارت به باغات پسته وارد کرد

وجود 13 مرکز فرآوری پسته در دامغان

رضا زارع‌زاده، دبیر جشنواره پسته دامغان نیز با اشاره به وجود 130 مرکز فرآوری پسته در دامغان از رشد 400 درصدی مراکز عرضه پسته در سال‌های گذشته خبر داد و گفت: سردخانه نگهداری پسته با قابلیت نگهداری کیفیت مطلوب به مدت سه سال در دامغان احداث شد.

وی همچنین از رشد 300 درصدی گردشگری در دامغان با برگزاری جشنواره پسته در این شهرستان خبر داد و گفت: ظرفیتی بیش از این نیز در این راستا وجود دارد.

دبیر جشنواره پسته دامغان با اشاره به ثبت ملی و جهانی پسته دامغان گفت: جشنواره پسته دامغان نیز به نام این شهرستان ثبت خواهد شد.

زارع‌زاده از در دستور کار قرار گرفتن اقدامات علمی در راستای فرآوری پسته خبر داد و گفت: با حمایت بخش خصوصی شاهد ارزش‌افزوده پسته دامغان خواهیم بود.

دبیر جشنواره پسته دامغان خاطرنشان کرد: جشنواره‌ پسته دامغان در مهرماه امسال به مدت سه روز برگزار می‌شود.

انتهای پیام/363/ح#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

وزیر امور خارجه گفت: ما تداوم تجاوزات و اقدامات تروریستی گروهک‌ها که در اقلیم پناه گرفته‌اند و امنیت ملی ایران را هدف قرار داده‌اند، تحمل نخواهیم کرد.

6 ساعت پیش

زاهدان- وزیر کشور گفت: دشمنان به دنبال از بین بردن آرامش مردم ایران هستند که این امر همواره در طول تاریخ ثابت شده و البته همیشه هم ناموفق بوده‌اند.

6 ساعت پیش

قرچک- فرمانده مرزبانی فراجا عصر پنجشنبه ضمن حضور در قرچک با خانواده شهید«احمد توکلی»در این شهرستان دیدار کرد.

6 ساعت پیش

زاهدان- استواریکم امیر حسین خالص خمر که مردادماه در مرز نگور سیستان و بلوچستان حین پایش مرز بر اثر واژگونی خودرو مجروح شده بود به خیل شهدا پیوست.

6 ساعت پیش

رییس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سمنان از کشف ۷۰۰ تن اضافه تناژ در شش ماه اول سال جاری خبر داد و گفت: با تشدید نظارت بر عملکرد ناوگان باری در محورهای حوزه استحفاظی استان، کشف اضافه تناژ نسبت به سال گذشته افزایش ۸ درصدی داشته است.

6 ساعت پیش

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین با بیان اینکه به هم پیمانی با ایران و سایر جبهه های محور مقاومت ادامه می دهیم و به آن افتخار می کنیم، تأکید کرد: مبارزه تا سرنگونی طرح صهیونیستی ادامه دارد.

6 ساعت پیش

تیم ملی ایران بهترین جایگاه خود را در رنکینگ فیفا قبل از جام جهانی تجربه می‌کند.

7 ساعت پیش

دلار صعودی است و این موضوع می تواند دوباره قیمت ها در بازار خودرو را افزایشی کند. از سوی دیگر، سیاستگذار تلاش دارد با انتشار اخباری از وارادات خودرو، افزایش تولید خودروسازان و حتی پایان فروش خودرو در سامانه یکپارچه این ایده را القا کند که شرایط بازار خودرو رو به بهبود است. برآیند چنین شرایطی را می توان در ثبات قیمتی و ادامه رکود بازار خودرو مشاهده کرد. البته باید توجه داشت که تعطیلی های نیمه اول مهر ماه و همچنین شرایط مبهم سیاسی و اقتصادی، از دیگر موضوعاتی است که بر رکود بازار تاثیر گذاشته است.

7 ساعت پیش

تهران- هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب باکو از روز گذشته سیزدهم مهرماه ۱۴۰۱ با حضور ایران آغاز به کار کرد.

6 ساعت پیش

بیشتر...