خبرگزاری ایسنا |
4 روز پیش

امیر قطر: جایز نیست مردم فلسطین اسیر خودسری های اشغالگری های اسرائیل بمانند ایسنا

امیر قطر: جایز نیست مردم فلسطین اسیر خودسری‌های اشغالگری‌های اسرائیل بمانند

امیر قطر امروز (سه شنبه) سخنرانی خود را در مجمع عمومی سازمان ملل ایراد کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از الجزیره، تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر گفت: جایز نیست مردم فلسطین اسیر خودسری‌های اشغالگران اسرائیل بمانند.

وی تصریح کرد: اشغال در قرن بیست و یکم به شکل رژیم آپارتاید در آمده است.

امیر قطر گفت: پذیرفتن "ظلمی که بر مردم سوریه وارد می‌شود"، جایز نیست.

تمیم بن حمد آل ثانی عنوان داشت: مایه تاسف است که امسال شاهد وقوع خشونت در سودان هستیم. جنایات مرتکب شده علیه غیرنظامیان در خارطوم و دارفور را محکوم می‌کنیم و خواهان پاسخگویی عاملان آن هستیم.

امیر قطر عنوان داشت: نباید فراموش کنیم که افرادی در جهان هستند که درگیر فجایع هستند و وظیفه ماست که برای رفع ظلم علیه آنها تلاش کنیم.

وی درخصوص لبنان عنوان داشت: خطر بر نهادهای دولتی در لبنان چیره شده است و ما بر ضرورت یافتن راه حلی برای خلاء ریاست جمهوری تاکید می کنیم.

امیر قطر گفت: حمایت همیشگی خود را از تلاش‌های نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در لیبی اعلام کرده و تلاش‌های وی برای حل بحران را تأیید می‌کنیم.

وی افزود: ما به هماهنگی تلاش‌های بین المللی برای اطمینان از پایبندی به توافقنامه دوحه برای جلوگیری از سقوط افغانستان به سمت بحرانی که حل آن دشوار است، ادامه می‌دهیم.

امیر قطر عنوان داشت: ما مجدداً از همه طرف‌ها می‌خواهیم تا از منشور سازمان ملل برای احترام به حاکمیت و تمامیت ارضی کشورها پیروی کنند.

وی گفت: حل و فصل مسالمت آمیز مناقشات طولانی و دشوار است، اما هزینه کمتری نسبت به جنگ دارد.

امیر قطر گفت: همبستگی خود را با مردم مراکش و لیبی به دلیل قربانیان زلزله و سیل اعلام می‌کنیم.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

سرپرست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان اردستان ضمن اشاره به پیشرفت فیزیکی 90درصدی انبوه‌سازی روستای ظفرقند گفت: پیمانکار ساخت واحدهای مسکونی روستایی اردستان تغییر می‌کند.

9 دقیقه پیش

وزیر امور خارجه کشورمان سیاست منطقه‌ای ایران را مبتنی بر تعامل و همکاری سازنده دانست.

9 دقیقه پیش

شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی درباره شایعه‌ منتشر شده درباره آلودگی آب دریاچه آزادی و آبیاری چمن آزادی بیانیه‌ای صادر کرد.

8 دقیقه پیش

هافبک هلندی تیم فوتبال بارسلونا به دلیل مصدومیت اخیرش تا دو ماه دیگر نمی‌تواند بازی کند.

9 دقیقه پیش

بازی‌های آسیایی 2022 هانگژو به صورت رسمی از امروز (یکشنبه) آغاز شد و ورزشکاران کشورمان به مصاف رقبای خود رفته‌اند. در این خبر با نتایج لحظه‌ به لحظه کاروان ایران همراه باشید.

9 دقیقه پیش

معاون مبارزه با مواد مخدر وزارت کشور دولت طالبان اعلام کرد نزدیک به 4هزار نفر به اتهام قاچاق مواد مخدر در شش ماه نخست سال جاری بازداشت شده‌اند.

9 دقیقه پیش

سخنگوی وزارت گفت: ‌امروز موشک‌هایی در اختیار داریم که اسم آنها را موشک‌های اسرائیل‌زن گذاشته‌ایم و نقطه هدف آنان در وهله اول سرزمین‌های اشغالی است.

9 دقیقه پیش

ملی‌پوش شطرنج ایران گفت: سطح بازی‌های آسیایی بسیار بالاست و خیلی‌ها از من قوی‌تر هستند اما تمام تلاشم را می‌کنم تا بهترین نتیجه را به دست آورم.

9 دقیقه پیش

ملی‌پوش شطرنج ایران گفت: کسب مدال برای من و پرهام مقصودلو در بازی‌های آسیایی هانگژو دور از دسترس نیست.

9 دقیقه پیش

بیشتر...