ورزش سه‌ |
۱ هفته پیش

سجادی: خجالت زده فدراسیون با برنامه تنیس هستیم ورزش سه

کد خبر : 1824310 |24 اردیبهشت 1401 ساعت 21:27 |1,154 بازدید |0دیدگاه

سجادی: خجالت‌زده فدراسیون با برنامه تنیس هستیم

وزیر ورزش و جوانان گفت: با عملکردمان و در اختیار گذاشتن امکانات مورد نیاز در کنار فدراسیون تنیس خواهیم بود.

به گزارش ورزش سه به نقل از تسنیم ، حمید سجادی در حاشیه رقابت‌های تنیس تور جهانی زیر 18 سال گفت: ابتدا به عزیزی رئیس فدراسیون و همکارانش خسته نباشید می‌گویم که میزبانی‌های شایسته‌ای در این رده از مسابقات گرفتند. این اتفاق برای اولین بار و برای آن تلاش زیادی به خرج دادند. ان‌شاءالله ما در وزارت ورزش و جوانان با عملکردمان و در اختیار گذاشتن امکانات مورد نیاز، حمایت‌های مادی و معنوی و اینکه در کنارشان باشیم، پاسدار زحمات این عزیزان خواهیم بود.

وی اضافه کرد: چهره‌های جوان و ارزشمندی در این مسابقات حضور داشتند، به ویژه مشکات الزهرا صفی که که حتی خاطرمان هست پس از حضور او در گرند اسلم استرالیا، اولین جلسه‌ای که در هیئت دولت بودم، بخشی از گزارشم را به تنیس اختصاص دادم به ویژه این بازیکن آینده ساز و چهره درخشان تنیس کشورمان. گزارشی که من در هیئت دولت تقدیم کردم، مورد توجه اعضا قرار گرفت.

سجادی اظهار داشت: تنیس روزهای خوبی را پشت سر می‌گذارد و آینده خوبی در پیش دارد. برنامه خوبی در فدراسیون مدون شده است. احساس‌مان این است که یکی از فدراسیون‌های برنامه محور، فدراسیون تنیس است، اما کمی از نظر امکانات کمی خجالت‌زده این فدراسیون بوده‌ایم و شرایط برای‌مان کمی محدودیت‌هایی ایجاد کرده بود. امیدوارم با قرار دادن حداقل امکانات مورد نیاز فدراسیون، بتوانیم در اجرای برنامه‌های فدراسیون بهتر از گذشته کمک کنیم. سال سختی را پیش‌رو داریم و امیدوارم هستم که تنیس ما در رده بزرگسالان نیز بر مدار موفقیت باشد. در خصوص جوانان نیز فکر می‌کنم امروز می‌توانیم بارقه‌های امید را شاهد باشیم و امیدوارم فدراسیون موفق باشد.

وزیر ورزش و جوانان درباره یکی از مشکلات رشته تنیس که نداشتن زمین است و چندی قبل نیز مشکلاتی درخصوص زمین‌های مجموعه ورزشی انقلاب به وجود آمد، گفت: یکسری اماکن ورزشی در اختیار شرکت توسعه است. صددرصد شرکت توسعه در اختیار وزارت ورزش نیست. در واقع این شرکت دولتی است، یک مجمع دارد و سایر وزارتخانه‌ها هم هستند. ما نمی‌توانیم اماکن ورزشی آن را به دست خودمان اداره کنیم و به بهره‌برداری برسانیم. طبیعتاً دستگاه‌های نظارتی هم همین ایراد را می‌گیرند. از زمین‌های تنیس مجموعه ورزشی انقلاب هر کدام که تحویل شرکت توسعه می‌شود، با برنامه‌ریزی قبلی به سمت مزایده می‌رود. زمین‌های تنیس این اتفاق برایش افتاد، منتهی ما محدودیتی در استفاده از اماکن ورزشی نداریم. بهتر این است که فدراسیون تنیس مثل برخی از فدراسیون‌ها، مکان ورزشی در اختیار خودش به صورت شبانه‌روز داشته باشد. من به دنبال این اتفاق هستیم، اما واقعیت این بود که قیمت کارشناسی که برای زمین‌های تنیس مجموعه انقلاب زده بودند، اطلاع رسانی شد و افرادی نیز در مزایده شرکت کردند. ما زمین‌ها گران نکردیم. در واقع یک قیمت کارشناسی وجود داشت، مزایده به صورت قانونی برگزار شد و عددی که در این مزایده شرکت کردند، کل زمین‌ها با سه، چهار بهره‌بردار 68 میلیارد تومان برای سه سال به اجاره رفته است. در استادیوم شیرودی، مجموعه استقلال، مجموعه آزادی و مجموعه انقلاب و هر جای دیگری که وزارت ورزش زمین تنیس داشته باشد، فدراسیون اگر اراده کند، ما زمین در اختیارشان قرار می‌دهیم.

وی در پاسخ به این سوال که این آیا این اتفاق به صورت رایگان رخ خواهد داد یا خیر؟ گفت: شرایط این مسئله را تعیین می‌کنیم. فرقی بین وزارت ورزش و تنیس نیست. فدراسیون هم اگر بخواهد اجاره بها بدهد، وظیفه داریم که در خدمتشان باشیم و تقدیمشان کنیم. به قول قدیمی‌ها این جیب و آن جیب ندارد. در واقع مسئله مهم، کانال پرداخت آن است و فقط باید شکل قانونی کار رعایت شود. ساعت‌هایی از زمین‌ها از گذشته تاکنون در اختیار فدراسیون است، ولی عزیزی عنوان کرد که این مدت زمان کم است. 

سجادی اظهار داشت: به عنوان یک چهره ورزشی می‌دانم که چهار ساعت در یک روز زمان کافی نیست. ما با فدراسیون سر میز مذاکره بودیم و باز هم هستیم. شرکت توسعه وظیفه خود می داند که در اختیار ورزش باشد، به ویژه رشته تنیس. مشکلی از نظر در اختیار گذاشتن زمین نداریم، ولی ایده‌آل این است خودم هم اذعان می‌کنم که کُورت‌هایی را از زمین‌های تنیس شناسایی و پیش‌بینی کنیم که بتوانیم 24 ساعته در اختیارشان بگذاریم تا هر ساعتی از شبانه‌روز که نیاز دارند، بهره‌برداری کنند. این بهترین نظر فنی است و به سمت اجرای آن می‌رویم.

 

 

 

حمید سجادی
تنیس


#‌اخبار_ورزشی منبع: ورزش سه‌

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

قهرمان ووشوی زنان ایران به صف طولانی منتقدین فردی که با یک مبارزه خیالی بدل به چهره جنجالی اینستاگرام شده بود ، پیوست.

11 ساعت پیش

خانواده بازیکنان لیورپول برای بازی با ولورهمپتون در ورزشگاه آنفیلد حاضر شده بودند تا در جشن احتمالی قهرمانی حاضر شوند.

11 ساعت پیش

مدیر تیم ملی فوتبال می‌گوید هنوز هیچ چیز درباره بازی با کانادا مشخص نشده است!

11 ساعت پیش

کریم باقری پس از یک سال حضور مشترک در تیم ملی و پرسپولیس اولویت خود را مشخص کرده و اگر اتفاق خاصی رخ ندهد کنار یحیی خواهد ماند.

11 ساعت پیش

ورزش سه نوشت: به نظر می‌رسد آنخل دی ماریا علاقه زیادی به حضور در بارسلونا دارد.

11 ساعت پیش

باشگاه پرسپولیس و استقلال می‌توانند به منبع ۷۱۰ میلیاردی خود دسترسی پیدا کنند.

11 ساعت پیش

با کسب این دوگانه، هواداران پورتو برای فصل آینده از تیمشان توقع درخشش در لیگ قهرمانان اروپا را دارند.

11 ساعت پیش

ادین ترزیچ با قراردادی تا 2025 جانشین مارکو روزه در دورتموند شد.

11 ساعت پیش

ستاره اروگوئه ای رئال اعتقاد دارد، صحبت های محمد صلاح در مورد اینکه دوست دارد با رئال در فینال روبرو شود، نوعی بی احترامی بوده است.

11 ساعت پیش

بیشتر...