فوتبالی |
1 ماه پیش

دایی: پیشنهادی برای حضور در تیم ملی نداشتم خودم نخواستم وزیر ورزش شوم فوتبالی

دایی: پیشنهادی برای حضور در تیم ملی نداشتم/ خودم نخواستم وزیر ورزش شوم

دایی: پیشنهادی برای حضور در تیم ملی نداشتم/ خودم نخواستم وزیر ورزش شوم

پایگاه خبری فوتبالی- کاپیتان اسبق تیم ملی فوتبال ایران گفت: فدراسیون فوتبال جایگاه من نیست، اگر می‌خواستم رئیس فدراسیون شوم، خیلی وقت پیش وزیر ورزش می‌شدم.

به گزارشفوتبالی،علی داییدرمورد ریشه برخی مشکلات اجتماعی در کشورمان اظهار داشت: ریشه تمام این ناامنی‌ها به مسائل اقتصادی مردم بازمی‌گردد. اگر این مسائل اقتصادی حل شود، آن مسائل هم برچیده خواهد شد. در گذشته به ندرت شاهد چنین اتفاقاتی بودیم اما هرچه وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم بدتر شده، وضعیت بدتر شد. یکی از معضلات بزرگی که جامعه ما را درگیر کرده، مواد مخدر است. متاسفانه خود این مواد مخدر و افرادی که چنین موادی را مصرف می‌کنند، مشکل بزرگی در جامعه ما ایجاد کرده‌اند.  اگر دقت کنید فردی که از مواد مخدر استفاده می‌کند، هزینه‌اش بیست برابر آدم معمولی است. همین موضوع سبب می‌شود چنین اتفاقاتی در جامعه بیفتد.

وی درباره انتقادات از قراردادهای میلیاردی بازیکنان عنوان کرد: اسم این قراردادها اکنون میلیاردی شده است. 4-3 سال قبل دلار 4 هزار و خرده ای تومان بود اما اکنون بالاتر از 30 هزار تومان است. قرارداد میلیاردی معنا ندارد. میلیارد را باید با میلیون سال‌های قبل مقایسه کنیم. افرادی که سبب خوشحالی مردم می‌شوند و با تمام وجودشان کار و تمرین می‌کنند، از خیلی چیزها می‌گذرند که شاید خیلی‌ها از آن نگذرند. مدت قرارداد بستن شان کوتاه است.

اسطوره فوتبال ایران عنوان کرد: این قراردادها مدت زمان کوتاهی دارد و باید بازیکنان آینده خود را تضمین کنند. به نظر من این قراردادهای میلیاردی حق‌شان است. نسبت به تمام دنیا در فوتبال و ورزش خود خیلی کمتر به بازیکنان و ورزشکاران مان می‌رسیم.  همیشه همه جا گفتم اگر در آلمان می‌ماندم با توجه به مالیاتی که می‌دادم الان حدود ماهی 10 هزار یورو پول بازنشستگی می‌گرفتم. اگر در کشور ما چنین چیزهایی برای ورزشکاران است به من بگویید.

دایی ادامه داد: ورزشکارانی که پول میلیاردی می گیرند خیلی زیاد نیستند و باید آینده خود را تضمین کنند. یک ورزشکار یا فوتبالیست در همه جای دنیا در بهترین مکان زندگی می‌کند یا بهترین امکانات را دارد. حساب کنید اگر بخواهید یک خانه 100 متری در منطقه یک تهران بگیرید، باید 35 میلیارد بدهید. یک ورزشکار چند سال باید بدود تا بتواند خانه 100 متری بگیرد. فوقش 10 سال بتواند چنین قراردادهایی ببندد.

وی درمورد خداحافظیسید جلال حسینیپس از 20 سال حضور در فوتبال توضیح داد: به ندرت اتفاق می‌افتد یک بازیکنی مانند سید جلال بیاید و 20 سال بازی کند. او جزو نوادر فوتبال ما بود. از زمانی که در فوتبال ایران رشد کرد، جزو بهترین‌ها از لحاظ اخلاقی و عملکرد فوتبالی بود.

سرمربی و کاپیتان اسبقتیم ملی فوتبال ایراندرمورد اینکه برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی قصد دارند برای تیم ملی در جام جهانی سرمربی ایرانی انتخاب کنند و آیا این موضوع مصداق دخالت در ورزش نیست، توضیح داد: درباره این مسئله نظر خاصی نمی‌توانم بدهم اما اکنون فدراسیون فوتبال ما درست اداره می‌شود؟آیا کسی هست که به مشکلات تیم ملی رسیدگی کند؟ موقعی که تیم ملی فوتبال قطر در این گرما برای اردو به اسپانیا می‌رود اما تیم ملی ایران در قطر اردو می‌زند، خود به خود جواب سوال‌تان را می‌گیرید. 

دایی افزود: ما فقط در شعار می‌گوییم سیاست در ورزش دخالتی ندارد. در غیر این صورت اگر نگاه کنید در همه دوره ها چنین چیزی بوده است اما نشینده ام که بگویند نمایندگان مجلس می‌‌خواهند مربی تیم ملی را انتخاب کنند. باید یک چیزی را باور کنیم که برهه حساسی داریم. همانگونه که فکر می‌کنیم تیم ملی سبب خوشحالی و نشاط در جامعه می‌شود اگر در جام جهانی نتیجه نگیرد، چه اتفاقی می‌افتد. من نظر خاصی ندارم زیرا نه تصمیم گیرنده و نه کاره ای هستم.

وی درمورد اینکه آیا تیم ملی با وضعیت فعلی می‌تواند در جام جهانی نتیجه بگیرد، گفت:  وضعیت تنها مدیریتی نیست.  ببینید تیم ملی چه امکاناتی دارد؟ مسبب تمام این مسائل مدیریت است و او باید این امکانات را فراهم کند. متاسفانه به شعار دادن عادت کرده‌ایم. فقط حرف می‌زنیم اما فردا عمل نمی‌کنیم. مثلا مربی تیم ملی ما می‌گوید انگلیس را می‌بریم و این باعث می‌شود مردم فکر کنند می‌توانیم انگلیس یا فلان تیم را ببریم. این چیزها نیست. ببینید ما از چه گروهی به جام جهانی آمدیم و با چه تیم‌هایی بازی کردیم. نمی‌توانیم خودمان را گول بزنیم. 

سرمربی اسبق تیم ملی ایران افزود: جام ملت‌های عرب، نشان داد مقدماتی جام جهانی در گروه چه تیم‌هایی بودیم. برزیل پنج بر یک کره جنوبی را می‌برد اما ما به همین کره دو بر صفر باختیم اما ژاپن که در آن گروه بود، یک بر صفر به برزیل می‌بازد. تیم سوم آن گروه یعنی استرالیا به جام جهانی می‌آید. باید  خیلی چیزها را نگاه کنید. من این ها را می‌گویم تا مردم امیدوار نشوند و دچار توهم نشویم.

دایی افزود: نمی‌توانید انگلیس را با تیم ملی ما مقایسه کنید. حتی ولز و آمریکا را هم نمی‌توانید مقایسه کنید. کار خیلی سخت است. به نظر من نتیجه گرفتن در جام جهانی با این گروه خیلی سخت است.

وی درباره اینکه گفته می‌شود به او پیشنهاد حضور در تیم ملی ایران برای جانشینی دراگان اسکوچیچ داده شده است،  گفت: نه، چنین پیشنهادی نبوده است.

آقای گل سابق جهان درمورد اینکه خیلی‌ها اعتقاد دارند می‌تواند با حضور در انتخابات فدراسیون، فرشته نجات فدراسیون  شود، پاسخ داد: اگر بتوانم، فرشته نجات خانواده ام می‌شوم. فدراسیون فوتبال جایگاه من نیست. اگر می‌خواستم رئیس فدراسیون شوم، خیلی وقت پیش وزیر ورزش ایران می‌شدم. چند بار به من پیشنهاد دادند اما قبول نکردم و قبول نمی‌کنم. جایگاه اجتماعی و بین مردم بودن خود را با هزار تا از این پست و مقام‌ها عوض نمی‌کنم.

9719#‌فوتبال #‌اخبار_ورزشی منبع: فوتبالی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

گفت‌وگوی ویدیویی از آرش رضاوند هافبک میانی آبی‌پوشان پایتخت بعد از تمدید قراردادش با دوربین باشگاه استقلال

5 ساعت پیش

پایگاه خبری فوتبالی- آیا مهاجم ایرانی پورتو، می‌تواند به هدف ویژه‌اش در لیگ پرتغال برسد؟به گزارش فوتبالی، مهدی طارمی فصل جدید لیگ پرتغال را با دبل شروع کرد و فعلا او و رافا سیلوا بازیکن بنفیکا، تنها بازیکنانی هستند که در هفته اول موفق به دبل شده‌اند.,مهدی طارمی,لژیونر,پورتو,پیشنهاد سردبیر

9 ساعت پیش

پایگاه خبری فوتبالی - سرخیو بوسکتس باید زودتر درمورد آینده خود در بارسلونا تصمیم بگیرد.به گزارش فوتبالی، بوسکتس ماه مارس گذشته فاش کرد که درمورد اقدامات آینده خود مطمئن نیست. برنامه او این بود که قبل از گرفتن هر تصمیمی در جام جهانی برای تیم ملی اسپان,لالیگا,بارسلونا,سرخیو بوسکتس,پیشنهاد سردبیر

8 ساعت پیش

پایگاه خبری فوتبالی- مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان معتقد است حضور نکونام از جاذبه های این تیم برای آمد بازیکنان مطرح به تیم فولاد بوده است.به گزارش فوتبالی و به نقل از کانال رسمی باشگاه فولاد خوزستان، حمیدرضا گرشاسبی در نشست خبری با اصحاب رسانه که ام,جواد نکونام,حمیدرضا گرشاسبی,فولاد خوزستان,آرش رضاوند,وریا غفوری

6 ساعت پیش

پایگاه خبری فوتبالی- وحید امیری چه زمانی به ترکیب پرسپولیس برمی‌گردد؟به گزارش فوتبالی، آچار فرانسه پرسپولیس و تیم ملی، این‌روزها و بعد از انجام عمل جراحی، زیر نظر پزشک تیم ملی تمریناتش را انجام می‌دهد تا آماده بازگشت به میادین شود.گفته می‌شود او از ا,پرسپولیس,وحید امیری,یحیی گل‌محمدی,پیشنهاد سردبیر

5 ساعت پیش

مروری بر اخبار کوتاه ورزش ایران و جهان در تاریخ 19 مرداد 1401          

5 ساعت پیش

گزارشی از حواشی مراسم قرعه کشی مسابقات لی دسته اول فوتبال کشور در بخش خبری 19 شبکه سوم سیما

5 ساعت پیش

پایگاه خبری فوتبالی- سرمربی پرتغالی تیم استقلال 3 بازیکن خط حمله اش برای نبرد هفته اول با مورایس را مشخص کرد.به گزارش فوتبالی، بازی های تدارکاتی استقلال در کشور ترکیه و همچنین مقابل داماش تهران و هوادار باعث شد تا ساپینتو شناخت خوبی نسبت به ترکیب تیم,استقلال,سجاد شهباز‌زاده,پیمان بابایی,کوین یامگا,سپاهان

6 ساعت پیش

گل های علیرضا جهانبخش در مسابقه دوستانه فاینورد مقابل دوردرخت که با دبل علیرضا جهانبخش همراه بود

5 ساعت پیش

بیشتر...