مصر: تل آویو از تلاش برای آتش بس طفره می رود all tv logo

مصر: تل‌آویو از تلاش برای آتش‌بس طفره می‌رود
بین‌المللبین‌الملل

عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهور مصر می‌گوید رژیم صهیونیستی همچنان از قبول مسئولیت و تلاش برای دستیابی به آتش‌بس با جنبش حماس برای برقراری آتش‌بس و آزاد کردن اسرای خود فرار می‌کند.

به گزارش الجزیره، السیسی که کشورش یکی از میانجیگران آتش‌بس غزه است در نشست سران کشور‌های عربی در «منامه» گفت: «اسرائیل عملیات نظامی خود را در رفح دنبال می‌کند و از گذرگاه این شهر برای تشدید محاصره استفاده می‌کند».

او اضافه کرد: «کسانی که فکر می‌کنند راه‌حل‌های امنیتی و نظامی می‌تواند منافع یا امنیت‌شان را تامین کند، دچار توهم‌اند».

هفته گذشته شبکه تلویزیونی القاهره نیوز، وابسته به دولت مصر گزارش داد که هیئت‌های حماس، قطر، آمریکا و رژیم صهیونیستی پس از به بن‌بست رسیدن مذاکرات آتش‌بس مصر را ترک کردند. این شبکه به نقل از یک مقام ناشناس اعلام کرد که هیئت‌های شرکت کننده برای رایزنی رفتند و در همین حال برخی از موارد که سبب اختلاف بود، حل نشده باقی ماند.از جمله اختلافات عمده بین طرف‌ها تعداد و فهرست اسرای صهیونیست و همچنین عقب‌نشینی نیرو‌های اشغالگر از نوار غزه است. حماس خواستار عقب نشینی کامل اشغالگران از نوار غزه شده است و می‌گوید افرادی که از خانه‌های خود در شمال غزه آواره شده‌اند، باید بتوانند به این مناطق بازگردند.

مذاکرات زمانی به هم خورد که ارتش رژیم صهیونیستی برخی نیروهای خود را در شهر رفح که بیش از یک میلیون نفر جمعیت دارد مستقر کرد و کنترل گذرگاه حیاتی این شهر را به دست گرفت. شهر رفح از نظر جمعیت بسیار متراکم است و مقامات بین‌المللی بارها در خصوص بروز «فاجعه» در صورت حمله گسترده به آن هشدار داده‌اند.

مترجم: زهرا نجفی

باشگاه خبرنگاران جوانبین‌المللبین‌الملل#‌اخبار_بین_الملل منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

ملی‌پوش سابق والیبال ایران گفت: عدم شناخت پائز نسبت به بازیکنان ضربه سنگینی به والیبال ایران وارد کرد. او همیشه از شکست‌ها فرار می‌کرد و آنها را در زمین بازیکنان می انداخت.

یک ربع پیش

در هفته گذشته کاشمر استان خراسان رضوی با زمینلرزه‌هایی به بزرگای ۵، ۳.۸، ۲.۵ و ۲.۷ و رباط کریم استان تهران با زلزله‌ای به بزرگای ۳ لرزیدند، ضمن آنکه در استان کرمان ۴ زمینلرزه بین ۳.۱ تا ۳.۹ رخ داد.

1 ساعت پیش

محمد فاضلی نوشت: اصولگرایان وقتی سوار اسب قدرت می‌شوند، دائم از اسلام‌گرایی و مستند کردن هر عملشان به دیانت دم می‌زنند. ایدئولوژیک می‌شوند و تندرو. انتخابات که می‌شود اسلام‌شان را پنهان می‌کنند، یک آیه هم نمی‌خوانند.

1 ساعت پیش

معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست به دولت چهاردهم پیشنهاد داد مدیریت یکپارچه منابع زیستی کشور، توجه به محیط زیست به عنوان یک مساله مهم و کلان، فرهنگسازی در این زمینه و جلب مشارکت مردم برای حفاظت از آن را در دستورکار قرار دهد.

نیم ساعت پیش

ام المصائب ایران و ریشه همه دردهای مردم ایران است که گروهی خود را یا جای خدا می پندارند یا جای مردم و با این توهم، خود را مالک سرنوشت مردم ایران می دانند و محق و مختار برای هر گونه تصمیم گیری برای آنها!

11 دقیقه پیش

عضو شورای شهر تهران اعلام کرد که حل مشکل آلودگی هوا و ترافیک تهران، دو خواسته تهرانی‌ها از رئیس جمهور آینده است.

نیم ساعت پیش

حسین انتظامی از کارشناسان میزگردهای فرهنگی صداوسیما به برخی رفتارهای کاندیداها کنایه زد.

نیم ساعت پیش

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری، با انتشار توییتی، سوالی مهم درخصوص برخورد با بانوان مطرح کرد.

1 ساعت پیش

پزشکیان در شبکه اجتماعی ایکس به احتمال انصراف زاکانی کنایه زد.

1 ساعت پیش

بیشتر...