خبرگزاری رضوی |
۲ هفته پیش

اقناع عمومی جهانی برای تحریم اسرائیل حاصل شده رضوی

رئیس پژوهشکده نظام‌های اسلامی تاکید کرد:
اقناع عمومی جهانی برای تحریم اسرائیل حاصل شده
به گزارشخبرگزاری رضوی، حجت‌الاسلام دکتر سید سجاد ایزدهی، مدرس درس خارج فقه حوزه علمیه قم و رئیس پژوهشکده نظام‌های اسلامی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در آستان روز جهانی قدس در گفتگویی در خصوص وضعیت اسرائیل و حامیان غربی اش پس از جنایات رژیم صهیونیستی در برابر جامعه جهانی نکات مهم تحلیلی را ارائه کرده است.

امام خمینی(ره) و هشدار جهانی روز قدس
حجت‌الاسلام ایزدهی با اشاره به دلیل و اهمیت نام‌گذاری روز جهانی قدس توسط رهبر کبیر انقلاب می‌گوید: رسم است که روزی را به عنوان یادبود و برای همبستگی تمام مردم جهان در آن موضوع خاص تعیین کنند، مانند روز جهانی زن، روز جهانی زمین یا روز طبیعت و... غرض از این نام‌گذاری این نیست که تنها در این زمان خاص به آن موضوع توجه شده و در همان روز هم به پایان برسد، بلکه نامیدن یک روز، رویکردی نمادین برای یادآوری جهانی درخصوص یک مسئله مهم است.
امام خمینی(ره) هم ناظر به این قضیه، چهل و اندی سال پیش، هشدار جهانی روز جهانی قدس را صادر کرد و به تمام ابرقدرت‌ها هشدار داد که باید دست خود را از روی مستضعفان عالم بردارند. منطق هم این بود که یک رژیم جعلی و غاصب، سرزمینی را غصب و صاحبان آن سرزمین را از حقوق خود محروم کرده و جنایت‌های بسیاری را مرتکب شده است و باید تمام جهانیان با منطق آن آشنا شوند.
او یادآور می‌شود: قدس و فلسطین در جهان اسلام اهمیت زیادی دارد، زیرا قبله اول مسلمانان و سرزمینی اسلامی است. به همین بهانه همه در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان همصدا شده و فریاد می‌زنند تا هم مسلمانان و هم سایر مردم دنیا این صدا را شنیده و به گونه مطلوب با آن مقابله کنند.
حالا دیگر فلسطین تنها یک مقوله اسلامی نیست بلکه تبدیل به مقوله‌ای انسانی و جهانی شده و روز جهانی قدس روزی برای دفاع از آرمان انسانی، دینی و ملی است.

سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر جنایات رژیم اسرائیل
رئیس پژوهشکده نظام‌های اسلامی ادامه می‌دهد: در بسیاری از کشورهای جهان، حتی غیرمسلمان صدای آزادگی و حمایت از مردم مستضعف و ندای مردم غزه به گوش می‌رسد و همه همصدا حمله رژیم صهیونیستی به غزه و فجایع بسیاری که علیه مردم بی‌گناه انجام داده و ظلم‌های غیرقابل باوری که در آنجا صورت گرفته را محکوم می‌کنند.
این قضیه وقتی بیشتر خود را نمایان می‌کند که بسیاری از راهپیمایی‌ها و تظاهرات‌ها علیه اقدامات رژیم صهیونیستی در کشورهای غربی محقق می‌شود، در فضایی که تمدن غربی خود را به‌عنوان تمدن برتر به همه جهانیان مطرح می‌کرد و امروز مدعیان این تمدن، یعنی آمریکا و غرب، پشتیبانان اصلی این رژیم کودک‌کش و جانی صهیونیستی با ادعاهای جهانی و حقوق بشری و حمایت از انسان و... نمی‌توانند حرفی بزنند.
دکتر ایزدهی بیان می‌کند: جهان نیز فهمید این تمدن، مبتنی بر آزادگی و انسان‌خواهی نیست و فرض آن، حمایت از ظالم و غاصب و رژیم جعلی کودک‌کشی است که تمام معیارهای انسانی، اخلاقی، وجدانی و دینی را زیرپا گذاشته و به مردم بی‌سلاح و بدون سرپناه حمله می‌کند و تعداد بسیار زیادی از کودکان و زنان را کشته و هیچ پاسخی هم نمی‌دهد. حتی به تصمیم شورای امنیت که عملاً حامی این رژیم تلقی می‌شود تمکین نکرده و به کودک‌کشی خود ادامه می‌دهد. حالا نه فقط زنان، مردان و کودکان غزه که حتی مراکز دیپلماتیک، رسمی و مورد اعتماد جهانی را نیز مورد حمله قرار می‌دهد بدون اینکه پاسخگوی نهادی باشد و حتی برعکس، نهادهای جهانی هم از او حمایت می‌کنند. دلیل این سخن هم اینکه چند روز گذشته، وقتی رژیم جعلی اسرائیل به کنسولگری ایران در دمشق حمله کرد، کشورهای غربی حتی این اقدام را محکوم نکردند. با اینکه در این اقدام وحشیانه افرادی در کنسولگری جمهوری اسلامی به شهادت رسیدند که مصونیت دیپلماتیک داشتند.

روز قدس امسال متفاوت‌تر از سال‌های گذشته
مدرس درس خارج فقه حوزه علمیه قم تصریح می‌کند: امروز جهان به‌خوبی ماهیت این رژیم غاصب و کودک‌کش را شناخته است. تمام آزادگان جهان با ماهیت این رژیم که چندین سال سعی در تطهیر خود داشت، آشنا شده‌اند. مهم‌تر از آن، علت اینکه جمهوری اسلامی ایران بیش از چهار دهه پیش اعلام کرد این رژیم جرثومه فساد است و این غده سرطانی باید از روی زمین محو شود را درک کرده‌اند.
اگر کشور دیگری در هر جای دیگر دنیا بود، قدرت‌های جهانی، شورای امنیت و سازمان ملل به‌گونه‌ دیگری با او مواجه شده و او را بایکوت می‌کردند اما در مورد رژیم صهیونیستی این‌طور نیست.
حجت‌الاسلام ایزدهی در پایان تأکید می‌کند: امروز جهان کم کم به نظم جدیدی میل کرده و در پیچ تاریخی قرار گرفته‌ایم.
در این پیچ تاریخی نظام سلطه و هژمونی غرب دیگر وجود ندارد و باید کشورهای جهان خود، متصدی خود باشند نه اینکه کشورهایی که وجاهت ندارند اما از حق وتو برخوردار هستند، برای کشورهای دیگر جهان آقایی ‌کنند.
روز جهانی قدس امسال از این نظر با سال‌های گذشته متفاوت است که در فضای جنگ حدود ۶ماهه غزه قرار داریم. اوج جنایت‌های رژیم صهیونیستی در همین ماه رمضان امسال بر همگان آشکار شد. چندین ماه است که آزادگان جهان بیشتر از همیشه به محکومیت این رژیم می‌پردازند. امسال مسلمانان و غیر مسلمانان در فرایند روز قدس شریک هستند و این ندای اسلامی می‌تواند به ندای جهانی فراگیر تبدیل شود.
روز قدس فرصت مغتنمی برای زوال این رژیم است. رژیمی که امید خود به بقا را از دست داده و کارهایی انجام می‌دهد که جز غریق انجام نمی‌دهد و هر چه بیشتر خود را به ورطه غرق شدن نزدیک می‌کند.
حالا که اقناع عمومی جهانی حاصل شده، همه باید از هر طریق ممکن مانند بایکوت کردن اقتصاد اسرائیل یا همانند یمنی‌ها بستن راه دریایی و اقتصاد اسرائیل و... به زوال حکومت صهیونیستی کمک کنیم.

منبع: روزنامه قدس


#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

سرمربی قهرمان دوره گذشته جام ملت‌های فوتسال آسیا به احتمال رویارویی زودهنگام با تیم ملی کشورمان واکنش نشان داد.

1 ساعت پیش

یک رسانه عبری زبان دلیل اصلی گفتگوی منابع مسئول اسرائیلی با رسانه‌های آمریکایی را افشاء و به جزئیاتی در مورد نحوه و دلایل بکارگیری این رسانه ها در راستای اهداف تل آویو پرداخت.

1 ساعت پیش

مردم استان یزد از عملیات غرورآفرین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پاسخ به جنایات رژیم صهیونیستی، قدردانی و حمایت کردند.

1 ساعت پیش

دبیر ستاد مرکزی راهیان نور کشور در احکامی مسئولان جدید این‌ ستاد را منصوب کرد.

1 ساعت پیش

در این ویدئو ، اجرای سرود ای ایران (صبح جمعه بعد از اتفاقات دیشب اصفهان ) در کنار زاینده رود را مشاهده کنید.

4 دقیقه پیش

وزارت دفاع سوریه تأکید کرد: اسرائیل سایت های پدافند هوایی ما در جنوب را هدف قرار داد و منجر به خسارت‌های مادی شد.

نیم ساعت پیش

یکی از بزرگترین مار‌های تاریخ ممکن است حدود ۴۷ میلیون سال پیش در اطراف جایی که اکنون هند می‌نامیم، خزیده باشد. دانشمندان موسسه فناوری هندی «رورکی» مجموعه‌ای از مهره‌های به خوبی حفظ شده‌ای را کشف کرده‌اند که احتمالا متعلق به یک مار غول پیکر ماقبل تاریخ است. به طرز وحشتناکی، این مطالعه نشان می‌دهد که این مار، که بلندتر از یک اتوبوس مدرسه بوده، احتمالا ظاهری مشابه یک آناکوندای امروزی داشته است.

نیم ساعت پیش

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان، با بیان اینکه تاکنون به بیش از ۳۷ هزار نفر از متقاضیان، تسهیلات ودیعه مسکن پرداخت شده است،گفت: توافق مالک و مستاجر در تمدید قرارداد اجاره با نرخ‌های کمتر از ۲۰ درصد بلامانع است.

نیم ساعت پیش

تصاویری از پیدا شدن بقای یک موشک را در عراق منتشر کرده ک

نیم ساعت پیش

بیشتر...