خبرگزاری رضوی |
1 سال پیش

دلایل حذف سامانه یکپارچه فروش خودرو بزودی آیین نامه واردات خودرو را اطلاع رسانی می کنیم رضوی

دلایل حذف سامانه یکپارچه فروش خودرو/ بزودی آیین‌نامه واردات خودرو را اطلاع‌رسانی می‌کنیم
به گزارشخبرگزاری رضوی، امید قالیباف در پاسخ به این پرسش که معاون صنایع حمل و نقل وزارت صمت از حذف سامانه جامع یکپارچه فروش خبر داد با چه هدفی این سامانه ایجاد و بعد از ۶ ماه شاهد حذف شدن آن هستیم؟ گفت: سامانه جامع فروش منحصر به ایران خودرو شده است و در حال حاضر سایپا خودرویی برای عرضه در قرعه‌کشی ندارد.
وی ادامه داد: بعد از حذف یک خودرو از طرح قرعه کشی، سایر خودروها در فرآیند قرعه‌کشی قرار می‌گیرند و این اتفاق هم اکنون در حال انجام شده است.
قالیباف تصریح کرد: سامانه جامع فروش با افزایش تولید، عرضه و تقاضا به تعادل رسید و توانست تعدادی از خودروها را از فرآیند قرعه‌کشی خارج کند. ترافیک تقاضا در ۳ خودرو پژو ۲۰۶، ۲۰۷ و پژو پارس است و باید تا پایان سال افزایش تولید را در این ۳ خودرو متمرکز کنیم.
سخنگوی وزارت صمت در پاسخ به این پرسش که با حذف سامانه جامع فروش نحوه فروش به چه صورت انجام خواهد شد؟ گفت: قرعه‌کشی منحصر به تولیدات ایران خودرو می‌شود و به تدریج خودروهای ایران خودرو نیز از قرعه کشی خارج شدن می‌شوند در گام نخست تارا از فرآیند قرعه‌کشی حذف شد.
به گفته وی؛ در نیمه دوم سال همان اتفاقی که برای خودروهای سایپا رخ داد برای خودروهای ایران خودرو نیز تکرار خواهد شد و مطابق با قولی که داده شد تا پایان سال فرآیند قرعه کشی به صورت کامل حذف خواهد شد.
قالیباف با بیان اینکه نمی‌توان تاریخ مشخصی برای واردات خودرو در نظر گرفت، افزود: فرآیندهای واردات خودرو منحصر به وزارت صمت نیست و دستگاه‌های دیگر نیز در این بخش نقش ایفا می‌کنند؛ به عنوان مثال در بخش تامین و تخصیص ارز، ترخیص از گمرک وزارت صمت نمی‌تواند دخالت کند و همین مسائل باعث شده است زمان واردات خودرو را جلو و عقب ببرد آنچه در اختیار ماست مطابق با روال در حال انجام است و به‌زودی آیین‌نامه اجرایی آن را اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.


#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که مصرف زیاد نوشابه رژیمی ممکن است خطر ابتلا به بیماری استئاتوتیک کبدی مرتبط با اختلال متابولیک (MASLD) را افزایش دهد.

6 دقیقه پیش

مهاجم برزیلی فصل گذشته پرسپولیس در شکایت خود از سرخپوشان به فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) درخواست دریافت غرامت ۳۵۰ هزار دلاری کرده است.

نیم ساعت پیش

جان کربی هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید در حمایت از حملات رژیم اسرائیل علیه مردم بیگناه غزه اعلام کرد واشنگتن با آتش بس در غزه همچنان مخالف است، اما از توقف موقت جنگ (وقفه) برای آزادی اسرای باقیمانده حمایت می‌کند.

نیم ساعت پیش

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و نخست‌وزیر سوریه دیدار و گفت گو کردند.

نیم ساعت پیش

۴۸ مصدوم حادثه مسمومیت تنفسی در واحد تولیدی در شهرک صنعتی راوند کاشان نیز مرخص شدند.

نیم ساعت پیش

یک مطالعه جدید نشان می‌دهد، میزان بالای کلسترول HDL (کلسترول خوب) ممکن است با افزایش خطر زوال عقل در افراد مسن مرتبط باشد.

9 دقیقه پیش

تحقیقات جدید نشان می‌دهد که ورزش شدید ممکن است به کاهش میزان مرگ و میر مربوط به زوال عقل کمک کند.

12 دقیقه پیش

حزب‌الله لبنان روز دوشنبه، هفت پایگاه نظامی ارتش رژیم صهیونیستی در شمال فلسطین اشغالی را هدف قرار داد.

یک ربع پیش

متخصصان تغذیه نسبت به مصرف انواع میوه‌ها همراه با یک سری ترکیبات غذایی خاص به دلیل تاثیر معکوس آن‌ها بر سلامت دستگاه گوارش هشدار داده‌اند.

نیم ساعت پیش

بیشتر...