خبرگزاری رضوی |
1 ماه پیش

دلایل حذف سامانه یکپارچه فروش خودرو بزودی آیین نامه واردات خودرو را اطلاع رسانی می کنیم رضوی

دلایل حذف سامانه یکپارچه فروش خودرو/ بزودی آیین‌نامه واردات خودرو را اطلاع‌رسانی می‌کنیم
به گزارشخبرگزاری رضوی، امید قالیباف در پاسخ به این پرسش که معاون صنایع حمل و نقل وزارت صمت از حذف سامانه جامع یکپارچه فروش خبر داد با چه هدفی این سامانه ایجاد و بعد از ۶ ماه شاهد حذف شدن آن هستیم؟ گفت: سامانه جامع فروش منحصر به ایران خودرو شده است و در حال حاضر سایپا خودرویی برای عرضه در قرعه‌کشی ندارد.
وی ادامه داد: بعد از حذف یک خودرو از طرح قرعه کشی، سایر خودروها در فرآیند قرعه‌کشی قرار می‌گیرند و این اتفاق هم اکنون در حال انجام شده است.
قالیباف تصریح کرد: سامانه جامع فروش با افزایش تولید، عرضه و تقاضا به تعادل رسید و توانست تعدادی از خودروها را از فرآیند قرعه‌کشی خارج کند. ترافیک تقاضا در ۳ خودرو پژو ۲۰۶، ۲۰۷ و پژو پارس است و باید تا پایان سال افزایش تولید را در این ۳ خودرو متمرکز کنیم.
سخنگوی وزارت صمت در پاسخ به این پرسش که با حذف سامانه جامع فروش نحوه فروش به چه صورت انجام خواهد شد؟ گفت: قرعه‌کشی منحصر به تولیدات ایران خودرو می‌شود و به تدریج خودروهای ایران خودرو نیز از قرعه کشی خارج شدن می‌شوند در گام نخست تارا از فرآیند قرعه‌کشی حذف شد.
به گفته وی؛ در نیمه دوم سال همان اتفاقی که برای خودروهای سایپا رخ داد برای خودروهای ایران خودرو نیز تکرار خواهد شد و مطابق با قولی که داده شد تا پایان سال فرآیند قرعه کشی به صورت کامل حذف خواهد شد.
قالیباف با بیان اینکه نمی‌توان تاریخ مشخصی برای واردات خودرو در نظر گرفت، افزود: فرآیندهای واردات خودرو منحصر به وزارت صمت نیست و دستگاه‌های دیگر نیز در این بخش نقش ایفا می‌کنند؛ به عنوان مثال در بخش تامین و تخصیص ارز، ترخیص از گمرک وزارت صمت نمی‌تواند دخالت کند و همین مسائل باعث شده است زمان واردات خودرو را جلو و عقب ببرد آنچه در اختیار ماست مطابق با روال در حال انجام است و به‌زودی آیین‌نامه اجرایی آن را اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.


#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

لیونل اسکالونی، سرمربی تیم ملی آرژانتین، سعی دارد از دیگو مارادونا برای الهام بخشیدن به شاگردانش استفاده کند.

1 ساعت پیش

ابوالفضل جلالی دفاع چپ تیم استقلال با گذشت ۱۸۰ دقیقه از حضور تیم ملی در جام جهانی هنوز نتوانسته حتی یک دقیقه هم برای این تیم به میدان برود.

3 ساعت پیش

به دلیل کسل کننده بودن بازی شب گذشته آمریکا و انگلیس، یکی از هواداران روی سکوهای استادیوم خوابید. صفحه مشهور ۴۳۳ این فیلم را منتشر کرده است.

2 ساعت پیش

رهبر انقلاب در پاسخ به عده‌ای که می‌گویند صدای ملت را بشنوید، فرمودند: صدای رعدآسا در 13 آبان امسال بلند شد. منبع: دانشجو

3 ساعت پیش

تیم ملی فوتبال ایران توانست با پیروزی برابر ولز، به رتبه بیستم آسیا بازگردد اما صدر آسیا همچنان در اختیار ژاپن است.

2 ساعت پیش

مربی تیم ملی تکواندو بانوان از حضور در این تیم کناره‌گیری کرد.

1 ساعت پیش

نمایش تیم ملی فوتبال آمریکا در برابر انگلیس که منجر به نتیجه مساوی بدون گل شد این ذهنیت را برای برخی ایجاد کرده است که تیم ملی فوتبال ایران برای صعود کار بسیار سختی پیش رو دارد.

1 ساعت پیش

معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران با اظهار این که ماموریت نیمه تمام سردار شهید سلیمانی را دهه هشتادی ها با از بین بردن رژیم اسرائیل تمام می کنند، هشدار داد که اگر این رژیم و آمریکا اشتباه فاحشی علیه ایران مرتکب شوند ،ببیند این نسل با شما چه می کند. منبع: دانشجو

3 ساعت پیش

از اتفاقات غیرقابل پیش بینی در جام جهانی تقابل دو دروازه بان استقلال و پرسپولیس در قطر بود.

3 ساعت پیش

بیشتر...